Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nem a szülő készíti a...

Már nem a szülő készíti a gyerek farsangi jelmezét?

Figyelt kérdés
Már mindenki a kész, megvásárolt jelmezt veszi fel? Nálatok hogy van ez? Nekem sokkal jobban tetszenek az otthoni dolgokbol készült jelmezek, mint a most kapható profi jelmezek.
2018. jan. 5. 11:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Tavaly mi csináltuk. Jó móka volt, fiunknid élvezte, állandóan kérdezte, hogy mikor lesz már kesz. Idén veszünk valamit. Akar rosszabb így akár nem. Én bekerültem kórházba, áprilisnál előbb fel napra nem méhetek el. Férjem dolgozik, örülünk, hogy a gyerekfekugyelet megoldott és házimunkára jut idő, ez idén már nem fér bele. Majd jövőre!
2018. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
99%
Erre te is tudod a választ: sokan otthon készítik de többen már nem. Leginkább azért, mert a mai gyerek már nem törpe meg kindertojás akar lenni, vagy múmia vagy cica, hanem Jégvarázs Elsa, Űrdongó és Pókember. Ezeket otthon megcsinálni kevésbé látványos és élethű, akinek meg nincs kézügyessége konkrétan kivitelezhetetlen. Sőt! Vaterán egy Elsa ruha parókával 4000 forint. Na most vegyél méteráruban anyagot....keress szabásmintát......szerezz varrógépet. És akkor a paróka még sehol. Érted már?
2018. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hát..de így van értelme? Nekem kicsit elveszik a varázsa az egésznek. 5en felveszik ugyanazt az Elza ruhát mondjuk.. És ennyi.. Mennyivel menőbb volt szaloncukornak vag tükörtojásnak öltözni.:)
2018. jan. 5. 12:05
 4/27 anonim ***** válasza:
81%

Neked menőbb volt. Apámnak is menőbb volt fakarddal játszani, mégsem nyomom le a gyerek torkán, hanem megértem hogy neki jobb Lego Batmannel játszani. Sőt, én Barbie-nak öltöztem, anyáink idejében az még sehol nem volt....


A gyerek magát a szerepjátékot szereti. Na most egy szaloncukor mitől poén neki?! Anno nálunk inkább az anyucik versengtek ki volt a kreatívabb varró-királynő, de a lányok között a kis hercegnők és királylányok jobban érezték magukat, mint a jelmezverseny díjnyertes terítetett asztalnak öltöztetett lányka vagy a Bunden-égő kisfiúnál is sokkal jobban szórakozott a cowboy fiú.

Ami régen a cowboy, az ma Spiderman. Helló 2018 ;)

2018. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekként nekem is mindig otthon készített jelmezem volt, de a saját gyerekeimnek már olyan igénye van amit én nem tudnék megcsinálni. 3 évesem hercegnő szeretne lenni, a fiam meg rendőr vagy tűzoltó... Ha megvenném az anyagot ezekhez, vagy a kiegészítőket, már kész jelmezt is vehetek és az tutti jó lesz.
2018. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

Mikor mi voltunk gyerekek (90-es évek), akkor is ugyanúgy voltak bolti jelmezek.

Én akkor utáltam meg végképp a farsangot, mikor 2-3. osztályban, nem emlékszem már pontosan, másfél hónapot alkottuk anyámmal a fekete özvegy jelmezemet (mármint a pók, nem marvelnéni :D), hálóval meg mindennel.

Aztán még annyit se kaptam, hogy de ügyesek vagyunk, a jelmezversenyt meg csupa bolti jelmez nyerte tanári kar szavazatai által, mert jaj de nagyon szépek.


Az ilyenek mellett megértem, ha a gyerek is inkább bolti jelmezt akar, mint anyu által készítettet...

2018. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Egyes vagyok

Menőbb vagy sem, egyrészt ez a gyerek farsanbgja. Ha ő Elza akar lenni, hát had legyen. Nálunk tavaly csiga akart lenni, hát azt meg tudtuk csinálni meg volt időnk. Nem tudhatod másról, hogy milyen élethelyzetben van. Nekünk az ezredik kérdés, hogy mi lesz a farsangi jelmez. Küzdünk a tesókért és hogy a nagytesó minden nap tudjon látogatni, minél kevesebb lelki sérüléssel vészelje at ezt a nehéz időszakot. Ez most nem fér bele. Ha ezert valaki rosszabb szülőnek tart, hát lelke rajta, nem hat meg...

2018. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
*Bunsen-égő
2018. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
Na jó 7-es azért az élethelyzeteteket ne keverd a kérdésbe szerintem. Ettől függetlenül ismeretlenül is drukkolok és jó egészséget!
2018. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk mindig házi van, mert a fiam nem akar 20. pókember lenni. Dr. Emmer Brown lesz idén.
2018. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!