Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeditek a gyermeketeket...

Engeditek a gyermeketeket megütni a nagymamának vagy nagypapának? Esetleg fel is hatalmazzátok rá a nagyszülőt, ha a gyerkőc valami rosszaságot csinál?

Figyelt kérdés
Nálunk az én szüleim sosem bántották a gyerekeimet,de a nővérem gyerekeit sem,inkább eltűrik a rosszaságukat,engedékenyek eléggé.Én sosem mondtam nekik,hogy csapjanak a gyerek fenekére,ha nem fogad szót és nem is tennék meg sosem.Anyóssal más a helyzet.Volt már ár példa,hogy a párom a fülem hallatára mondta za anyjának,hogy csapjon oda a gyereknek...Amit most leirok,tegnap történt.A fiam nem akart aludni,csak bóhóckodott és anyósóm oda-odacsapott neki,igaz a gyerek nem sirt,de én belül dühös lettem,mégse szóltam.Ugyanis nem a legjobb a kapcsolatunk és nem akarok vitát,meg támadási felületet hagyni...Volt már rá példa,hogy a sógórnőm is mondta a férjének,mikor a fiam nem fogadott szót,hogy ne könyörögjön neki,csapjon oda...Sztem azért ez már durva,de akkor sem szóltam,mert nem bántották a gyereket,de még 1 ilyen és nem maradok néma...Megy mindkét gyerek majd nyaralni oda,hát kiváncsi leszek,ha megtudom,hogy bántották valamelyiket is,balhé lesz.Ti mit tennétek a helyemben?
2011. jún. 6. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a férjeddel kell megbeszélned, szemmel láthatólag nem vagytok egy véleményen e kérdésben. Ha ti meg tudtok állapodni a dologban, akkor a döntéseteket kell közölni a nagyszülőkkel. "Megbeszéltük és mi így látjuk jónak, legyetek szívesek eszerint nevelni a gyerkőcöket, ha nálatok vannak."
2011. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Még csak 7,5 hós a fiam, de azt már tudom, hogy a nevelése az én és apa feladata!Az odacsapás is, ha kell!Igyekszünk majd jól nevelni, hogy ne legyen vele gond, na de a csibészségek elkerülhetetlenek.Mind e mellett SOHA nem hagynám, és nem engedném, hogy a fiamat bárki megüsse!Nem engedném se anyuméknak, anyósoméknak meg kiváltképp nem!Nekünk is sokszor ingatag a kapcsolatunk, de én tuti beszólnék, ha megtudnám, hogy megütötte!Neki nem az a dolga!
2011. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Azt írod, ha utólag megtudod, hogy bántották Őket, balhé lesz. Hát szerintem ez elég rossz hozzáállás. Az ilyesmit előre kell tisztázni. Én nem hiszek a veréssel nevelésben, igaz abban sem, hogy mindent rá kell hagyni. A határokat ki kell jelölni, nem lépheti át őket a gyerek, de ennek van más módja a verésen kívül.

Kérdésedre válaszolva, nem engedném a nagyszülőknek, hogy megüssék a gyereket, de ezt jó előre tisztáznám is velük. Ha mégis megteszik, az megint más kérdés, akkor már jogos a balhé.

2011. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Hozzáteszem, ez gyerekbántalmazás. Előfordul, hogy ingerültségében az ember a gyerek fenekére csap, de attól ez még nem helyes. Hideg fejjel ehhez az eszközhöz folyamodni végképp nem szabad. Első voltam.
2011. jún. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek teljesen igaza van. Először férjeddel beszéld meg a dolgot, gyakorlatilag ő felhatalmazta a szüleit arra, hogy megüssék a gyereket.
2011. jún. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

SOHA!


Én nevelem a gyereket a párommal, nem pedig a nagyszülők, rokonok, szomszéd néni, fodrász, sarki abc eladó ...

Az, hogy rászól, mert bohóckodik, oké! De, hogy ráverjen a seggére ezért?! Jó szülő ... Én mindig is ellene voltam a verésnek, de a túl sok magyarázás sem tesz jót a gyereknek. Valahol az aranyközépútnak kell lennie.

De, hogy egy ilyenért elverjem én a gyereket vagy akár a nagyszülő ... hülyeség .. adjon a popsira azért, mert kifut a zebrára (bár ez sarkalatos példa).


Nem tudom hány éves a gyermeked, de én pl. 3 éves koromtól nem voltam hajlandó aludni délutánonként, még se vertek el. Feküdtem az ágyban és csendben voltam, ez pedig senkit sem zavart. Ritka eset volt, ha aludtam, de akkor vagy beteg voltam vagy rettentően elfáradtam.

2011. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
teljes mertekben megertelek mint anyat hisz enis az vagyok,szerintem is ezt eloszor beszeld meg a ferjeddel ,is mert hat az o szuleirol van szo .mond meg neki hogy te nem akarod oket megserteni ,de a gyereketeket akkor sem hagyod hogy bantsa barki is.ha te nem teszed akkor neki viszont semmi joga.,megutni a gyereket. es ennyi ,, inkabb a ferjed szoljon mint te ,de egy tuti ,en sem hagyom.
2011. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Itt nem az anyóssal van a fő gond, hanem a férjeddel.


Ő ugyanolyan szülője a gyereknek, mint te, így az ilyen döntéseket együtt kell meghoznotok.

2011. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
anyósom sosem bántaná,akármit csinálna,viszont anyám az állandóan verné,pedig imádja,az ő nevelési elvei is olyanok mint anyósodnak.nem akar aludni,verd jol el,attól majd alszik,nem akar felvenni egy bizonyos cipőt,verd jól el majd felveszi.és még sorolhatnám,már mondtam neki,hogy ő csak élvezze az unokája minden pillanatát én meg a párom meg majd neveljük.próbálj beszélni a pároddal és ha nem vagytok egy állásponton akkor én bizony szolnék.Bár én tudom magamról,hogy elég szigorú vagyok,de ahol kell ott engedek,vagy engedékenyebb vagyok.ne ütöm minden szóra a gyereket,sőt ha nem muszáj nem is veszekszek kiabálok vele,anyám meg szinte mindig,és imádja,mondja ő.
2011. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!