Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S Másnak is előfordúlt,...

S. O. S Másnak is előfordúlt, hogy egy nyaki nyirokmirigy nagyobb maradt a gyerköce nyakán?

Figyelt kérdés
Szeptember óta,kisfiam gyakran náthás,vagy fáj a torka,v. fáj a füle.Láza ritkán volt,antibiotikumra 2-szer volt szükség,mindkétszer középfülgyulladás miatt.Általában 3-4 nap alatt meggyógyúlt,de 3-4 hét múlva megint jött valami a felsoroltak közül.Orvosnál csak a két fülgyulladáskor jártunk,mert egyébként nem volt rá szükség.Akkor mutattam,hogy nagyobbak a mirigyei,megtapogatta őket,és azt mondta,hogy dolgoznak rendesen.Mostanában elkezdett foglalkoztatni,hogy az egyik ilyen mirigy kb.0,5-1cm nagyságú,nem múlik el hónapok óta.Ha fejét elfordítja szemmel látható.Normális dolog ez? Nyugtassatok meg ha lehet!!!!
2010. jún. 23. 08:32
 1/5 A kérdező kommentje:
ELFELEJTETTEM ÍRNI,HOGY MINDEZEK AZÓTA VANNAK,MIÓTA OVIBA JÁR.AZELŐTT NAGYON RITKÁN VOLT MÉG NÁTHÁJA IS.
2010. jún. 23. 08:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Természetesen mindent összeszed az oviban, ami nem is baj, mert erősödik tőle az immunrendszere, még ha most gyakran is beteg, 20 felett nem lesz az :) A nyaki nyirokcsomó duzzanata gyulladást, fertőzést jelez a szervezetben, ami szintén betudható a betegségnek, amin túlesett. 1-2 hét múlva sem múlik el, akkor mutasd meg orvosnak, de egyáltalán nem baj ez. Felnőttként én még mindig érzem magamon egy-egy erősebb nátha alatt-után. Nincs vele semmi baj! L27 (eü-s)
2010. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is volt hasonló gondja, de magától elmult. Az orvos szerint átmeneti dologról van szó, csupán annak a jele, hogy harcol a kis immunrendszere valamivel. A kolléganőm is ezzel vitte el a kisfiát az orvoshoz. Akkora volt a gyerkőc nyirokcsomója, hogy az orvos cisztának vélte és ki akarta vágni. Aztán az ultrahang kimutatta, hogy nyirokcsomó, és kb 1-2 hónap alatt nekik is elmult. Ne aggódj , ti is rendbe jösztök! Jó egészséget nektek!
2010. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindkettőtöknek!!!
2010. jún. 25. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 1 éves kislányom bő egy éve volt bárányhimlős.

Nagyon megduzzadtak a nyirokcsomói, a tarrkóján, vagy inkább a haja tövén.

Még most is nagyobbak, mint kellene.

Már akkor mondta a dokink, hogy nemigen fog visszamenni, mivel ekkorára megduzzadt.

Így is lett.

2010. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!