Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves a lányom, mégis félek,...

7 éves a lányom, mégis félek, mi lesz vele az iskolában?

Figyelt kérdés

most még marad egy évet az oviban, februárban tölti a 7-et, így szeptembertől már mindenképpen iskolát kezd, de félek, hogy bajok lesznek vele. Nem tudom, mit kéne már tennem!

Értetlen, többször rá kell szólni, hogy megcsináljon valamit, nem vigyáz a dolgaira,szétszórt, nem köti le huzamos ideig semmi.

Pedig egyébként nem buta, mert pillanatok alatt megtanul bármit, írni, olvasni önállóan tanult meg, és kitartóan gyakorol.Nincs eröltetve sem!

Mit tegyek, hogy javuljon a helyzet?


2008. nov. 9. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a koncentrációs képességén kellene javítani. Nálunk is hasonló a helyzet, bár az én lányom még csak 6 éves lesz. Én néhány hónapja járatom lovagolni, szerintem ez használ. Ott muszáj koncentrálnia, különben potty...
2008. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajna a lovaglásra nem futja..:(
2008. nov. 10. 00:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan drága ám. Ahová mi járunk, 800 Ft-ért fél óráig oktatják. Ez havonta 3200 Ft.

De végül is lehet máshogy is. Pl. olyan játékokat játsszál vele, ahol muszáj koncentrálni. Van egy csomó számítógépes játék is, ami szerintem jó erre.

2008. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az ovódában unatkozik. 7 éves lesz már mehetet volna idén is iskolába. Azt írod tud írni olvasni, talán ezek már nem elegek neki. Az iskolában elméletileg egy csomó új dolgot fog megtanulni ami érdekli majd és leköti, a többi gyerekkel együtt megtanul odafigyelni, nyugton ülni. Pár hónap és belerázódik az iskola menetébe. Az hogy szétszórt nem bíztos hogy változik az én fiam harmadikos és nem tud vigyázni a cuccaira. Vehetsz neki oktatófüzetet, játékos feladatokkal amiben gyakorolhat.
2008. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pontosan azért maradt még egy évet, mert kb. 4 éves szinten viselkedk, pedig van vele foglalkozva! Feladatos újságokat is vettünk neki, de max negyed órát köti le. Számítógépre nem akarom rászoktatni, volt időszak, amikor alig bírtam elráncigálni előle. És azt ugye tudjuk, hogy huzamos ideig előtte ülni mindenképpen káros.

Aki a lovardát ajánlotta: amúgy köszi, csak sajna anyagi keretünkbe nem fér bele még az az alkalmankénti - esetlegesen - 800 ft sem.:(

Egyszerűen az a probléma, hogy nem tud vigyázni a holmijára és 5-10-20-szor kell rászólni, mire csinálja, amit kér az ember.

Persze, ha új dologról van szó, és érdekli is, akkor könnyű lekötni, ezzel nem is lesz szerintem probléma, csak a fentiek miatt aggódom.

2008. nov. 10. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!