Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadnátok 3 évesen oviba a...

Beadnátok 3 évesen oviba a gyereket, ha van otthon egy kistesó?

Figyelt kérdés

A lányom nem egész 3 évesen menne oviba.Itthon van egy 3 hónapos öcsi.Beadhatnám félnapos oviba,hogy "tanuljon".

Gondolkozom rajta,hogy melyik hónaptól írassam be.


2010. jún. 21. 21:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Igen, az óvoda szerinem is nagyon jó hatással lenne rá, sokkal többet tud közösségben tanulni (persze rosszat is, de nagyon sok jót is).

Valamint jó lesz neki vele egykorúakkal együtt lenni, fél napra nyugodtan írasd be, sokkal jobb lesz neki, mintha továbbra is csak veled van.


21 hós (szeptembertől bölcsis :) kislány anyukája

2010. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Èn is pont így gondolom.

Köszönöm.

2010. jún. 21. 21:41
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
Igen. Szerintem egyik hónap sem könnyebb, mint a másik, most nyár van, mégis fáj a torkunk itthon, beteg is volt a kisfiam. Ősszel dettó :S
2010. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Én is sokat vaciláltam rajta... Nekem novemberben lesz 3 a nagy,most 1 éves a kicsi.Végül úgy döntöttem/döntöttünk,hogy elkezdi szeptembertől az ovit,aztán majd meglátjuk... :) Szerintem is kell az nekik,hogy társaságban legyenek és én se egész napra gondoltam.Meg ha várnánk még egy évet akkor már majdnem 4 éves,hát nem is tudom...
2010. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, mit jelent az, hogy nem egészen 3 évesen menne a kislányod oviba? Én úgy tudom, csak betöltött 3 évesen veszik fel, nem? Azért kérdem, mert nálunk is így lesz jövőre... a lányom szeptemberben még nem lesz 3 (mikor indul az ovi) csak decemberben, viszont 3 év alatt meg nem veszik fel.


Én is ezen gondolkodom, hogy akkor majd 4 évesen fog csak menni? Azt meg sokallanám.


Egyébként hogy a kérdésedre is válaszoljak, igen, én is beadnám. Szemben lakik velünk egy család, 5 éves a nagy, 2 éves a kicsi.. :) A nagy 3 éves korától ovis, az anyuka csak a picivel van otthon.

2010. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Én biztosan nem íratnám be. A kistesó érkezése épp elég trauma egy kisgyereknek, hiszen többé nem ő a világ egyetlen közepe, ezt csak fokozza, ha még el is paterolod otthonról. Töltsetek inkább még egy évet együtt, és utána menjen oviba.
2010. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
várnék vele, de csak mert hazaviszi a betegségeket és a kisebbik még túl pici ehhez,
2010. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Szerintem nyugodtan add be, sokat okosodik majd. Persze előtte célszerű vele beszélgetni róla. A beszoktatás biztos nem lesz egyszerű, hiszen eddig veled volt, és te továbbra is otthon leszel, ő pedig már oviban. Sok sikert a beszoktatáshoz!


Szerencsés vagy, hogy be tudod adni három éves kora előtt (tudom, hogy 2,5 évesen már felvehetik, de nagyon ritka, általában tele vannak az ovik).

2010. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Németországban élünk.Be lehet adni a gyerekeket 2év 9 hónaptól.

A lányom gyönyörüen beszél magyarul.Németül is,csak kevesebbet.Ezért lenne neki jó ha oviba menne.Attól én is tartok,hogy hazahoz majd több betegséget,és a fiam még kicsi......De a lányomnak is szügsége van a társaságra.Annyira szeret a szomszéd unokáival játszani,mikor péntekenként itt vannak a mamájuknál.

2010. jún. 22. 08:03
 10/19 A kérdező kommentje:
A lányom most most 30.-án lesz 29 hónapos.Egyszóval 2,5 éves.Októbertöl írathatnám be,de lehet,hogy megvárom a januárt.Nem tudom.
2010. jún. 22. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!