Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5,5 éves gyermeked mennyit...

5,5 éves gyermeked mennyit Tévézik?

Figyelt kérdés
Van a szobájában tv? Ovi után mivel foglalja le magát,otthon mennyit engeded tévézni?

2018. szept. 24. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Nincs a szobájában, ahogy a mienkben sincs. Csak a nappaliban van 1 tévé.


Eddig inkább kint voltunk a kertben, vagy elmentünk bringázni, játszóterezni. Most, hogy itt a rossz idő, többet leszünk bent.

Amikor hazaér, nézhet, ha akar kb 1 órát. De nem mindig akar. Sokszor inkább a szobájában játszik, vagy beszélgetünk, esetleg segít.

2018. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk van az ő szobájában is. De inkább a mienket szokta nézni. Pár órát nézi. Ovi után( fél 1-kor elhozom) inkább játszik a szobában, pakolgat, 4-5 körül szokott mesét nézni, meg reggel felkelés után. Este pedig 7-8ig nézheti, de akkor már csak a mi esti sorozataink mennek, de így is fél 8 kor ő már bealszik.
2018. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Nincs a hálószobákban tv, senkiében. Van eg ykészülék a nappaliban, de kábeltévénk az nincs, mert semmi értelme számunkra. Filmeket szoktunk nézni, nem naponta, általában hétvégente tartunk családi mozidélutánokat.


Ovi után hazaérünk, és ha már nem olyan az idő kint, akkor lezuhanyzunk, otthoni ruhába bújunk, és játsszunk vagy ő játszik egyedül. Aztán, amikor mindneki hazaért, közösen főzünk, majd megvacsorázunk, és jön az esti rutin: fogmosással, ágyban olvasgatással.

2018. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk minden szobában van tv, még a konyhában is, mert a férjem tv mániás. A nappaliban megy mese, de inkább csak háttérzajnak van, legózik, rajzol, társasozunk, a mesét csak hallgatjuk, vagy ha épp olyan megy ami tetszik neki, akkor azt megnézi, de utána folytatja a tevékenységet. A gyerekszobában én szoktam nézni a nat geo wild-ot szoptatás közben, de este már ott nincs tv, reggel viszont az az első, készülődés előtt belefér 1-2 mese.
2018. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Van a szobájában tv de csak dvd/pendrive van hozzá,2 hetente kb néz rajta egy mesét. Nem nagyon érdekli. Reggel ha felkel,lemegyünk a nappaliba,ovi előtt nézi 15-20 percet a mesecsatornát,meg este rá-rá néz,de inkább játszik.

Hétvégén többet néz tv-t de olyankor mi is. Tehát inkább együtt nézzük.


Ovi után alszik 4ig,utána játszik/játszunk,elmegyünk a mamákhoz ha olyanunk van,vacsizunk,fürdünk,fekszünk:)

2018. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

nálunk évek óta az a rendszer, hogy reggel és este van 30-40 perc mese. Tehát összesen kb 1-1,5 órát néz.

A szobájában nincs tv, egyáltalán nincs Tv szolgáltatásunk, a tv nálunk a gépre van rákötve, arról nézi a youtubeon megtalálható, korának megfelelő meséket.

2018. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
ja és ovi után játszik, vagy egyedül vagy a kistesójával, vagy elmegyünk a játszótérre. nem is igazán igényli ovi után a tv-t, inkább az én társaságomra vágyik, sokszor beéri a tesóval, sokszor én is foglalkozom vele
2018. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én fiamat sem köti le különösebben a TV. Régi dobozos tv van/volt a lakásban kettő, illetve ő kapott még húsvét körül egy okostv-t a szobájába a nagyszülőktől, amin tudna meséket nézni pendrive-ról is (vagy youtube-ról Peppát, Kerekmesét, egy időben nagy volt a szerelem, mára azonban elmúlt), de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt eddig bekapcsolva... Néha bekapcsolom az M2-t háttérzajnak, de ő inkább rajzol, legózik, illetve most vettem sok-sok színes papírt, amiből alakzatokat vág ki és ragasztgat össze, ez is nagyon leköti.

Reggelente amíg jövök-megyek az én hálószobámban szoktam bekapcsolni a TV-t, a Nickelodeonon megy mindig vmi mese, arra felkel, és amíg felöltözik, addig néz(het)i (max. 15-20 perc), de ennyi.

2018. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van a szobájában tévé még akkor vettük mikor a nagyobb tesónak is. Levan korlátozva a upc csak mese megy rajta de nem érdekli, nagyon ritkán használja. Reggel nem szereti mert csak lasstja öltözéskor. Hétvégente reggel nézi a rtl tv2 matinét de közben legozik rajzol autózik.

Most szerintem nézni fogja többet bárányhimlős lett :(

2018. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Nincs hálószobában TV de van egy darab tablet.

Hétköznap nincsen reggel Tv, csak délután vagy este. De mivel heti 3x délutáni foglalkozáson vannak és akkor 17-19 ora között érünk haza, akkor már nincsen TV. A többi napon meg sokszor barátok jönnek vagy ök mennek barátokhoz, vagy szuper idö van és kertben vannak. Hétvégén tv-re kelnek, akkor kb 1-2 órát nézik délelött. Ha programunk van akkor nincs tv, de még akkor délután is nézheti kb 1-2 órát.

2018. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!