Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Farsangi csalódás máshol is...

Farsangi csalódás máshol is volt? Nem tudom magam ezen túltenni olyan rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
Ovis fiam most középsős, mikor szülői volt akkor megkértek minket ha lehet saját készítésű jelmezek legyenek, egyszerűek. Erre most farsangkor mindenki bolti csili vili jelmezben volt, fiamon volt csak házi jelemez, pók volt. Láttam a csalódást rajta, el is jöttünk idő előtt mert nem volt kedve semmihez sem, sírt is hogy más lehetett szuperhős meg milyen szép volt erre ő meg nem. Miért nem lehetett betartani ezt, hogy nem lesz bolti jelmez? Férjem engem okol mert én ragaszkodtam a pókhoz mert olyan jól megcsinálható volt. Erre meg jön, az hogy a gyereknek akar venni drágább 60-70 ezres legot mert most van oka megvenni. Nem is a gyerek akarja hanem az apja.
2019. febr. 14. 23:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

"ha lehet saját készítésű jelmezek legyenek"


A "lehet", az egy lehetőség, nem kötelező. Mi mindig kölcsönöztük a jelmezt, nincs kézügyességem a készítéshez. Ha a lányom Elsa szeretett volna lenni, akkor nem tanulok meg Elsa jelmezt varrni, csak azért, hogy más Jucikája ne érezze magát rosszul.

2019. febr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem az volt inkább a fiad baja, hogy nem választhatta ki mi akar lenni? Miért ne lehetett volna ő is szuperhős?

Az én gyerekkoromban még nemigen volt jelmezkölcsönzés, a többség otthon csinálta meg, de én azt utáltam a legjobban, hogy a szüleim meg se kérdezték, mi szeretnék lenni, hanem eldöntötték, hogy akkor "ez", és persze az elkészült jelmezt meg pár napra rá ugyanúgy ráhúzták az öcsémre az ő farsangján. És én se örültem, hogy "nagymama" meg "zöldborsó" vagyok, szívesebben lettem volna kenguru vagy királylány. És nem zavart volna, ha van 5 másik királylány rajtam kívül, attól még én élveztem volna a szerepemet, hogy királylány lehetek pár órára. Attól, hogy én voltam az egyetlen "zöldborsó", a zöldborsó-szerep nem vált érdekessé.

Hiszem egyébként, hogy kis fantáziával szinte minden jelmez megoldható házilag, sőt be lehetne vonni a gyereket is, hogy milyen ötlete van a megvalósításra. Csak sajnos az én szüleim úgy voltak vele, hogy legyen meg olcsón, gyorsan, és idénre is le van tudva.

2019. febr. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Az a gáz ebben, hogy erőltetted a pókot. Olyat kellett volna csinálnod, ami a fiad szeretett volna lenni, nem azt, ami "könnyű". Ha pl szuperhős akart lenni, akkor mindegy, hogy te csinálod vagy sem, nem lett volna ez a csalódottság. Ne mondd már, hogy akár Batman vagy Superman jelmezt olyan nehéz lett volna csinálni. Most ez van, nem volt kötelező a házi jelmez, ráadásul nem is akart pók lenni. Emlékszem, nekem anyum kitalálta, legyek csiga. Volt egy jó nagy házam kartonból. Mindenkit azzal ütöttem, mert billegett a hátamon. Nagy élmény volt, gondolhatod. Most komolyan, pók??? Ultra gagyi. Nem is értelek. Még ha rajongana a pókokért és ő kérne... De csak mert "jól megcsinálható"...
2019. febr. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
Igen volt,nem vehettünk részt rajta mert 40 fokos lázban fetrengett itthon,pont mint a karácsonyi müsorukon.
2019. febr. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk vegyesen voltak, mindenki élvezte a farsangot.


Szerintem is az volt a baja, hogy nem dönthetett, mi akar lenni.


Nálunk, akinek házi jelmeze volt, az mindent beleadott. Pl anyuka varrt mozgatható angyalszárnyakat a gyereknek, a cicák arca teljesen ki volt festve, a kéményseprő arca korom fekete volt.


Szerintem is te rontottad el, de feledtesd el a gyerekkel egy másik élménnyel, ne legóval. Én elvinném egy fotózásra, ahol beöltözhet bárminek és kép is lesz róla.

2019. febr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Ebben a korban sokminden fugg a szulotol még. A te csalodasod ment at rajta nem az övé.

Az enyem sem volt szuperhős (mehecske), de itthon is rengeteget jatszottunk nevetve a jelmezében, igy eleve boldog izgalommal vette fel oviban is, a többi gyerekre is ragadt rá az öröme es nem nézték ki.


Es milyen hihetetlen, csak az ovonő egyedul volt az aki epést megjegyzest tett rá, amit a gyerekem hal eg nem értelmezett negativan.

2019. febr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

A fiad is biztos szuperhős szeretett volna lenni, ezért volt csalódott, nem azért mert te varrtad. Hiszen te ragaszkodtál a pókhoz, azért lett az.

Attól még mert az óvónő megemlíti a saját készítésű jelmezt, nem fog mindenki otthon nekiállni varrni, főleg mert a legtöbb embernek erre nincs ideje/kedve sem. Nálunk semmit nem mondtak az óvónők, csak annyit hogy mindenki vigyen jelmezt.

Na most okuljatok az esetből és jövőre majd hadd válassza ki a gyerek mi akar lenni.

2019. febr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
a lehet az nem kötelező igy inkább töbség vete jelmezt azt ami gyerek szeretet volna lenni.
2019. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Én is megvettem inkább, mert se kézügyesség, se idő ilyenre. Senki sem szólt érte. Többen csináltuk így.
2019. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Nálam a “lehet” azt jelenti, hogy ha van hozzá valakinek affinitása akkor csinálhat jelmezt otthon de nem kötelező. Mivel nekem ilyenekhez nincs, sajnálom de én vagyok a legkevésbé kreatív ember a földön, így ezek hallatán is biztosan vásároltam volna jelmezt, olyat amit a kislányom választ, ha Elza szeretne lenni és lesz még 10 Elza akkor is az lesz ami szeretne lenni és nem az amit én kitalálok, hogy de jó meg de egyedi. A férjed meg vicces, szerintem az enyém ugyanezt csinálta volna de mivel annyira szégyellném magam amiért beégettem a gyereket, hogy beleegyeznék a Legoba, feltéve hogy a gyerek is arra vágyik és nem csak a férjem hóbortja. Jövőre ne akard játszani a jelmezkészítő szuperanyut és hallgasd meg a kisfiadat, hogy mi szeretne lenni. Én lehet még most vennék neki egy jelmezt amit választ és hagynám, hogy abban legyen otthon. :)
2019. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!