Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más ovis korú gyereknél is...

Más ovis korú gyereknél is előfordult ilyen?

Figyelt kérdés
Kisfiam tavaly szeptember óta ovis.Könnyen ment a beszoktatása,hamar beilleszkedett és semmi panasz rá szerencsére,szótfogad,segitőkész,együttműködő,csak dicsérik az óvónénik.Viszont az a bökkenő,hogy ott nem beszél!Azt mondják az óvónők,hogy meg se szólal szinte egész nap.Itthon pedig be nem áll a szája,úgyhogy nem tudom,az óvódában miért hallgat?Aggódom picit,bár azt mondják az óvónénik,majd talán nekiáll beszélgetni ott is.Van olyan gyerkőc akinél még ez előfordult?
2011. jan. 31. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A helyzet neve: mutizmus. Valamiért mégsem annyira rózsaszín az az óvoda! Vagy a kicsi nem érzi magát ott annyira jól. Nézz utána a neten: szelektív mutizmus.
2011. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,kicsit utánaolvastam most a neten.Remélem,nálunk azért nem olyan nagy a baj,s rendeződik ez a dolog,legalábbis jó lenne,ha nem ez a szelektiv mutizmus lenne,hanem egyszerűen csak makacsság...Reménykedem!Kicsit megijedtem most,nem akarom hogy a gyerekem "pszichésen beteg" legyen.Majd beszélek erről az óvónőkkel is,ők mit gondolnak és kell-e szakemberhez fordulnunk.Még várom a válaszokat,hátha van valakinek hasonló tipúsú gyermeke!
2011. jan. 31. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A keresztfiam , anno (most már 12 éves) nem beszélt egy szót sem a gondozónőkkel a bölcsiben, sem a oviban .Nevelési tanácsadóhoz küldték, nem talált semmit.

Ma igazi nagyszájú krapek, de csak a családdal, meg a barátaival. Tanárokkal, idegenekkel beszél ugyan , de nagyon visszafogott.

2011. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen voltam egész gyerekkoromban.

Nagyon rossz volt, mert nem tudtam feloldódni teljesen, oviba sem szólaltam meg, sőt általános iskola végéig is csak akkor, ha muszáj volt. Középiskolában végig csak egy barátnőm volt, vele beszélgettem, a többiekkel csak akkor, ha kérdeztek.

Otthon soha semmi bajom nem volt, családon belül normális voltam.

Szerintem vidd szakemberhez minél előbb. Legfeljebb azt mondja, hogy nincs miért aggódnod...

2011. febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!