Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért a barátom helyén szeret...

Miért a barátom helyén szeret aludni a fiam?

Figyelt kérdés

Már írtam ide, akkor a féltékenységre tippeltek a legtöbben...


A fiam 3 éves. Nem az apjával élek, még terhesen szétmentünk.


Van saját ágy, szoba, ahol alhat. Mégis egy ideje átjön hozzánk, hogy a barátom helyén aludjon. Vagy éppen éjszaka jön át és idefekszik hozzánk vagy hajnalban vele alszik, amikofmr elmegyek dolgozni.


Kérdeztem tőle, de azt mondja, hogy nem tudja miért jó itt aludni.


Persze nincs ezzel baj, csak érdekelne, hogy mi oka lehet ennek.


Eleinte nem kedvelte, a szobaajtóban megállva mutogatott, ha látta, hogy itt van. Most már velünk él, időközben már megbarátkoztak talán.

Együtt mennek a bölcsibe, hozzászól, beszélget vele.


2018. okt. 30. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ezt miért kérdezed meg kéthetente?
2018. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Mert nem hajlandó elfogadni az igazságot, azt hiszi ha kap egyéb választ akkor abba bele tudja magyarázni hogy nem féltékeny a gyerek hanem rohadtul szereti és az apjának tekinti az új pasiját.
2018. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyszer kérdeztem eddig, amit említettem is már az elején. Ez hónapokkal ezelőtt volt.


Nem hiszem, hogy az apjának tekinti...

Amiatt aggódok, hogy magányosnak érzi magát vagy ilyesmi. Az komolyabb dolog lenne, mint a féltékenység. ... Tehát aggodalom van a kérdésem mögött.

2018. okt. 30. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a fiúk sokszor "szerelmesek" az anyjukba, ezért féltékenyek az apjukra, ugyanakkor példaként is tekintenek rá. Ez persze nem tudatos vagy felnőttes értelemben, de elég tipikus ebben a korban hogy az azonos nemű szülőt utánozzák is meg versenyeznek is vele. Ez nem az utálat jele, hanem annak keresése, hogy hová tartozik, és tanulása annak, hogy mit szoktak csinálni a fiúk. Ha párodat főleg az jellemzi az ő szemszögéből, hogy veled alszik, akkor lehet erre kíváncsi. Tán jó ötlet lenne, ha csapatépítés jelleggel valami igazán fiús más tevékenységbe is kezdenének kettesben, mint autózás, szerelés, foci ... ezt szokták javasolni a féltékenység rész ellenszereként.
2018. okt. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát mivel nincs sok ideje, ezért "rásózóm", ő viszi bölcsibe. Meg most kitaláltam nekik a cipő vásárlást.


Igyekszem hagyni őket ketten.

Azt szeretném, ha a fiam azt kapná, amire szüksége van, nem az én lelkem a fontos. Nekem ő az első.

Azért kérek itt segítséget mert máshol nem tudok.

2018. okt. 31. 00:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb gyerek ennyi idosen beprobalkozik h a szulei kozott aludjon. Semmi erdekeset nem latok benne.
2018. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Párévesen eléggé szerettem a szüleim szagát (pont alatta volt eggyel annak, amit illatnak hívtam volna, illata az én ágyamnak volt). Jó biztonságtudatot ad a "felnőttjeid" vackában időzni, pihengetni. Szerintem ez nagyon ősi lehet, és nagy közös élményünk, legalábbis ahol nem övezte tiltás és ahol volt szerencséje az ember gyerekének a szülei közt cseperedni.
2018. nov. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem féltékenységből teszi, hanem mert tetszik neki hogy már neki is van apukája. Egyszer (egy könnyelmű pillanatomban) összejöttem egy nővel, aki állandóan ideges volt, és ordított a gyerekeivel. Persze ez csak akkor derült ki, amikor rövid ismerettség után megkérdezte, hogy elmennék-e velük egy hétvégére, mert befizetett valahová. A gyerekek apjától csak nem túl sokkal azelőtt vált el, de mivel normálisan kezeltem a gyerekeket, a rövid idő alatt szinte rajongtak értem. Te foglalkozol vele, a kis lelkével, de kell neki az apakép. Megszerette a párodat. Örülj neki, mert már kettőtök feladata, amit idáig egyedül vittél. Sok szeretetet kívánok nektek!
2019. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!