Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudott olvasni, írni a gyereke...

Tudott olvasni, írni a gyereked mikor elsőbe ment? Hány évesen ment?

Figyelt kérdés
Én azt hittem ez elég gyakori, de az osztályában csak a fiam tud. A tanító néni el is mondja minden nap, hogy milyen szépen olvas 6 évesen, milyen szépen ír stb.
2018. szept. 25. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem. 7 évesen.

Én se tudtam annak idején, de ez soha nem jelentett hátrányt, pikk-pakk megtanultam, kitűnő voltam végig.

2018. szept. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Igen, 5,5 éves kora óta. 7 évesen ment suliba a fiam, rajta kívül egy kislány tudott még olvasni. Általában osztályonként 1-2 tud ismerősök tapasztalatai szerint is.
2018. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem. 6 éves nyáriként ment. Harmadikos és egyelőre kitűnő.
2018. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem. 6 evesen ment. Teljesen felesleges a gyereket írni és olvasni tanítani iskola előtt, mert a, csak unni fogja, b, nem azt a betű formázást tanulja meg, ami az iskolában követelmény
2018. szept. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem, egyáltalán nem tudott írni/olvasni és ugyan ismerte a betűket, nem tudta összerakni, mert nem hangzóként értelmezte őket.

Nagyon kevesen voltak így, szerintem az osztály 3/4-e valamennyire tudott olvasni.

Ennek ellenére novemberben nyerte az iskolai mesemondót, kiváló volt magyarból és fiú létére számomra meglepően szépen ír (miközben rajzolni utál).

Most másodikban sem olvas szívesen, bár szépen, viszonylag folyamatosan. Néha van betűtévesztése, gyakran csak a szó elejéből próbálja kitalálni, hogy mi a vége, mert szerinte úgy gyorsabb.

A tanítónéni elégedett vele.


decemberi a gyerkőc, tehát közel 7 évesen került suliba.

2018. szept. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Én annak idején négy évesen megtanultam olvasni magamtól, de nem hiszem, hogy ez bármit jelentene a későbbiekre nézve.
2018. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Fiam úgy ment suliba 6.5 évesen, hogy a számokat ismerte biztosan összeadással kivonással 100ig kb de eztna nagyszülők tanították neki.

Negyediket kezdte, kitűnő mellette vers, mesemondás szép olvasó versenyre jár, jó eredményekkel.

Keresztfiúnk tudott olvasni ennyi idősen, így kezdte a sulit. Neki hátrányai voltak belőle mert nem tudott haladni zavarta a többieket.

2018. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudtak. Erre való az első osztály.
2018. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. 5,5 évesen tanult meg, 6,5 évesen ment iskolába. Semmilyen hátrány nem érte emiatt, inkább élvezte, hogy könnyen megy neki az iskola. Mindig is nagyon szeretett olvasni. Az osztályukban 2-3 gyerek olvasott és írt, amikor suliba kerültek, szóval nem volt gyakori.
2018. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Én szalajtottam, 7 évesen mentem.

Tudtam folyékonyan olvasni, írni,számolni és az órát is tudtam.

Kitűnő voltam. Hátrány sosem ért.

Unatkozni meg mindig unatkoztam 3. És 4. osztályban is.

Ettől függetlenül szerintem nem múlik ezen semmi.

2018. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!