Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felmentetnétek ezért a gyereke...

Felmentetnétek ezért a gyereket? Az lassan az utolsó lehetőségünk

Figyelt kérdés

Idén kaptak új testnevelés tanárnőt a lányomék (most 5. osztályosok). A hölgy stílusa finoman fogalmazva érdekes... Több szülő panaszkodott rá, tehát nem az van, hogy én nagyítom fel a problémát. Viszont amit a lányommal művel, azt nem tudom szó nélkül hagyni. Semmi nem jó, amit csinál szegény az órán, vagyis a tanárnő szerint nem. Megalázza, megszégyeníti, kétszer el is sírta már magát a gyerek. Pedig a mozgása jó, jár úszni, és táncolni is, eddig szerette a tesiórát is. Most meg ott tartunk, hogy nem akar iskolába menni, a tesi előtt fáj a hasa, szédül, rosszul van és ilyenkor hív az osztályfőnök, hogy a gyerek nem érzi jól magát, érte kéne menni. Ahogy beül az autóba, semmi baja nincsen.


Szeptemberben volt az első incidens, akkor bementem az iskolába és én beszéltem a tanárnővel. Magyarázkodott, hogy nem úgy volt az, a lányom reagálja túl (több barátnőjét megkérdeztem, akik tanúi voltak az esetnek amúgy). Utána 3 hétig nyugi volt, majd a bordásfalra kellett felmászni, és ott gyakorlatokat végezni úgy, hogy tartják magukat a kezükkel. Mondta a lányom, hogy fáj napok óta a csuklója, nem szeretne felmászni, félne, hogy leesik, de csinál más gyakorlatot addig. A tanárnő erre elkezdett vele ordibálni, hogy ilyen nincsen, ő csak egy lusta gyerek és kiküldte az öltözőbe, hogy órai munka elégtelen, vissza se menjen. Akkor beszéltem az osztályfőnökükkel és az igazgatóval is (közeli ismerősünk). Meg lett ígérve, hogy beszélnek a tanárnővel. Na azóta minden csak rosszabb... Már nincs olyan nap, hogy ne tenne megjegyzést a gyerekre, vagy a képességeire, vagy ránk, a szüleire. Múlthét hétfőn a férjem autójába maradt a gyerek tornacucca, ő már elindult egy tárgyalásra, nem bírta bevinni az iskolába. Én sem voltam itthon, szóltam az osztályfőnöknek, hogy szóljon már az említett tanárnőnek, hogy ma nem tornázik a lány, holnap bemutatja a felmentését. Erre sírva ül be az autóba a lányom délután, hogy megint egyest kapott, mert nem volt felszerelése... Mindenből ötösöket hoz haza, kitűnő tanuló volt eddig, minden évzárón ki volt hívva. Most ott tartunk, hogy örülünk, ha a 3-ast megszerzi tesiből. Beszéltem erről több ismerősünkkel, és javasolták, hogy kérjek az orvosunktól egy papírt, és meg lesz oldva a probléma, mert nem fog tornázni a lányunk egyáltalán. Nekem is volt ilyen anno gimiben, semmi hátrányát nem érzem az életemben. Csak én akkor már 15 éves voltam, és félek, hogy ő viszont kudarcként fogná ezt fel... De az sem állapot, hogy a gyerek minden tesióra előtt ideges, gyomorideggel megy be az iskolába.


2018. nov. 20. 12:25
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
23%
Kíváncsi lennék arra felmentésre. Meg arra is, ki fog ok nélkül ilyet írni.
2018. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Mindenre lehet találni okot, pl gerincferdülés, asztma, stb. Én is anno arra kaptam, bár mellé "gyógytestnevelésre" jártam papíron. Gyakorlatilag pedig félévente 2-3 alkalommal megjelentünk az órán, kitöltötték az ellenőrzőnket és ennyi volt.
2018. nov. 20. 12:30
 3/60 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Ugyan ilyen tesi tanárom volt gimiben. A végén már iskolába se jártam azokon a napokon amikor tesi volt. Megutáltam a mozgás minden formáját miatta és most felnőttként tanulom újra szeretni a testmozgást. Felmentetném és az igazgatónál is bepanaszolnám a tanárt.
2018. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
22%
Gerincferdüléssel és asztmával is kell tesi órára járni. Rossz tanár-diák kapcsolatért meg egyik orvos sem fog felmentést adni, mint ahogy téged sem mentenek fel a melóban, kitalált ürüggyel, csak mert nem jössz ki a főnökkel. Beszélj megint az igazgatóval, lehetőleg a lányod osztálytársaival együtt közöljétek, hogy miben nyilvánul meg a tanár viselkedése. Majd ő intézkedik, mivel ez az ő dolga.
2018. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk is volt egy ilyen lány az általános iskolában.

