Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet kivetet...

Hány éves kortól lehet kivetetni a mandulákat?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam, ősszel lesz három. Elés sokszor volt beteg, mindig a mandulákkal van gond. Az orvos is mondta még télen, hogy ha elég nagy lesz, ki kéne venni. Csak elfelejtettem megkérdezni, hogy az mikor lesz. Szóval hány évesen lehet legkorábban kivenni? És hogy zajlik egy mandula műtét? Ha kivették, akkor nem lesz ilyen érzékeny a torka?

Nekem fogalmam sincs erről az egészről, nekem minden mandulám megvan, meg a családban mindenkinek, így senki nem tudja megmondani, hogy milyen is mandula nélkül.


2010. jún. 26. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontos választ nemtudok adni,viszont azt tudom,hogy a páromnak nincsenek meg a mandulái és elég sűrűn fáj a torka,hiszen a mandula arra is szolgál,hogy kivédje a bacikat,nekem megvannak a manduláim és nagyon ritkán vagyok beteg,kicsit utána olvastam neked és azt találtam,hogy ha sokat beteg a gyerek(nátha,torokfájás stb.) Azt a mandula műtét nem fogja megoldani!
2010. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért a madula kivetetést nagyon át kell gondolni.

A kicsi gyerekeknél tejesen normális, hogy állandóan betegek, még 6-8 éves korban is, de ez idővel elmúlik.

nekem is folyton a mandulámmal volt probléma, de felnőttem és már semmi bajom nincsen. Jól mondta az első, a mandula egyfajta védelmi kapu a fertőzések ellen, azért durran be folyton az, de legalább felfogja a fertőzést így az nem tud lejjebb menni és komolyabb betegségeket okozni.

Nem azt mondom, hogy hülyeség kivetetni, de ha nincs komolyabb ok rá, nem lesz a gyerek folyton nagyon beteg és teljesen kiütve a láztól, mindentől, akkor nem kéne.

2010. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Nem értek egyet az előzőekkel. 19 éves koromig, minden évben kb. 12-15-ször volt tüszős mandulagyulladásom. Akkor már nagyon untam, hogy állandóan beteg vagyok, mindig fáj a torkom, nem tudok nyelni, így mondtam, hogy vegyék ki.

Azóta egyszer voltam kórházban, amikor szültem a kislányom.

Sőt náthás sem voltam. Ennek már 6 éve.

2010. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik:

Pont a te eseted írtam le kivétenek. Természetesen nem kell 19 éves korig várni, de olyan 7-8 éves korig megéri várni a kivetetéssel.

Második voltam

2010. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt nem mondanám, hogy mindig beteg, csak inkább télen, akkor szokott neki begyulladni. Hozzátenném, hogy bölcsis, hát télen ott repkednek a bacik, ezt mindenki el tudja képzelni. Nos, télen minden egyes alkalommal, amikor beteg volt, a mandulája volt begyulladva sajnos. Legalább 5-6 alkalommal. Láza csak nagyon kivételes esetekben van, inkább az a baj, hogy köhög ilyenkor, meg alig tud nyelni.


De most elbizonytalanodtam, hogy talán ha kiveszik, komolyabb bajok is lesznek. Csak nem tudom, alapjában jó az immunrendszere, csak ezzel a fránya mandulával van a baj mindig...

2010. jún. 26. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleim (80as években voltam gyerek) hittek abban, amiben a 80as évek legtöbb orvosa és szülője, mandulákat és fitymákat ezerrel ki- meg le kell műteni, mert az megold mindent. Részben ez igaz is lehet, de ezek az immunrendszerünk részei, a mandulát nem szabad kivenni addig, amíg nincs vele olyan probléma, ami évente többször több hétre előjön... ha gennyes és folyamatosan fáj, akkor nyilván nem szabad hezitálni, ki kell venni.

Nekem pl kivették, majd 20 év után megint csak ki kellett venni: pici korban csak lecsippentették, aztán kb a fele ottmaradt, ami később folyton gondokat okozott, ezért el kellett távolítani, érdekes, hogy a torokfájásom akkor megoldódott.

A fitymaműtéttel meg a szexuális életem oldódott meg, úgyhogy azt kevésbé ajánlom (megoldódott, mert nincs) a mandulaműtét annyira nem vészes, viszont minden műtétnek kockázatai vannak, ezt mérlegelni kell, saját példám is azt mutatja, utólag már hiába sír az ember :(

2010. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!