Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyre nehezebben tudok játszan...

Egyre nehezebben tudok játszani a gyerekeimmel, veletek nem volt így?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van, 2,5 és 4,5 évesek. Most érnek össze, szépen kezdenek együtt játszani, vagy hogy szinte reggeltől estig eljátszanak, még csak a szobában sem kell lennem.

tudni kell hogy kicsi koruk óta olyan típusok akik jól elmolyolnak, de azért mindig is sokat foglalkoztam velük, nagy a játék tár, kicsi koruk óta járunk mondókázni, ilyen olyan klubokba, otthon kreatívkodunk, gyurma, festés, szerepjáték, bábozás minden, szóval tényleg nem a tv nevelte őket.

viszont egy ideje azt érzem - főleg mióta jól elvannak együtt is - hogy már nincs energiám játszani velük. a nagy kezd "nagylányos" szerepjátékokat játszani - pl mesefigurák helyébe képzeli magát és "kalandokat él át stb" amikhez igazán fantázia kell, és úgy érzem, ezekben én nem tudok részt venni, nekem nincs ennyi fantáziám hogy bele éljem magam az ilyen játékokba...

a társasozás és a legó engem is lekötne, de azt meg a kicsi nem élvezi még. Jobbára elmegy a nap, hogy ők rámolnak, cipőket próbálgatnak, gyöngyöt fűznek, meg szerepjátékoznak, a nagy mondja mit csináljon a kicsi, ő meg csinálja, nekem meg mióta adott a lehetőség, hogy ne üljek mellettük, nem is teszem sőt egyre nehezebb odaülni játszani. közben meg lelkiismeret furdalásom van. Nem lébecolok, dolgozom egyébként itthonról míg ők játszanak, de akkor is úgy érzem, most még velük kellene foglalkoznom. de egyszerűen már nincs hozzá türelmem.


2019. jan. 25. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

A 4,5 éves nincs ovódában ?

Ahogy írod úgy tűnik mintha egész nap otthon játszanának , pedig ugye elvileg óvodában van ,,de ha délben elhozod akkor a kicsi meg még délután alszik így igazándiból itt csak 1-2 óráról lenne szó, nem?

2019. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mot beteg a nagy.de hetevgen is ez van. Meg hetkoznap is....fel 4tol otthon van mindketto...4 ora nponta
2019. jan. 25. 14:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Közös foglalkozások? Meseolvasás,diafilmezés,valami kézműves dolog, gipszkiöntés majd festés. Közben lehet beszélgetni. Az ovodában sem játszanak már az ekkora gyerekekkel, hanem feladatot adnak nekik. A kicsi meg ha elvan a naggyal akkor örülj neki.

Eljött végre az idő hogy pihenj te is :)

2019. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

diavetítünk így minden este kettőt (amíg fel nem melegszik ;) olvasok nekik lefekvés előtt 20 percet...ez is oké..vacsorázunk, sátlunk, általában a tiszta játék idő kb 16.00-18.30 - ez a 2.5 óra nekem a legnehezebb, hétköznap...a hétvége legalább változtaos, akkor nem egyedül kell "részt vennem a játékban" hanem apával.

nem a közös foglalkozások - "tanulások" esnek nehezemre, hanem kimondottan a játék része. Ha jön a nyár biztos könyebb lesz hogy legalább kitudunk sokat menni. de msot már szó szerint nehezemre esik leülni közéjük, pedig tudom hogy ez nem jó. Főleg a 2 évesnek, aki így nem kapja meg ugyanazt a törődést amit a nagy megkapott anno. vagyis nem tőlem kapja meg, hanem a nagy tesótól

2019. jan. 25. 16:11
 5/12 érdekel0 ***** válasza:
100%

Ismerem a helyzetet,NAGYON IS!

Nàlunk viszont nagy a korkülönbsèg,így nem játszàk ezt a szerepjátszósdit együtt.

A naggyal nekem is sokkal jobban ment,most viszont.....

Ha meghallom,hogy jàtszunk ovisat,mondjam ezt,mondjam azt,csináljam ezt,csináljam azt,sokszor 10-20szor egymás után az adott szituációt!

Àlljak ide-oda,menjek ki-be,èn legyek ez-az.Feküdjek el (ebbe bele tudnèk halni),csukjam be a szemem,aztàn pattanjak fel,mert tornaóra van.

Szóval igen!

Értem a miértjèt,ès örülök,hogy èlvezi,de nekem már baromi sok ez.

1000 dolgot csinàlok vele szívesen,de ez egyre ritkàbban megy.

2019. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen, tehát azt hiszem akkor rávilágítottál: konkrétan ez a fajta "anya, most legyél beteg...anya most mondd azt hogy "jaj, nekimegyünk a sziklának", anya, most te leszel a Rider én meg a Sky!" meg anya, játszunk olyat hogy te vagy apa, én meg te! szóval hogy az ilyen típusú játékok - régen valamennyire mentek de régen se volt az erősségem. most meg főleg nem. holott emlékszem, hogy a nővéremmel (szintén 2 év a korkülönbség) reggeltől estig képesek voltunk ilyesmiket játszani, és nagyon nagy örömöt jelentett, szinte semmit sem élveztünk annyira mint ezeket a szerepjátékokat. talán ezért okoz lelkiismeretfurdalást, hogy a naggyal nem játszom most én ugyanezeket. És pedig határozottan emlékszem rá, hogya z én anyám, mint egy hős, jött velünk mindig játszani ezeket
2019. jan. 25. 16:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen jó kacagtam :D Ne haragudj,csak ez a Mancsörjárat mizéria nálunk is megvan. Ráadásul én a 2 hónapos kistesó mellett vagyok Sky, vagy épp Tojás Tóbiás akinek betört a feje igy be kell ragasztani sebtapasszal :D

Totál megértelek x)

2019. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Annyira jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül ezzel.. a lelkiismeret furdalással sem!

Lányok 2,5 és 5 évesek, a helyzet ugyanaz csak pónikkal, barbiekkal, állatokkal :D

2019. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát..akkor legalább ennyi értelme volt a téma felvetésnek
2019. jan. 25. 20:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tök normális ami nálatok van! A nagynak már egyre kisebb igénye lesz a veled való közös játékra, a kicsi pedig már egy picit másképp szocializálódik, mint a nagy, de ez nem feltétlen baj! Szerintem bőven eleget foglalkozol velük, nem kell őket mindig szórakoztatni! :) Örülj, hogy jól elvannak együtt és gyönyörködj!
2019. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!