Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyereketek mennyit...

1,5 éves gyereketek mennyit és milyen folyadékot iszik meg egy nap?

Figyelt kérdés
Gond van a 1,5 kislányom vizeletével. Most folynak a vizsgálatok, de az orvosunk szerint nagyon keveset iszik és ez is okozhatja a gondot. Iszik kb. 4-5 dl vizet, minden nap eszik egy tányér levest(kb. 1,5 dl) és még szopizik(de egyre kevesebbet). Minden reggel és este csinálok neki kakaót, tejeskávét vagy teát, de abból csak pár ml iszik. A Kubut szereti, de az meg annyira eltelíti, hogy akkor nem eszik szinte semmit, így azt csak ritkán kap. Ő nagyon max 6-7 dl folyadékot visz be egy nap, de az orvos szerint minimum 1 litert meg kellene innia. Nektek megiszik/megivott ennyit a 1,5 éves gyereketek? Én nagyon soknak gondolom az 1 liter folyadékot.
2018. okt. 16. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A nagy nem itta meg, 6-7 deci folyadék lehetett a max, tápszerrel együtt.

A kicsi viszont simán. Reggel-este kb 2 deci tápszer, napközben vizet iszik pontosan nem tudom mennyit, de 6-7 deci azzal is tuti megvan, sokszor lehet a 8 is. Ugyan nincs még másfél éves, 15 hónapos, de neki mindig is csúszott a víz.

2018. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alig ivott ennyi idősen ezért kubut hígítottam, frissen facsart gyümi leveket. Házi szörp, tea mind jól felhígítva. Így hajlandó volt inni
2018. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont mostanában mértem mennyit iszik mert sokalltam.16 hós napi 1,1-1,4 l kb.

Napközben tea, gyümölcslé,2x2 dl tej, éjjel víz.

1 liternek meg kéne lennie.

2018. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém nyáron 2,1 liter ivott meg (vizet), most olyan 1,6 litert. Nálunk meg amiatt hujjogtak, hogy sok... Még a kórházban is megnézték, nincs baja. Szerintem is azért egy liter kellene neki, próbálgasd hátha rákap valamilyen hígított gyümölcslére.
2018. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam egy nap 2-3 kulacs vizet vagy bőven higitott gyümölcslevet ivott meg ekkor (ez a mennyiség kb 5-7 deci), levest nem igazán, inkább a sűrűjét ette. Reggel este kakaó, ami összesen 4 deci.

Persze ha kapott gyümölcslevet, akkor egy húzásra le tudott volna nyomni egy fél literes üveget helyben.. De azért azt sose hagytam. Inkább higitottam.


A többi folyadékot gyümölcsből szerezte. A mennyiség elenyésző. Nem volt jó étvágya akkor.


Így a napi átlag kb 1 liter talán a kakaókkal együtt. De ez változó, függ attól mit csinálunk adott napon, hol vagyunk.

2018. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyan 6-8 deci vizet - két kulacsnyit - és még reggel egy bögre kakaót. Tehát 8-10 deci. Levest nem eszik, viszont szokott enni elég híg főzeléket vagy turmixot. És éjjel ekkora korában az egyik még szopott is. Teát nem szerették, pedig én nagy teás vagyok, gyümölcslevet kb. heti 2szer kaptak. Nyáron szerintem olyan másfélszer többet ittak, de most is a legtöbb víz a játszótéren fogy el rohangálás után.
2018. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!