Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként fontosnak tartod,...

Szülőként fontosnak tartod, hogy szeressen olvasni a gyereked?

Figyelt kérdés

Nemrég egy tanár ismerősöm mesélte, hogy sajnos manapság felső évfolyamtól kezdve nagyon keveset olvasnak a gyerek (egy felmérés szerint csak a 7%-uk olvas rendszeresen).

Nagyon meglepődtem, mert a saját, illetve a környezetemben lévő gyerekek imádnak olvasni. De pár ismerőst megkérdezve ők is mondták, hogy a gyerekeik „különcnek” számítanak az osztályukban, mert a legtöbb gyerek nem szokott olvasni…

Hasonló a tapasztalatotok nektek is?

Számotokra fontos, hogy olvasson a gyereketek? Ha nem, miért nem?



2017. dec. 12. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%

Kb 12 éves koráig mindenki szeret olvasni. Én is szerettem.

A gyerek csinálja azt amit szeret. Ha nem szeret olvasni, oké. De azért tudjon olvasni. Ha könyvmoly az is jó, csak mellette legyen élete is. Az ő döntése.

2017. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Én nagyon fontosnak tartom, nálunk max. fél órát tévézhetnek a gyerekek hétköznap, hétvégén általában 2 órát (megnéznek egy családi filmet vagy rajzfilmet).

Sajnos nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek is sokkal-sokkal kevesebb olvasnak, mint régen. És a gyerekek utánzás útján szocializálódnak...

2017. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyobbik gyerekem alsó tagozatosként nagyon szeretett olvasni. Kicsi korától rengeteget olvastam neki, otthon sok könyvük van. Én is sokat olvasok, lefekvés előtt mindíg, és hétvégén ebéd után. Ezt látta otthon egészen pici kora óta. Amikor iskolába ment, mondta a tanító néni, hogy nagyon nagy a szókincse, biztosan rengeteget olvastam neki.

De sajnos felső tagozatra ez megváltozott. Szinte egyáltalán nem olvas :-( Nagyon nehéz rávenni, és láthatóan nem nyújt neki olyan élményt, mint korábban.

2017. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen fontosnak tartom.
2017. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha szeret olvasni a gyerek (vagy felnőtt), de ez alkati kérdés. Szerintem az a fontos, hogy a gyerek értelmesen töltse az idejét. Ha nem szeret olvasni, táncoljon, nézzen értelmes filmeket, gitározzon, rajzoljon...
2017. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek nagyon szeretnek olvasni. Én is sokat olvasok nekik. Én is és az apjuk is szeretünk olvasni
2017. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Soknak érzem ezt a 70%-ot. Szerintem csak 30% olvas kb.

Nekem fontos lenne, hogy szeressen majd olvasni, és meg fogom próbálni megszerettetni vele az olvasást, de ennek ellenére lehet, hogy nem lesz könyvmoly. :-( Erőltetni ezt sem lehet sajnos.

2017. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok - 70%-nak láttam a 7%-ot. Ha ez a szám igaz lenne, az tényleg siralmas. Pedig annyi jó könyv van. :-(
2017. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én fontosnak tartom, és bár még nem tud olvasni a gyermekem (4 éves), mi igyekszünk rengeteget olvasni neki. Nagyon gazdag a szókincse, képekhez pillanatok alatt tud történeteket szőni, néha 1-1 egyszerűbb vers-szerűséggel is próbálkozik.


Mi szülők is nagyon szeretünk olvasni, bár sajnos kevés időnk van rá.

Egyébként szerintem habitusfüggő is, hogy ki szeret olvasni, ill. ki nem. Az én szüleim nagy könyvmolyok, iszonyat sok könyvünk volt mindig is, rengeteget olvastak és olvasnak a mai napig is. Rám átragadt ez a szokás, de a huszonéves húgom szerintem életében nem olvasott el 10 könyvnél többet.

2017. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 5 éves kora óta olvas, és szeret.


De amúgy egy ilyen netes körkérdésnek nincs semmi értelme, hiszen itt mindenki azt válaszolja, hogy a gyereke természetesen fontos, hogy olvasson, sőt tv-t nem is nagyon nézhet mert helyette is olvas. Szóval a válaszok totál mást fognak tükrözni, mint a statisztika!

2017. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!