Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves lányom. A szobszédban meg van egy 4-5 év körüli kislány.

Szoktak néha együtt játszani, ha kint van a kislány is. Lányom szokott odaszaladni. Mert ugye így van egy kispajtása. Meg nem is lenne baj, hogy játszanak. Csak a kislány számomra olyan furcsa. Mint nagyobb gyerek ugy kicsit kiszokott szúrni a lányommal. Meg úgy incselkedik vele a játékaival. Jó tudom ez egy gyerektől még megszokott. De tegnap ami kiverte a biztosítekot, hogy le butázta/hülyézte a lányom. Meg lerántotta a kesztyűt a kezéről aztán otthagyta.

Tudom majd az oviban is fogja úgymomd kapni ezeket, de akkor a vele egykorúaktól. Nem idősebbtől.

Mondjuk ugye lányom még annyira ezeket nem fogja fel. Pl h lebutázta. De néha sírva jön hozzám. Pl mikor incselkedik vele a játékával stb.

És még én se tudom neki elmagyarázni, hogy pl miért ne menjen oda a kislányhoz.


Most fogunk megint visszajárni baba-mama klubba. Meg van itt ilyen magánbölcsi is ahova 1-2 órára is lehet menni. Igyekszem majd oda is vinni, hogy legyen kisbarát. Meg játszóra is. Csak nemrég született a tesója így még nehez az elindulás meg ezeket megoldani.

Ugyan úgy a délelőttöket, hogy pl akkor legyünk kint az udvaron. Mert akkor a kicsi semmit nem alszik szinte. Délutánt meg végig aludja. Akkor tudok kint lenni a lányommal es játszani.

Szóval Ti hogy látjátol ezt? Mit tennétek?



2018. nov. 16. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A szomszéd kislány egyke?
2018. nov. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyáron született a kistestvére.

Meg a másik szomszédban is van egy kislány. Pont sarok van. De az a kislány nem igen szokott kint lenni. Ha kint van, akkor vele játszik/jatszanak 3 an. De ő kedvesebb szerintem.

2018. nov. 16. 09:45
 3/4 babyboom567 ***** válasza:
Én nem engedném ,hogy játsszon vele.
2018. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4-5 éves gyerekről van szó. Még ő sem tudja igazán hogyan kell viselkedni. Az, hogy lebutázza, szerintem nem durva. Ő se olyan idős még, hogy megértse, hogy a nála kisebbek nem buták csak még nem tudnak annyit mint ő. Ha zavar, akkor beszélj az anyjával vagy akár a kislánnyal, de szerintem emiatt nem kell eltiltani.

Nem veri, nem bántja, nem goromba vele, csak kicsit érezteti vele, hogy ő idősebb és okosabb. Lehet, hogy otthon nem kap annyi figyelmet és így próbálj kompenzálni, bizonyítani.

Ezt szerintem még lehet kezelni.

2019. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!