Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova mentek/mennétek inkább...

Hova mentek/mennétek inkább fürdeni? Hol van kisebb esély fertőzés összeszedésére kislánynak? Élővíz, élményfürdő vagy sima strand?

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Mindegyikben van veszély.

Lányaim már pár hónaposan úszkáltak a Balatonban és a Velencei-tóban.

Csekély az esély fertőzésre, folyamatosan vizsgálják a víz minőségét.

Termálban csak egyszer voltunk, én ott mindig hüvelygombát kapok.

2017. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Tengervíz. Én magam felnőttként vagyok hajlamos akár épített strandon, uszodában vagy édesvízben összeszedni mindenféle nyalánkságokat. Egyszer rákérdeztem a nőgyóygászomnál, hogy ez miért lehet. Mondta, hogy egyrészt egyéni hajlam, másrészt a tengervíz egyrészt tiszta, másrészt a sótartalma miatt pH értékben is közelebb áll a hüvelyéhez. Igaza volt, mert ott soha nem szedtem össze semmit.


A lányomat 3 éves kora előtt nem mertem pl Balatonba vinni, mert én két évesen sugárban hánytam tőle. Ráadásul az orvos letolta anyámat, hogy ennyi idős gyereket a Balatonba vinni, ahol óhatatlanul iszik is belőle...

2017. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Én is Balaton párti vagyok. Mi is babáztunk már ott és mi is voltunk csecsemőként annak idején.

Igaz más téma, de a Balatont a bőr miatt is ajánlják. Ekcémás voltam és gyönyörűen kigyógyított.


Szerintem amúgy ha parázol, akkor mindegyik esetben össze lehet szedni valamit. Én inkább olyan helyre nem vinném, ahol kis helyen van sok ember. Pl termál medencék. Vagy nem ismert az élővíz minősége. Pl túl kicsi a tó, szaga van vagy a strand egy leválasztott része egy horgásztónak.

2017. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Természetes vizekben biztonságosabb.

Főleg tengerre gondolok. Tavak közül van olyan amiben tilos fürdeni, nyilván nem véletlenül.

De a kislányok még valamivel védettebbek a hüvelyi fertőzésekre, náluk az egyéb lehet veszélyesebb pl. Hogy vizet nyel.

2017. jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Csakis az élővíz, abból is a tenger.

Nephrológusunk is csak arra adta áldását.

(Igen, kicsiknél nem hüvelyi, hanem húgyuti fertőzésekre lehet inkább számítani, valamint gyomor-, bélfertőzéses nyavalyákra -> hányás-hasmenéses történetek).

2017. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!