Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért visel ilyen nehezen...

Miért visel ilyen nehezen minden büntetést a fiam?

Figyelt kérdés

4 éves, elég önfejű, makacs típus. Régebben elfogadta, hogy ha mondjuk rosszat csinál be kell mennie a szobájába büntibe, egy ideje viszont ha bármilyen büntetést szabunk ki neki, akkor olyan szinten kétségbeesik, küzd, sír, szinte magán kívül, hogy nem értem... Tiszta fejjel elmagyarázom neki, hogy ha olyat tett vállalni kell a következményeket, és kérdezem, hogy miért esik úgy kétségbe ha 5 percre beküldjük a szobájába vagy beállítjuk a sarokba vagy hasonló, hiszen ez azért nem a világvége, anyával apával is volt ilyen amikor gyerekek voltunk, úgy kerülheti ki ha szót fogad, nem bántja az öccsét, stb, stb... ilyenkor megérti, bólogat, de újra és újra ugyan az játszódik le. Szerintem a szomszédok azt hiszik, hogy kb kínozzuk, úgy sír, meg rimánkodik, hogy nem fogok ilyet többet csinálni, bocsássatok meg, és hasonlók. Tanácstalan vagyok. Mégsem hagyhatok rá mindent. De ha mondjuk 5 percre küldöm a szobájába vagy 10-re, akkor képes az egészet levegő nélkül végig üvölteni, nem mondnám hisztinek, mert szinte félelmet és kétségbeesést látok az arcán.

Az ovónéni is említette, hogy ott is nagyon nehezen viseli ha büntetésbe kerül. Nem borul ki ennyire mint itthon, de látszik, hogy ott is nagyon a szívére veszi.

Mi a teendő ilyenkor?


2018. szept. 8. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Én nem büntetném ezzel a hülyeséggel, hogy 5 percre álljon a sarokba, te magad is elmondod neki, hogy nincs semmi jelentősége egy ilyen büntetésnek, találj ki valami mást, csak akkor veszel meg neki valamit ha jól viselkedik pl.
2018. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mégis mit? Ha mondjuk megüti az öccsét mit csináljak (másfél éves, van hogy összekapnak pl. játékon)? Hagyjam rá?
2018. szept. 8. 14:00
 3/7 A kérdező kommentje:

Írjatok kérem szépen ötletet vagy valami bevált módszert, hogy mivel lehet akkor megbüntetni ha olyat csinál?

Azt mégsem mondhatom, hogy ha ma nem vered meg az öcsédet, akkor kapsz egy fagyit :D.

2018. szept. 8. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Ezen de jót röhögtem :D Valami más bünti? Játék elvétele?
2018. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Vagy a mesecsatornát a komolyzenei rakni :D
2018. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
Az én fiam még csak 2,5 éves, és nem csinál még olyan nagy bűnöket, hogy büntetés legyen, de ha nem alszik délután, akkor megvonok tőle dolgokat, végül is büntetem. Például általában bőven hígított almalevet szokott inni, de ilyenkor csak vizet kap. Tv-ben nem néz mesét, youtube-on szokott, de olyankor az sincs. Sőt, egyik nap mondtam neki, hogy egyedül játsszon a pihenőidejében, mert én pihenek. Na ezen megsértődött, de elfogadta. Nálunk az ilyen menj a szobádba, maradj az ágyadban, stb. nem működik.
2018. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
ha nem másik szobába küldöd át, hanem ahol ti is vagytok, ott kell sarokba állni / büntiszékre ülni 5 percig?
2018. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!