Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Waldorf iskolával mik a...

Waldorf iskolával mik a tapasztalatok? Mivel ad többet, mint egy sima magániskola, vagy alapítványi?

Figyelt kérdés

Még csak két éves a lányunk, tehát van pár évünk, de szeretnénk neki a legjobbat nyújtani mindenből. Ebbe természetesen az oktatása is beletartozik.


A bölcsijében van egy szülő, és ő mondta, hogy náluk csak a Waldorf jöhet szóba, mert tavaly ott kezdett a fia és nagyon jó, hiába az olcsóbb kategória. Nem vagyok tisztában az árakkal, tandíjjal a magániskolákat tekintve, de szerintem nem is ez határozza meg a minőséget.


2018. aug. 27. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekek jól érzik magukat benne, járt néhány ismerősöm gyereke oda. Az itteni Waldorf-suliból viszont esélytelen érdemleges gimibe menni, annyira el vannak maradva a tudásszintet illetően, ezért most fejlesztik tovább, hogy középiskola is legyen. Az, hogy a létesítendő Waldorf-gimi mennyire készít majd fel a felsőoktatásra, még a jövő zenéje, erről nem tudok nyilatkozni.
2018. aug. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Egy barátunk gyereke jár oda. Nekem nagyon tetszik, jó a hangulat, valóban foglalkoznak a gyerekekkel, érdekesek az órák.

Viszont utána én nagyon félteném, hogy hogyan fog beilleszkedni középiskolába, mert az egy szigorúbb, kötöttebb rendszer, és nagyon nagy váltás lenne a Waldorf általános után, meg egyáltalán felvennék-e. Úgyhogy ezért nem választottuk.

2018. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!


Gimiből sem valószínű, hogy az állami mellett fogjuk letenni a voksunkat, mert nekem az pokol volt... :( Nem is a gyerekek miatt, mert voltak barátaim, de a tanárok irigységével, rosszindulatával egyszerűen nem tudtam mit kezdeni. Négy éven át tűrtem, elviseltem, mert féltem a váltástól, attól, hogy esetleg egy új gimiben, másik közösségben nem találtam volna meg a közös hangot a társaimmal és egyedül lettem volna. Ennek nem akarom kitenni a lányomat. De persze attól, hogy egy gimnázium magán, ott is ugyanúgy kell teljesíteni.

2018. aug. 27. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyon jó, egy nagy hátránya van: felsőoktatás. Ha tovább szeretne tanulni a gyerek főiskolán, egyetemen, vért fog izzadni. Persze amúgy sem könnyű, de waldort után még nehezebb.
2018. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

Valaki fejtse már ki konkrétabban hogy miért izzadna vért egy gyerek aki a Waldorf gimibe jár? Mindenhol ezt lehet hallani, de hogy őszinte legyen nem értem.

Aki Waldorf oviba vagy általános suliba írtja a gyereket annak oka van. Miért lenne fontos a számára hogy állami főiskolás korában mit fog csinálni a gyerek?!

Basszus valaki adjon már magyarázatot, hogy miért kell ennyire negatívumokat írni?

Adott egy 6 éves gyerek. Annak általánost nézel ennek van milliónyi oka hogy miért azt amit.

Lesz 8 év általános +4 év középiskola aztán vangy elmegy valami felsőoktatási szakképzésre - mert olyan is van, ami 2 éves vagy főiskolai alapképzésre ami 3 éves vagy (!) ha jól megtanul egy nyelvet akár felvételizhet külföldre is és mellesleg ennyi év alatt a felsőoktatási szakok is változnak, újak alakulnak ki, másféle oktatási módszert alkalmaznak az iskolák. 14 évről beszélgetük, de jobb esetben is 12. Ki a jó fene az aki meg tudja mondani hogy mi lesz 12 év múlva, vagy hol fog tartani a gyerekem 12 év múlva?!

Úgy beszélnek egyesek mint akik azt hiszik hogy minden változatlan marad...elárulom már semmi nem olyan mint 12-14 éve volt.

Szóval várok egy pontosítást mert mindenki csak ezt a hülyeséget szajkózza, de konkrétumokat senki nem mond.

2018. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!