Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek hogy esne, ha a nagymam...

Nektek hogy esne, ha a nagymamanak kisgyereke lenne es ezert hanyagolna az unokat?

Figyelt kérdés
Nagymama 40en felul szult, nem a lanya szult koran. A kisgyerek iskolas koru (10+) es a nagymama egesz elete korulotte forog. Egy nagyszulo paros van csak a csaladban, a masik agon meghaltak. Alig segit valamit, de szerinte o mindent megtesz, semmilyen kritikat nem tur. Kicsit mintha bosszut akarna allni a lanyan, amiert az nem segitett eleget,amikor a gyereke (a lany testvere) megszuletett. A lany abban az idoben komoly depresszioval (kozeli hozzatartozo elvesztese+ szerelmi csalodas), anorexiaval kuzdott, ennek ellenere elkoltozott es sajat magat tartotta el, egyedul jutott tul az erzelmi melyponton, es sikerult boldog csaladot alapitania.
2018. nov. 3. 13:55
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
96%

Annyira ostoba kerdes. Szerinted a gyereked vagy az unokad a fontosabb? Naugye.. Nincs valasz. Mindkettot szereted. A gyereked a GYEREKED. Az unokad a gyereked gyereke. O felelos a sajatjaert. Egyik oldalon felelos szülő vagy masikon a nagymama akinem nem a neveles a kotelezettsege. Mas! Felesleges ezen rugozni sztem. A gyereknek sem kötelessége a testvert nevelni, ha anorexias ha nem. Kar az ha mar mindenki csak a szajat tatja hogy neki ez jar.

Hat nyilvan a nagyszuloi gondoskodast ea szeretetet nem lehet ugy kikenyszeriteni h mert az neki jar vagy a nagyszulo segítségre az anyanak jar. Nemjar. Van ha van de nem jar.

2018. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
94%
Kerdesedre valaszolva, sehogy nem esne. Amennyire reszt akar venni annyira vegyen. A nem akarasnak nyoges a vege igyis/ugyis
2018. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 piroska és a farkas ***** válasza:
89%
Nàlunk apósom újra nősült, van két kisgyereke, a kisebbik még ovis. Fàj, h a gyerekeimnek nincs egy nagyapa képük - én apukàm màr meghalt - de eszembe nem jutna szàmonkérni, hisz aktîv dolgozó és kisgyerekeket nevel,és ez bőven kimerìti egy ember fizikai kapacitàsàt a hétköznapokon. Ha azt akarnàm, h màsképp legyen, az olyan, mintha azt akarnàm, H azok a gyerekek ne legyenek, de hàla Istennek, vannak :) A mi gyerekeink pedig a mi feladatunk a férjemmel.
2018. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
83%

Sehogy. Ugyanis úgy vállalok gyereket, hogyha kell, egyesegyedül is eltartsam, megoldjam gondját, baját.


Gondolom nagymama még dolgozik, nem?

2018. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
En az anya vagyok ebben a kerdesben:/ Nagyon roszul esik h mindig a testverem az elso. Olyan szinten van kinyalva a segge h azt nem tudjatok elkepzelni. Konkretan szerintem 5x jart gyalog az utcaban ahol lakunk, mindenhova, meg az 5 percre levo boltba is kocsival furikazzak. Nyaron 3 honapos/ kulfoldi nyaralasokra viszi az anyam, mig en terhes voltam ok akkor is nyaraltak, semmit sem segitettek. A testveremet kb balvanykent tiszteli, 1 fel mondatnyi kritikat nem lehet megfogalmazni vele kapcsolatban. Egyutt alszanak szuletese ota, mindent egyutt csinalnak. Velem negyed ennyire sem volt torodve gyerekkent se. Legszivesebben megszakitanam veluk a kapcsolatot, de nem tudom mert tul kozel elnek, es amikor mar vegkepp elegem van, mosolyogva kozli a nagymama h nyugodtan vigyem at az unokat mert imadja es barmennyit vigyaz ra (1-2 orat szokott csak, vagy atviszem es nekem kell ra vigyazni, mert a testveremmel tanul, a testveremnek foz...).
2018. nov. 3. 14:13
 6/47 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk hasonló a helyzet. A férjemnek van egy húga,aki most középsulis. Van már 2 gyerekünk,akiket anyósom szinte nem lát a sógornőmre hivatkozva,hogy őt nem hagyhatja egyedül. Viszonylag messze lakunk (160km), így ha jön,akkor úgy, hog itt is alszik. De a "kicsi" miatt nem jön. Mi elfogadtuk ezt.
2018. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
83%
Neki az a dolga, hogy a kiskorú gyerekéről gondoskodjon. Nem az, hogy a felnőtt családos anya gyerekét abajgassa.
2018. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
68%

A gyerek az első. Mindig. Nagyon buta vagy, ha azt várod el, hogy az unoka kerüljön előtérbe. A nagyszülőnek soha, érted soha nem feladata vagy kotelessege az unokabal torodni, vagy vele kapcsolatban segiteni. Nagyszeru, ha magatol eszebe jut, de nem elvarhato.


Ha olyan nagyon boldog lennel, nem rugóznál amúgy ilyenek.

2018. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
En boldog vagyok, de ketsegbeesett is. Nagy szukseg lenne nagyszuloi segitsegre a munkam mellett. Emellett en segitek nyugdijas koru apukamnak is minden hetvegen a haz koruli munkaban, amig a ferjem van a gyerekkel. Nem birom nezni h senki nem segit neki, a testverem ejjel-nappal fekszik a kanapen es internetezik (hetvegen delutan elott fel se kel az agybol).
2018. nov. 3. 14:22
 10/47 anonim ***** válasza:
59%
A gyereket magunknak szüljük, nem a nagyszülőknek. Én sosem vártam el, hogy segítsenek. Ha tudtak, akkor elfogadtam és megköszöntem. Teljesen természetes, hogy a kiskorú gyereke előbbre van. Nekem is van egy testvérem nagy korkülönbséggel, megértettem, hogy anyukám vele többet foglalkozik, ő még kicsi volt, mikor én középiskolás.
2018. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!