Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érjem el azt, hogy...

Hogyan érjem el azt, hogy automatikusan vegyen fel zoknit v papucsot reggel?

Figyelt kérdés

Amikor motiválva van pl megyünk valahova, vagy jönnek hozzánk, vagy a hétköznapok, akkor együttműködő, öltözik.


De amikor nincs semmi, pl szabadon játszhat, en a háztartásban vagyok, pár ora mulva feltunik, hogy màr husszor kértem, hogy vagy a vastag zoknit, vagy szandit, mindegy, de vegyen fel és ne fagyassza a lábát a hideg metlakiton, de ez egyszeruen hiszti, veszekedés, bőges, gyomorideg nélkül miert nem megy?

5 éves lesz pedig


Probálok figyelni a gyermek önbizalomfejlodesere, nem akarok hatalmi-leuralos strukturát, engem lelkileg bántalmaztak, elnyomtak, ugy megaláztak, megtörtek, hogy felnőttként is viszem tovább, nem tudok érvényesülni.

A gyerekemet nem akarom "uralni", megtörni, hogyan lehet humánusan nevelni? Történetesen jelen esetben hogy szep szora vagy reggel automatikus legyen a zokni/papucs felvétel?


2019. febr. 2. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez másoknál is problémás, vettünk mindenféle állatos mamuszt, szép zoknikat, mesefiguárás papucsot de egyiket sem használták csak rövid ideig.Mi néha ellenőriztük és naponta kb 2x-3x vissza kellett húzni a lábukra, egyszerűbb volt így mint vitatkozni.

Gyerekkoromban én is utáltam ezeket, úgyhogy megértem.

2019. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 éves vagyok és még mindig soha nem hordok se papucsot, se zoknit. A szüleimet ez nem zavarta, nem is voltam soha beteg. Apósom hisztizik most mindig, mert "náluk így szokás". Attól nekem még nem kényelmes, szóval letojom.

Ne magadból indulj ki. Ha fázik a lába akkor fel fog húzni valamit. Ebből nem kell hatalmi kérdést csinálni.

2019. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Négy éves a gyerekem utálja a zoknit, papucsot sosem hordott, mindig mezítláb van télen, nyáron ( nem, nincs padlófűtés ) . Még soha nem látott orvost, nem volt beteg. Eleve semmi köze a betegségnek ehhez. Miért kell rá erőltetni ?
2019. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha fázik a lába, majd felvesz valamit
2019. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
9 évesemnél fordul elő MOSTANÁBAN, hogy magától vesz zoknit. A 3,5 évesemet folyton figyelmeztetni kell, és ez így is marad még pár évig.
2019. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Az is jogos, amit a többiek írtak, hogy ne erőltesd, ha nincs semmi baja, de nekem az volt az első gondolatom, hogy hát add rá! Ne könyörögj neki meg hússzor figyelmeztesd meg bosszankodj, hanem fogd meg a zoknit meg a gyerek lábát és húzd fel rá. Probléma fél perc alatt megoldva. Egy ötévest még nem lehet egyedül hagyni az öltözéssel.
2019. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Ti is papucsban jártok?

Nálunk a szobákon kívül mindenhol mindenkinek abban KELL lenni, ezzel onnantól tisztában vannak, hogy megtanultak járni, teljesen alap nekik

2019. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom,a papucs vagy zokni hiány állandó probléma nálunk is.
2019. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet egy 5 évest egyedül hagyni az öltözéssel???
2019. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!