(37 éves anyuka vagyok)

Kitünö tanuló volt, az osztályban tényleg az elsö. DE tesiböl lusta volt. Ügyetlennek nem mondanám, de egyszerüen nem ment neki a dolog, és lefutni egy nagyobb távot is nehezére esett.


Mivel az osztályban volt még 3 másik gyerek akik tesiböl nem nagyon jeleskedtek de kitünöek voltak a többi tantárgyból, így 6-ban kitalálta a tesi tanár, hogy az aki eljár az iskola valamelyik sport edzésére(délután vagy nulladik órában) heti 2x az évvégén akkor is 5-t kap, ha a tesi órán rosszabúl teljesít.

Na ki nem járt el egyedül ezekre az edzésekre?

Igen az osztály elsö lányka, aki nem is kapott évvégén 5-t csak 4-t. Ès bizony a másik 3 gyerek akik eljártak edzésre annak ellenére, hogy rosszak voltak tesiböl, annak ellenére 5-t kaptak.

Ez a lányka peidg iszonyat ordításban vette át a bizonyítványát.


Szóval kérdés mit is csinál pontosan a lányod órán. Mi is amiért a tanár így viselkedik vele?


Nekem a kisebbik lányom utál egy tanárt, szépen átbeszéltem a lányommal a problémát. Elmondtam neki, hogy mindig van egy tanár és késöbb egy kolléga akik nem tetszenek nekünk. Elmondta mi is a baj a tanárral, és átbeszéltük mit kellene tennie. Most már egyre jobban bele szokik a tanár orájára, és habár soha nem fogja szeretni, de elfogadja.

2018. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

Akinek nincs ezzel kapcsolatban tapasztalata (a felmentés menetét illetően), az kérem ne akarjon kioktatni!


A gyerekorvosunk az egyik legjobb barátnőm, de mivel a szüleim szakmabeliek, biztosan fogunk találni egy olyan szakorvost, aki segíteni fog majd ezzel kapcsolatban. Nem az én lányom lenne az első és egyetlen, akinek ilyen papírja lesz, ha ezt a folyamatot elindítjuk. Csak ez inkább a középiskolákban gyakoribb (több osztálytársamnak volt "kitalált" problémája a tesi miatt).



Nem lusta a lányom, és már megkerestem az előző tesitanárát is emiatt, hogy ott nem volt-e vele probléma. Mondta, hogy egyáltalán nem, nagyon rendes és szófogadó volt mindig, szorgalmas. Kérdeztem az osztályfőnököt is, hogy nem-e panaszkodott rá a hölgy, de mondta, hogy nem, soha.

2018. nov. 20. 12:43
 7/60 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk ebből nekem inkább az jön le,hogy ti nem tartjátok rendes orának a tesit.

Ha nincs felszerelés egyes,ott volt a felszerelés? Nem.jogos az egyes? Jogos.

Nem csinálta a feladatot? Nem.akkor jogos,az egyes.

2018. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
De kérdeztem az osztálytársakat is erről, mind azt mondja, hogy a lányom általában semmi rosszat nem csinál, de a tanárnő túlreagálja a legkisebb dolgot is. Pl. hogy fáj a keze, és nem mászna fel a bordásfalra emiatt. Ők is mondták, hogy sajnálják szegényt nagyon. A saját, korabeli osztálytársai is érzik, hogy ez nem oké.
2018. nov. 20. 12:45
 9/60 anonim ***** válasza:
41%
Ezt nem felmentéssel kell elintézni. Nem kibújni kell a problémából, hanem megoldani.
2018. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Miért kell kiforgatni a szavaimat?


Nem volt ott a felszerelése, de az osztályfőnök jelezte, hogy a kislány felmentett. Akkor még bólogatva mosolygott a tesitanárnő, órán megalázta a gyereket, és egyest adott neki.

A bordásfalra én sem másznék fel fájós csuklóval. De mondta, hogy hasonló gyakorlatot megcsinál a talajon.


Nem tudjuk hogy megoldani. A tanárnő viselkedése 40+osan nem fog nyilván változni, az igazgató, az igazgatóhelyettes és az osztályfőnök is beszélt már vele. Azóta olyanokba is beleköt, amihez semmi köze. Pl. hogy a gyereken miért nincsen sapka, miért sportcipő van rajta, amikor a többin csizma, vagy miért eszik csokoládét tízórai szünetben. Nem akarom, hogy a 8. végére a gyerek roncs legyen. Mert már most ott tartunk, hogy ő nem akar inkább iskolába járni, meddig kell neki tesiznie.

2018. nov. 20. 12:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!