Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire biztonságos tojást...

Mennyire biztonságos tojást adni kisgyereknek? Nagyszülőktől kapjuk felsem merült eddig bennem hogy milyen bajt okozhat. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Baba kora óta rendszeresen használunk házi tojást, idáig nem volt gondunk. De barátnőm jól leszidott, hogy a házi tojást leukémiás tünetei lehetnek a gyereknek vérvételkor. Szalmonella bennünk van, meg hogy fertőzés veszélyes ez. Nem akarom elhinni ezt, de most a fiát eltiltotta az enyémtől mert nehogy beteg legyen. A gyerekem meg rám haragszik ezért.
2019. jan. 20. 01:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hatalmas hülyeség.
2019. jan. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden tojás és baromfi hús tartalmazhat szalmonellát, a legprofibban tartott gyári ugyanúgy, ahogy a háztáji. A csirke ugyanis gond nélkül együtt él a szalmonellát okozó baktériummal, számára semmi problémát nem okoz.



Ezért kell hőkezelni (sütni, főzni) mind a tojást, mind a húst. A szalmonella ugyanis már 75 fokon elpusztul



És ezer nagyon veszélyes, ami pl idén volt nagy divat, hogy “médium rare csirke steak”, azaz félig átsütött csirke, mert ott nem történik meg a hőkezelés, de meg így sem kaptak tömegesen szalmonellát az emberek, csak magas lesz a kockázat.

2019. jan. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és a nebih szerint nem igazán okoz leukémia szerű tüneteket, már ha a levertséget nem soroljuk oda.


[link]

2019. jan. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább te tiltsd el magatokat az ilyen buta emberektől😆


Nem is írok többet, már előttem kifejtették miért butaság.

2019. jan. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egész életemben,csak házi tojást ettem. Lágyan,sütve,főve stb. Sosem lettem szalmonellás.Ahogy előttem is írták a hőkezelés a fontos. Terhesen is fogyasztottam minden mennyiségben(lágyat nem) mégsincs semmi bajunk. Barátnőd nem normális...
2019. jan. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

"A fehérvérűség vagy vérrák (orvosi használatban leukémia vagy leukaemia) a vérképző rendszer rosszindulatú daganatos megbetegedése, melyre a vérképzésben részt vevő csontvelői sejtek kontrollálatlan szaporodása jellemző.Az okok között említhetjük onkogének és tumorszupresszor gének mutációit, amik besugárzás, kemikáliák vagy vírusok (például HTVL-1, azaz Humán T-sejtes leukémia vírus, illetve a HIV) miatt következhetnek be."

"A Salmonella az Enterobacteriaceae családba tartozó, Gram-negatív baktériumnemzetség. Alakjuk egyenes pálca. Legtöbbjük mozgásra képes, peritrich csillózattal rendelkezik. Tokjuk nincs. Heterotróf, fakultatív anaerob szervezetek. Nitrát redukálók, NO3-ot NO2-té redukálnak. Szénhidrátok bontása közben kén-hidrogént (H2S) termelnek. Kizárólag citromsavat használnak szénforrásként.


"A Salmonellák emberi és állati patogének. A S. typhi humán patogén, a hastífusz kórokozója. A vékonybélben telepszik meg, fertőzés után tartós immunitás alakul ki. Tetraciklin antibiotikumokkal hatásosan kezelhető. Az S. paratyphi A, B és C szintén humán kórokozók, a paratífusz nevű betegséget okozzák. A tünetek hasonlítanak a hastífuszra, bár a betegség általában enyhébb lefolyású. A köznyelvben szalmonella néven ismert szalmonellózis fertőzést a Salmonella enterica egyéb szerotípusai okozzák. Ilyenkor a fertőzés nem terjed túl a bélrendszeren, illetve a környező nyirokszerveken."


Szóval inkább ne barátkozz ezzel a nővel, hiszen amit mondott akkora nagy hülyeség.

A leukémia egy daganatos betegség, a szalmonella meg egy baktérium.

Különben én nem tudom elhinni, hogy az internet világában léteznek ilyen buta emberek, mint a barátnőd.

2019. jan. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd hallatlanul ostoba, már ne is haragudj de te is , ha ezt elhitted.
2019. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Rég nem hallottam ekkora baromságot.


Egyedül azt nem írta senki, hogy minden tojást csak felhasználás előtt szabad közvetlenül megmosni, mert a rajta lévő réteg véd a szalmonellatol. Ez a bolti tojásra is ugyanúgy érvényes mint a házira.


A barátnőd rettentő buta. Jobban jártál nélküle.

2019. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ur isten.... akkor ne is jarjon ki a piacra tojast venni mert az is hazi 🤣🤣🤣🤣
2019. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

már bocs, de nyersen eszitek azt a tojást, vagy mi??? nem pont azért készíjük el hogy ne legyen benne több vírus vagy mifene?

a kicsit megértem hogy haargszik, hiszen ő csak azt látja, hogy nem találkozhat a barátjával, mert te meg a nő összevesztetek. szerintem segítene, ha elmesélnéd neki, hogy miről is van szó, hogy ráláthasson az egész történetre.

2019. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!