Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereked mennyi...

2 év körüli gyereked mennyi mesét néz egy nap? És miket?

Figyelt kérdés
2018. szept. 22. 08:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%

Nagytesó 11 éves amikor itthon van megy a tévé csak disney, nickelodeon, carton network és youtubeon kedvenc videósai.

A kicsi 2.5 éves napi 1 óra amit tévézik de akkor is hallgatja közben játszik.

2018. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Pár rövid mesét néztünk együtt. Kockásfülű nyúl, Bogyó és Babóca, Kisvakond stb.
2018. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Hozzánk nincs bekötve kábeltévé, nem elvből meg szuperanyaságból, hanem mert lemondtuk régen, mert sosem néztük. Aztán így maradt a dolog.


Így kimaradt a napi rutinunkból, és ahogy megszületteka gyerekek, nem gondoltuk, hogy msképpen kellene élni. 2 éves kor körül így nem nézte naponta tévét, mert ne volt benne semmi :)


Filmeket szotunk nézni vagy moziba megyünk, de sokkal idősebbeel, két évessel soha.

2018. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
2 évesen semmi nem érdekelte. Lassan 3 éves most, reggel és délután néz kb 3-5db "mesét". Ezek általaban 5 perc hosszúak, van rövidebb 3 perces és par hosszabb 7-10 perces "mese". Nándimese és Jatekautok. Rendes mese abszolút nem érdekli.
2018. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Reggel néz 20 percet,+ ha megyünk valahova amíg megfésülöm,megcsinálom a haját addig nézheti.Máshogy nem tudom,nem marad egy helyben. :D

Mancs őrjáratot szereti nagyon,Andersen a mesemondó,Kockásfülű nyúl.Meg youtube-on vannak gyerekeknek való csatornák,amiken dalok vannak,azokat is szereti.

2018. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Még sosem mértem,fogalmam sincs.Van,hogy leragad előtte fél órára kb,máskor nem érdekli.Este a nagyobb tesóval együtt összekuporodnak,fürdés előtt nézik a Jimjam-et.Ahogy észre vettem,inkább a zenés,éneklős dolgok kötik le.

2,5 éves

2018. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%

Örüljetek ha érdeklik a tv-ben a mesék :)

Enyémet 2 évesen nem kötötték le a mesék a tv-ben. Én örültem, nem lesz tv-függő. Közben voltak egyéb problémák (nem beszélt, nem mutogatott, nem értette amit mondunk). Neurológus első kérdése... néz meséket a tv-ben? Kiderült azért nem nézi őket mert nem érti így nem kötötte le. Ma már majdnem 4 évesen szereti a Timmy-t, meg az egyszerűbb rövidebb meséket, azokat már végigszokta nézni :) Persze kiderült közben, hogy autista a gyerek. Szóval jó az ha látod hogy 1-2 mesét már megért és élvez, de persze az sem jó ha órákig előtte ül :)

2018. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%
Reggel kb fél-1 órát amíg én elkészülök, megreggelizek meg az ő reggeliét is megcsinálom. Utána délután alvás után kb 20-30 percet. Utána este vacsora előtt néz még fél órát kb, akkor megy a kedvence, a bajkeverő majom. Szereti még a teszvesz várost, a noddyt, meg a tűzoltó sam-et. más hiába megy a tv-ben, azt nem nézi meg. 25 hónapos.
2018. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

6 éves a nagyobb igy a 2,5 éves is nézi .

A kicsi kedvence a Katicabogár és fekete macska, szaffi, szaffival kezdte amugy és végig nézte egyböl,tátott szájjal az kb 1 ora.


Nem mindennap néznak tv-t van,hogy közben játszanak.



De ha néznek is mesét minden este olvasunk mesét,lefekvéskor.

2018. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Reggel míg lomotolok, délben míg előkészítem az ebédjét és este míg ágyazok. Nem mindig nézi, sokszor csak szól. 1-2 Nándi-mesét szokott nézni, a közlekedési eszközök megszállotja, más mese abszolút nem érdekli. Júliusban volt 2 éves.
2018. szept. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!