Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit változtattok az eddigiekhe...

Mit változtattok az eddigiekhez képest a családban, a gazdasági válság miatt?

Figyelt kérdés
Egy gyerekes családnál sokmindenre szükség van, mindent megadnál a gyerekednek. még nem érezzük annyira, de félek, hogy fogjuk majd. Mit változtattatok, hogy felkészüljetek arra, ha esetleg bekövetkezik az otthonotokba is a gazdasági krízis. Egyáltalán erre rá lehet készülni? hogy talán jövő hónapban nem lesz fizetés, csak 2-3 hónap múlva, stb.?
2010. jún. 30. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Sajna sok családnál akutális (vagy lesz).


Mi 11 évig "gyűjtögettünk", mielőtt babánk lett, (azon felül, hogy építkeztünk, autót vettünk és lakáshitelünk is van még), direkt erre a célra, ha a gyerek 3-5 éves koráig nem lenne munkánk, vagy valami történne, legyen megtakarításunk.


Nagyon szigorúan 11 évig elég puritán módon (de a lehető legegészségesebben) étkeztünk, ruhákat úgy vettünk, hogy minőségit, de jól variálhatókat, így nem túl sok darabot.. utazni "csak" a környező országokba mentünk, vagy belföldön maradtunk).


Szóval így raktunk össze a 11 év alatt 3 millió ft vésztartalékot (és még egyszer hansúlyozom, van még fennmaradó lakáshitelünk is).


Remélem nem kell hozzányúlnunk, mert ha sikerülne, hogy nem nyúlunk hozzá, akkor a gyerekünké lesz ez a pénz, természetesen. :) Ha meg hozzá kell nyúlni, hát akkor hozzá.. Így jártunk.


Mi így "készültünk" fel.

2010. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ja igen, azt nem írtam, hogy nagyon jól kerestünk mind a ketten évekig... és most gyed-en vagyok, a töredékét kapom annak, amit kerestem (pedig max. gyedet kapok).


Így emiatt (is) összébb kellett huzni a nadrágszíjat. Egyel többen lettünk, viszont a bevételünk jócskán lecsökkent.


Úgyhogy "egyszerűen" élünk, de nem panaszkodhatunk.

2010. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi nem változtattunk semmit :( Bár biztos állásunk van mindkettőnknek, férjem most megy új munkahelyre sokkal jobb pénzért, de valahogy képtelenek vagyunk tanulni a saját hibáinkból, és spórolni :( Pont most beszélgettünk róla, hogy ha a fene fenét eszik is, a hó elején kell félretenni, amikor még tuti nem költjük el másra, a babára. Illetve egy Fundamentát szeretnék még nyitni, mert az a lakáshitelbe jól jön majd pár év múlva, de még erre sem volt időm, hogy bemenjek egy bankba, mivel ők kevesebbet vannak nyitva, mint amennyit én a munkahelyemen ülök pont...
2010. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

- A beszerzési források változtak. Nem multiban vásárolok, hanem piacon, zöldségesnél, hentesnél, Coop boltban. Az akciós termékekből nagyobb adagot veszek.

A kilós/liter és hasonló árakat nézem, mert pl. a teáknál iszonyat átverés a doboz ár. Ja és figyelem, hogy a kisebb kiszerelés mennyi, nem hiszitek el, kefirből a 2 dl-s felel annyi kilóáron megy, mint a nagy dobozos...

Pelenkánál viszont a darabárat nézem.


- Vannak mlm-es kapcsolataink, ami ezeknél a cégeknél olcsóbb, azt innen szerezzük be. Van még dm-es kuponom, online rendelek könyvet, mert az sokkal olcsóbb.


- Még egyet akarok megnézni: házhozszállításal akarok bevásárolni online. De ezt vidéken elég nehéz kivitelezni.


- Szívesen tennék félre pénzt is, de elszaladt a CHF törlesztésünk havi részlete így erre nincs módom.


- Turiban vásárolok 80%ban, van bevált helyem, gyakorlatilag új cuccokat veszek potom pénzért és nem egyencucc a bolti tömegkínálatból. Így egy ing mondjuk 200 ft, nem 2000 vagy 15e. A táska is kijön 600ból, 3000 helyett.


- Cipő: zárt cipőből nem engedek, az csak bőr. De a nyári topánokat le kellett cserélnem, mert elszakadt a szíj, a másiknak elrozsdált a csatja, a harmadiknak kitört a sarka. Azt figyeltem, hogy a 6000-es topánok szinte ugyanazok, mint a kínaiban a 1-2ezresek. És 3 szál pántért nem adok ki 2000-nél többet.


- Kaját takarékosan főzök, nem folyton húst, hanem mikor mit.

- A gáz őrlángot (vízmelegítő) éjszakára kikapcsoljuk, ez havi 1000 ft spórolás (lemértem), a led-eket (tv, internet, stb) kikapcsoljuk, mert ezek is sokat fogyasztanak.

- Hűtőt melegebb időben veszem feljebb, ahogy hűl az idő, viszem le a hűtését.

- Vizet nem folyatunk, villanyt feleslegesen nem égetünk.


- Most még azon gondolkodom, hogy a hiteleink egy részét ki lehetne fizetni egy másikkal, futamidő majdnem ugyanannyi, csak az összeg majd' 40e/hóval kevesebb. Még nem érkeztem kiszámolni, hogy a kamatokkal, thm-mel hogy' járunk jobban, érdemes-e váltani.


- Saját autónk nincs, apósékét használjuk, tankolásért cserébe. Olcsóbb, mint a buszjegy, kiszámoltam.


Amiből nem engedünk:

- lakásbiztosítás (különben ha baj történne mehetnénk az utcára),

- internet (ez munkaeszköz).

2010. júl. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző:

bocs, de valamiért kiemelte a rendszer a szót, nem reklám...

2010. júl. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem megyünk nyaralni. Balaton mellett lakunk, apukám meg az Alföldön, hát marad ez. Pedig imádtunk előtte utazgatni. Én szintén a darabárakat, meg a kg illetve l árakat nézem. Húst Apumtól kapjuk, egyébként férjem vega, mi is alig eszünk húst. Magamnak semmit nem veszek, a férjem is régen kapott már ruhaneműt. Keresnem kell egy turit, bár előtte sosem jártam turikba. Szóval velünk megfordult a világ, bankszektorban vállalkozóként most nehéz az élet.
2010. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, hozzászólásokat. Sok jó dolgot mondtatok, igaz van ami már elméletben is működött nálunk, de elég nehéz betartani. Viszont ahogy leírtátok, hogy csináljátok számomra motiváló. Kicsit szerintem mi is leülünk előre tervezni. Az 3 millás megspórolt összeg egy nagyon jó húzás volt, ügyesek vagytok, hogy így előre megterveztétek és meg is tudtátok csinálni.

Köszi még1x a válaszokat és kívánom, hogy mindannyian könnyebben vészeljétek/vészeljük át a válságot.

2010. júl. 1. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!