Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 6 éves gyereknek nincs...

Egy 6 éves gyereknek nincs türelme végighallgatni rövid meséket, az mennyire általános?

Figyelt kérdés
Jól érthető, rövid, aranyos meséket sem, valamit kérdez ami nem a mesével kapcsolatos, vizet kér, paplant igazit stb.
2019. febr. 14. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha eddig nem meséltek neki, akkor így van. Kezdd sok képpel, kevés szöveggel. Bár a tévén felnőtt gyerekek ingerküszöbét nehéz meglépni meséléssel.
2019. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Nalunk a nagyobb volt ilyen de mondjuk mikor 2,5 evesen bölcsibe kerult akkor ott megszerette. A kicsi imádta, órakon át tudta hallgatni, 7 éves koraig nyomtuk minden nap :-)
2019. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam se képes végighallgatni, csak este lefekvéskor azt is apátol, de közben az elején 20x közbeszol, hogy milyen volt a szereplő ruhája, miért odament, ahova és ilyenek. Pedig kicsi kora ota mesélünk neki. Oviban is max 1 mesét, ha végig tud hallgatni.
2019. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam sem szereti ha mesélek neki, pedig már pocaklakó kora óta mesélek de egyre nagyobbb úgy nem szereti. Pedig nincs tablet, telefon nyomkodás tévé is napi 30 perc 4 éves. Dia vetítő meg rémálom volt mert ő akarta nyomogatni elmászott szóval ezt elhagyjuk fokozatosan.

Látom rajta ahogy ha mesélünk ficánkol, nem figyel még egy gomb is jobban érdekli mint a mese.

De mikor legozik akkor ő meséli el az aktuális jelenetett mit épít, fantáziája van de a mesélés nem neki való :(

2019. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon gyakori. A legtöbb esetben kiderül. hogy beszédészlelés és/ vagy beszédértés probléma áll a háttérben.

Próbáld ki, el tud-e ismételni a gyerek egy 9-10 szavas mondatot (öt mondatból 4 legyen hibátlan!), pontosan utánad tud-e mondani 3-4 értelmetlen szótagból álló sorozatot (pl. kod, tap, szil, sed), esetleg ha nem meseként, hanem "feladatként" állítod be a helyzetet, képes-e 4-5 mondat meghallgatása után kérdések alapján felidézni, amit mondtál neki.

Ha ezekkel nehézségei vannak, jelentkezzetek be az illetékes Pedagógiai Szakszolgálathoz és kérjétek gyerek beszédészlelésének és beszédértésének vizsgálatát.

Az iskolaérettség vizsgálatánál egy 10-12 mondatos történetet kell a gyerekeknek megjegyezni, és néhány óra múlva visszamondani. Ha legalább lényeges elemekre nem emlékszik egy gyerek, és kérdések alapján se tudja felidézni a mesét, bizony nem szívesen engedjük el iskolába.

2019. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
6 szavas mondatot hibátlanul visszamond, azzal nincs probléma. Este meg nem fogom kikérdezni a mesét meg feladatot adni neki, ezt ugye te sem gondoltad komolyan. Lehetséges hogy még nem találtam meg azt a témakört ami érdekli?
2019. febr. 15. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Kép nélkül, csak hallgatni meséket az én gyerekeim se akartak elég sokáig. Az oviban meghallgatták, de tőlem otthon nem, nem kötötte le őket, csak ha nézhették hozzá a képeket. Nem azért, mert tévén nőttek fel - a nagyobbik kb. 3-4 éves koráig egyáltalán nem nézett semmilyen mesét (ő nem akarta), a könyveket mindig imádták, sokat meséltem nekik, nem csak elalváskor. Beszédértéssel, kreativitással nem volt gondjuk, én elfogadtam, hogy ők ilyenek. A népmeséket és a klasszikus régi meséket pl. nagyon sokáig nem szerették, legalábbis itthon nem, nekem ez is nagyon furcsa volt.
2019. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!