Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadnátok bölcsibe a kisgyerek...

Beadnátok bölcsibe a kisgyereketeket, ha simán megtehetitek, hogy otthon maradtok vele?

Figyelt kérdés
Nekem 21 hós a fiam, és 18 hetes terhes vagyok a kisöcsivel. Így nem megy bölcsibe a fiam, de egyébként is úgy beszéltük meg a férjemmel, hogy ő keres annyit, ami elég nekünk, így maradok itthon. A barátnőim szerint kell a bölcsi a gyereknek. Vélemények?
2011. júl. 21. 11:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem KELL a bölcsi, ha megteheted, maradj vele 3 éves korig. Én sem adtam a nagyobbikat. A kicsi most 2 éves, nagyon anyás, senkivel nem marad el. Nála ajánlották, hogy délelőttönként vigyem, hogy kicsit elszakadjon tőlem, de egyelőre még nem tudom, hogy döntök.


Az biztos, hogy ha te sem szeretnéd, rászorulva sem vagytok, akkor ne vidd, a legjobb helye veled van 3 éves korig!

2011. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
hát erről megfognak oszlani a vélemények,de azt tudni kell hogy minden helyzet más,mindenki másként éli meg a nehézségeket.én nem adom nem adnám bölcsibe a gyereket.és most jön hogy de kell neki a gyerektársaság.az igy igaz.ezért sokat megyünk játszóra,sokat megyünk játszótérre,sokat jönnek az uncsi tesók.és már igy is látom,hogy a játszóházba is csak egy ideig igénylik egymás társaságát.én ha megtehetném csak 3 vagy 4 évesen adnám oviba a gyerekem.
2011. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Én beadtam. Nem vagyunk rászorulva, hogy dolgozzak, de hiányzott a munkám. A kisfiam imádja a bölcsit, én is kiegyensúlyozottabb vagyok. De ha neked jó lesz otthon két gyerekkel, akkor nyugodtan, ne a barátnők döntsék el helyetted.
2011. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Valamelyik gyereknek kell a bölcsi, valamelyik meg nem viseli jól. Bölcsivel és bölcsi nélkül is fel lehet nőni.

Az én lányom 2 éves korában menni fog bölcsibe, mert nem tervezünk kistesót, a munkahelyem visszavár, és jól keresnék. De ha megtehetném, nem hiszem, hogy beadnám mindenáron.

Amúgy soha nem az számít, hogy mit mondanak a barátnőid, hanem, hogy te hogy gondolod, milyen a gyermeked, milyenek a lehetőségeid.

2011. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Ez tőle függ. Ha látom rajta,hogy igényli a társaságot, akkor igen. Ha nagyon-nagyon anyás és tényleg otthon tudnék vele maradni, akkor lehet,hogy nem.

Nekem viszont sok barátnőm beadta azért, mert így a picivel sokkal jobban boldogult.

2011. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2 évesen lehet, hogy beadnám, csakhogy gyerekekkel/közösségben legyen. Főleg, ha Te babát vársz nem biztos (sőt biztos) hogy nem fogsz tudni annyit foglalkozni vele, mint amennyit eddig, illetve amennyit igényel majd ahogy egyre nagyobb lesz. Ez még nem tapasztalat (még csak 5 hónapos a kisfiam) de én így gondolom. Nekem vissza kell mennem dolgozni, a férjem és anyukám is tudna rá vigyázni, de, ha felveszik én mindenképpen beadom 2 éves korában.
2011. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha ugy venném észre hogy igényli a gyerektársaságot és jól érzi magát a bölcsiben akkor egy héten max két délelöttre beadnám de többre semmi képp viszont ha jól el van otthon akkor én nem adnám be hanem kiélvezném az idöt amig csak ő van mert utána ugysem lesz annyi időd csak vele törödni!Amugy én úgy tudom ha anya otthon van akkor nem lehet bölcsibe adni mert az nem kötelező az azoknak van akinél mindkét szülő dolgozik!Vagy nem?
2011. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha otthon vagy a kicsivel, államiba be sem veszik. Gyakran még oviba sem.

Valóban vannak gyerekek, akik jól érzik magukat olyan 2 éves koruktól gyerektársaságban, ha ilyenkor a szülők megengedhetik maguknak, lehet, hogy jó ötlet fél napra beadni egy magánbölcsibe. Főleg, ha van otthon egy csecsemő is. De ez nagyon gyerekfüggő.

2011. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A bölcsi szerintem nem "kell" a gyereknek, ha sokat foglalkozol vele, rendszeresen játszótérre jártok stb., akkor az ő igényeit még ki tudod elégíteni. Viszont szerintem három éves kor felett, amikor már óvodáról van szó, érdemes megfontolni. Én is szerettem volna, csak nem vették fel, mert itthon voltam a kicsivel, de örültem volna neki, és szerintem ő is, ha társaságban van. Majd most szeptembertől megy, a kicsi meg bölcsibe, mert vissza kell mennem dolgozni.
2011. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

A bölcsi egy szükséges, de nem ideális megoldás azok számára, ahol az anyukának muszáj visszamennie dolgozni és nincs elérhető nagyszülő a közelben. Egy kisgyereknek a legjobb az édesanyjával, ha ez nem lehetséges, akkor a nagyszülővel, de még az állandó, csak vele foglalkozó babysitter is jobb megoldás, mint a bölcsi. Sajnos a legtöbben ezt nem engedhetik meg maguknak.

Ha megteheted, hogy otthon maradj, tedd azt, a gyerekednek ugyan már jól jön a gyerektársaság, de azt megkaphatjátok a játszótéren, annyi bőven elég is. Amúgy pedig melletted a helye, ott a legjobb neki!

Nekem a nagyobbom hároméves lesz, ő az ovit sem kezdi még szeptemberben, hiszen itthon vagyok 11 hós öccsével. Na meg lassan tervben a harmadik babó. Szerencsére mi is megengedhetjük magunknak, hogy itthon legyek. Hacsak nem változik valami drasztikusan negatív irányba az anyagiakban, maradok is itthon ameddig csak lehet.

2011. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!