Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor x okból rászólsz a...

Amikor x okból rászólsz a gyerekedre, utána ha jön bújni puszilkodni akkor elzavarod ( tartod magad ahhoz amit mondtál neki ) vagy rögtön engedsz neki?

Figyelt kérdés
2019. febr. 9. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha fel is huzott, olyankor nem is tudok átmenni érzelgősbe, inkább racionálisan beszélgetek vele.


Pl nem azzal javitjuk ki a hibànkat ha sirunk, vagy ölelgetőzünk, hanem összeszedjük/feltakarítjuk/megjavitjuk. Az életben sem fog senki meghatodni ha pl kárt okozol aztán még te vársz vígaszt. Gyors megoldások ötletek kellenek.


Vagy: ne értsd félre, nem ellened irányul az ha valami bajt okoztal es anya kiakadt, attol anya szeret, de neki is rosszul esett, kell neki is idő. Haggy egy kicsit magamra.


Vihar elültével megbeszeljuk azt, hogy neha összezörrenünk ugyan, lehet anya is hibázott, de kikiabáltuk magunkat, most már szent a béke



Ha nem huzott fel, nem boritott ki, pl csak annyi hogy nem akar fogatmosni, nem haladunk, olyankor eldöntendő kerdesekkel manipulalom, nem bujas van meg etc, hanem pl vagy anya mossa meg a fogad, vagy te, melyiket valasztod.

2019. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Valahogy a kettő nem áll összefüggésben.. csak akkor ha úgy szólsz rá hogy engem is hagyj. Amúgy ha rászólsz valami miatt, hogy tudja hogy rossz dolgot csinál, és felfogja, akkor miért ne lehetne megszeretgetni ha jön és pusziszkodik?
2019. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Amikor már hiba kijavitva, megbeszeltunk mindent, vagy elvégezte amire kertem, kifujtuk a gőzt, elult a vihar, lezártuk, megoldottuk, utana van ölelés meg stb
2019. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy ölelés van nem jelenti, hogy engedsz.

Soha nem taszítanám el ha meg akar ölelni.

2019. febr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
attol hogy rászoltam,vagy megszidtam mert nem csinált meg valamit vagy rosszat tett de hiba kijavitása után ,oda bujik bocsánat kérés gyanánt persze hogy oda bujhat,megszeretgetem.
2019. febr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapos a fiam, ha olyat csinál, amit nem szabad rá szólok, megszidom, ha sírni kezd, mérges lesz elmondom neki, hogy teljesen rendben van, ahogy érez, de a szabály az szabály, amit nem szabad azt nem szabad, ha jön és bújik megölelem, megvígasztalom.

Ha egy pl 10 éves gyerekről lenne szó, aki mondjuk csúnyán beszélt velem és ezzel megbántott se hiszem, hogy elzavarnám ha jönne bújni. Ezzel csak arra tanítanám, hogy a bocsánatkérési, megbánási kísérlete elbukott, az elutasítás, haragtartás főleg a gyerekemmel szemben nem hiszem, hogy jó példa.

2019. febr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engedek neki. Sőt magam szoktam odamenni és megpuszilgatni. Mert ha komoly a dolog, akkor nyilván borzalmasan érzi magát amiatt amit elkövetett + a szidás, én szeretem megvigasztalni, átölelni, bátorítani, oke elcseszted, de ez nem a világ vége. Másrészt meg meg volt a szidás, tovább kell lépni. Én ezt fontosnak tartom az őszinteség miatt, mert így szerintem egyrészt látja hogy a dolgok többsége helyrehozható, másrészt hogy szeretem őt nagyon, tökéletlenül is. A férjem nem ez a típus, nála nincs smúzolás és a gyerek nehezen bocsátja ezt meg neki, nem megy oda hozzá hetek múltán sem, ennyi szia apa, és hiába kérdezgeti nem válaszol, meg nem is megy el apjával programokra, tartja vele a távolságot.
2019. febr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy x dolog miatt rászólok, még nem lököm el magamtól. Az sohasem szankció, hogy 1 napig nem szólok hozzád, vagy levegőnek nézlek.

Mindig valami tőlem független dolog a büntetés. És ha azt betartja, miért ne ölelném meg? Akkor még meg is tudjuk beszélni mi miért volt.

2019. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lököm el, csak akkor, ha olyan dolgot csinált, amiért annyira pipa vagyok, hogy legszívesebben megütném idegállapotban. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy szeretlek, de anyának idő kell, hogy lehiggadjon..Még nem érti nagyon, pedig 5 éves, rosszul esik neki, tudom, hogy nem is jó, de jobb, mintha idegből rácsapnék.


Ha valami apróságot csinált, eltört valamit vagy ilyesmi, akkor általában az első dolga hogy megijed, elnézést kér és bújik. Na ilyenkor mondom, hogy szeretlek, de mérges vagyok, mert szerettem azt a cserepet. Előfordul, szedjük össze, örülök, hogy bocsánatot kértél.


Az óvónők az oviban viszont nagyon durván büntetnek szeretet/figyelemmegvonással..(nem szólok hozzád, nem beszélek veled, nem hallak, nem segítek neked, szégyelld magad, maradj ott egyedül, megérdemled stb).. már annyira zavar, hogy szólni fogok érte legközelebb, hogy ezt tanulták e az egyetemen

2019. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha rászólok, és utána jön puszra, ölelésre, azzal nekem semmi bajom, ez nem jelenti azt, hogy engednék neki. Például rászólok, hogy ne szórja szét a legót, attól még ölelés után sem fogom neki megengedni. Ha nem hagyja abba, akkor elpakoljuk, eltesszük, ez nyilván nem szokott neki tetszeni, sírás van belőle, de utána ugyanúgy megpuszilom, megölelem, ha ezt szeretné, de ez sem jelenti azt, hogy visszaadom a legót azonnal.


Ha valamivel nagyon felidegel, akkor szoktam neki mondani, hogy ne haragudjon, de nekem most nem esne jól az ölelés, majd ha megnyugodtam, megölelem.

2019. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!