Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem kèső màr gyereket vàllalni...

Nem kèső màr gyereket vàllalni, ha most 6 èves a lànyunk? Talàn 8 èves lenne, ha megszületne a testvère. Nem sok ez màr? Neveltetès kèrdèse, hogy jó testvèrek lennènek-e vagy szàmìt az a 8 èv?

Figyelt kérdés
8at ìrok... De lehet hogy 7.. vagy 9... Nem vagyok mèg vàrandós.
2018. okt. 30. 14:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Ismerek tesókat nagy korkülönbséggel, akik nagyon szeretik egymást, és ismerek 1-2 éves korkülönbséggel is, akik rühellik egymást. Egyrészt nevelés, másrészt személyiség kérdése - mondjuk ha totál ellenkező személyiségek, és idegesítik egymást, ha megfeszülsz se lesznek puszipajtik sajnos.
2018. okt. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen független a kortól ez az egész. Én , és a testvérem között négy van , sosem volt jó kapcsolatunk, most felnőtként sincs.
2018. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Az én fiam is 6 éves, mostanában gondolkodunk még egy gyereken, de 1 éven belül biztosan nem vágunk bele, szóval 8 év biztos lenne köztük. Mi viszont ettől pont nem tesszük függővé, legyen-e második gyerek vagy sem, hanem inkább sok minden mástól. Amennyiben úgy döntünk legyen, akkor magunknak akarunk még egy gyereket, nem a meglévônek testvért, szóval a korkülönbség nem szempont. Egyébként szerintem attól, hogy nem 2 év van mondjuk köztük még lehetnek jó testvérek, legfeljebb nem együtt játszanak.
2018. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem késő egyáltalán. Én 16 vagyok, van egy 14 és egy 10 éves húgom. Kisöcsém márciusban fog megszületni.


De ismerek olyanokat akik között 19, és olyanokat is akik között 20 év van.


De ahogy mondtad az a 8 év teljesen rendben van. Szerintem minden a nevelésen múlik. Nem attól lesz valaki jó testvér hogy hány év van köztük. A matektanárnőm és a bátyja között pont 8 év van, egy helyen suliba tanítanak és ráadásul egymás szomszédai is. Ők is tök jól kijönnek. :))

2018. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

7 év van a gyerekeim között, 8 éves a fiam, 1 a lányom. Jó volt, mert:


- a nagy nem sínylette meg hogy pl. nem emelhettem terhesen

- megértette ha pelenkáztam, altattam, nem volt hiszti hanem szépen visszavonult olvasni vagy színezni addig

- nincs testvérféltékenység, mert nem vetélytársnak tekinti mivel picike hozzá képest :)

- nem lesz vita meg egymás gyilkolása az előző ok miatt

- rengeteget segít mert imádja a húgát, tehát nem hogy nehezebb, de könnyebb így a kicsi ellátása

- a kicsi alkalmazkodott hozzánk tehát a nagy sem került parkolópályára mivel egy kipihentebb és türelmes anyja maradt (a kis korkülnél ez elég nehézkes)


Hú, így hirtelen ennyi a tapasztalatom :)

2018. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Nagy a korkulonbseg, annyi biztos hogy ha az egyik pl 18-19 eves akkor egy 10-11 evessel nem tud majd nagyon mit kezdeni. Ott nagy szakadek lehet. De felnottkent ez el tunhet.

Igen neveletetes es szemelyiseg kerdese is

2018. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy.

Ismerősnél öt gyerek van, 16 a legnagyobb, 1 a legkisebb. Imádja.

2018. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
10 év van köztük. A kicsi másfél éves. Imádják egymást :)
2018. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

A fiam 9, a lányom 2, májusban születik a 3. gyerkőc.

Mi direkt így szerettük volna, hogy mikor a fiam suliba megy, itthon legyek, tudjak neki segíteni (délben hazajárós). A 3.-at pedig direkt úgy "időzítettük", hogy a lányunk még ne menjen oviba egy pár hónapig, ne érezze azt, hogy a kicsi miatt van lepasszolva (oviból ő is ebéd után hazajárós lesz).

Bár a fiam jámbor lélek, a lányom pedig elég akaratos, így majd kíváncsi leszek, a kicsit hogy fogadja. :)

2018. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sem ezen múlik. Kisgyerekként persze jobban tudnak együtt játszani, ugyanakkor ismerek olyan négygyerekes családot, ahol pont az a két tesó van bizalmas jó viszonyban felnőttként, akik között 7 év különbség van. Szerintem sok múlik persze a személyiségen is, de a szülőkön is, elsősorban hogy mennyire szeretetteljes a légkör.
2018. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!