Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Geomag golyó kijön alul?

Geomag golyó kijön alul?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az 5,5 fél éves kisfiam lenyelt szombaton egy geomag golyót :( persze vittem egyből kórházba, ahol megröntgenezték, és látszódott, hogy mát átment a gyomron, útban van kifelé. Azt mondta a doki, hogy ha hétfőig nem jön ki, akkor vigyük vissza.


Hát.. még nem jött ki.. mondjuk tegnap nem is kakilt.


Azt szeretném kérdezni, hogy akivel esetleg történt ilyen, ott sikerült kikakilnia a gyereknek? Vagy ha nem, akkor utána mit mondott az orvos? Hashajtó kellett?


2018. okt. 29. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nem történt ilyen, de nem nagy az a golyó, kikell jönnie, de ahhoz kell kakálni :) Én megvárnám a kakát és ha abban nem lesz akkor mennék vissza. Hashajtó durva nagyon, volt benne élményem. Inkább egyen sok rostos gyümölcsöt. Nekem a kutyám nyelt le egy kis darab játékot, ott a doki azt mondta, hogy egyen olajos halakat, meg olajos dolgokat, az meghajta. Esetetekben én inkább a szilvát, szilvalekvárt ajánlom :) Drukk, remélem hamar megszabadultok tőle :)
2018. okt. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Adjál neki olyan ételt ami meglazitja a székletét és tud kakálni.

Pl szilva lekvárt az gyors és hatásos szokott lenni.


Felesleges addig vissza vinned míg nem kakil legalább egyszer. Hétvégén úgy kellett volna etetned, hogy sok kaka legyen. Pl iszonyat mennyiségü rosots gyümölcs, magvak, semmi csoki vagy csokis dolog, semmi banán stb... Ès rengeteg folyadék. Mert ha nincsen kaka akkor a golyo sem mászik ki magától. Minél tovább van bent egy idegen test annál veszélyesebb lehet, hogy gyulladás lép fel...

2018. okt. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 évesem azt hittük lenyelte de nem. A háziorvos mondta, hogy ha benne marad a gyomorban 2-3 napig akkor megműtik, ha viszont a gyomorból kijön akkor az ki fog kerülni a széklettel. Figyeld és adj neki székletlazító ételt ahogy mondták is. És ne stresszeld a gyereket, lehet azért nem is tud kakilni mert te is ideges vagy. Minden rendben lesz!
2018. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Adtam neki kaját, rostosat.. amúgy én is arra tippelek, hogy annyira várjuk a kakit, hogy már pszichésen nem megy neki.. remélem, ma kijön..

Köszi mindenkinek!

2018. okt. 29. 08:53
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Arra figyelj a jövőben, hogyha a geomag golyóból többet nyel le, az állati veszélyes, mert a mágnesek belül összetapadnak és szétszakíthatják a beleit! Inkább vedd el tőle a játékot!
2018. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, az 5-ös válaszoló nagyon nincs képben:)) A Geomag golyók nem mágnesek, fémből készültek, de egymáshoz nem "tapadnak". A mágnesek a kis rudak végein vannak. Azért valóban nem jó, ha többet nyel le belőle valaki, de "szétszakítani" nem fogja a beleket😂...
2018. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma kijött a golyó :) nagy a megkönnyebbülés :)

Amúgy azt mondták az orvosok, hogy vigyázni kell, hogy ne nyeljen le többet, mert akkor műteni kell..

2018. okt. 29. 12:15
 8/9 A kérdező kommentje:
Már legalább 1 éve játszunk amúgy ezzel a játékkal, és eddig soha eszébe sem jutott, hogy a szájába vegye.. nem tudom, most mi volt az oka.. nem mondta el :)
2018. okt. 29. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
hát...5,5 éves esetében fene gondolná hogy lenyel ilyesmit...nekem a 2 évesem is játszhat vele (kb felügyelettel, de nem mondom hogy végig mellette ülök)
2018. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!