Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha iskolában sokat...

Mit tegyek ha iskolában sokat sir a 7 éves, elsős, nagyon jól tanuló lányom?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny lelkű,hamar elsirja magát,és pillanatok alatt túl is van rajta,ha nem kérdezgetik mi baja van stb.Utobbi időben ez már hisztis jellegű.Most jöttem fogadó óráról,mindenki maximálisan dicséri,csak ez a sirás...

Nem verjük,nem várjuk el hogy mindig minden 100% legyen(ő viszont elég maximalista magával).Ha csak beszélünk a sirásról már pityereg.Kicsi korától siroska,de ez az iskolában már nehezen elfogadható,zavarja a többieket is a kirohanásaival.


2010. dec. 14. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én húgom is ilyen volt, akárhol akármiért elsírta magát. Nem tudom miért csinálta, de már leszokott róla, pedig nem csináltunk vele semmit. Egyszerűen csak elmúlt nála ez. Szerintem a te lányod is abbahagyja majd "egyszer". Szerintem nem kellene vele foglalkozni, nem hiszem, hogy valami pszichés baja lenne, szerintem egyszerűen csak ilyen érzékeny.
2010. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nemhiszem, hogy ez baj lenne, ő ilyen és kész. Én is ilyen vagyok, mégsem hányta még senki a szememre a 22 év alatt. Baj szerinted? Szerintem nem:) De a lelkét erősítheted ettől persze:) Az önbizalmát kell tuningolni, de azt semmiképp se kérjétek, hogy ne sírjon! Ebben a korban még vérkomolyan veszik ezeket, később sem tud majd
2010. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mik az erossegei? Nem lehet, hogy muvesz lelek? azok erzekenyebbek, nem baj az, en is neha ilyen vagyok... :)
2010. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy pici korától kezdve elég érzékeny,de okos.Sok mindent meg lehet vele beszélni,értelmes,ez az elsődleges reakciója,hogy ha pl.elkaladozik 1-2 pillanatra,amikor észbekap hogy lemaradhatot valamiről,rögtön kétségbeesik és sir.Mostanában ez szinte hisztig hergeli magát.pl:2 éve járunk gyógytesire,úszásra.1 éve mélyebb vizbe is úsznak,csúszdából bevágódik mélvizbe és kiúszik.Nemrég torna közben arcon csapta a viz,és már kész is volt ,sirás,végül már csak kapkodta a levegőt a medence lépcsőjén ülve.Elterelve a figyelmét rendesen lélegztett,ha eszébe jutott megint elkezdte kapkodni.Életkori sajátosság (is) nem lehet?Más hasonló koruak szüleivel beszéletm,ők is észleltek hasonló változást.(eddig oké,hogy könnyen elsirja magát,de ez most hiszitig megy)
2010. dec. 15. 08:48
 5/15 anonim ***** válasza:

Az enyém fiú,és ugyan ilyen...:(

Maximalista,érzelgős,hirtelen nem tudja fékezni az érzelmeit,és indulatait,és nagyon jó tanuló.Alig foglalkozom vele itthon,mert nem akarom,hogy azt gondolja,hogy nem felel meg nekem,így is elég ami elvárást támaszt ő maga elé.

Mi nagyon sokat beszélgetünk vele arról,hogy hogyan fékezhetné magát,mert a többiek már direkte piszkálják a suliban,hogy sírjon.

Az a baj a pedagógusai szerint,hogy érzelmileg nagyon érett,felismeri a rosszindulatot,a gúnyt a lekezelést,lenézést,az igazságtalanságot mások részéről,viszont ahhoz kicsi még,hogy megfelelően kezelni tudja ezeket az érzelmeket.

Most másodikos,tavaly még többet pityergett,pl elsírta magát ha elfelejtette hazahozni a tesicuccot,vagy leesett a földre az uzsonnája.Teljesen olyan benyomást keltett,mintha itthon ölnénk a hibáiért.Voltak is a tanító néninek fura kérdései ez ügyben,még fel is hívott nem egyszer,hogy mi az a kék folt a gyerek fején (a tesója fejbe vágta egy játékkal)Sokat bejártam beszéltem a tanító nénivel,adtam tanácsot,hogy hogyan állíthatja le.Most már sokkal jobb a helyzet,"csak" 2 hetente történik valami rázósabb dolog.

Szerintem fogadd el ilyennek,növeljétek az önbizalmát,mondjátok el sokszor,hogy pont ilyen érzelgősnek szeretitek,és szomorúak lennétek ha másmilyen lenne.

Tartsd a kapcsolatot a pedagógussal,alakíts ki vele jó kapcsolatot,hogy ketten tudjátok kezelni ezt a problémát.

De javulni fog a helyzet,az első osztály mindig stresszesebb gyereknek,is szülőnek is egyaránt.

2010. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Figyelj csak, ez a leegőkapkodás gyakori? A csúzdás volt az első alkalom?

Nem akarom rádhozni a frászt, de a leírtak alapján én a pánikrohamra is simán gondolok...az a sírást is megmagyarázná.

Vidd el orvoshoz, mert jó megfulladni nem fog, de erre nyugtatót adnak (idősebbeknél)..gyerekeknél szerintem nem adnak, de valami erre kell.

2010. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

levegőért kapkodott?

Igaza van ez előttem szólónak... lehetséges az is...

Én velem is elő fordult, bár nekem más ok váltotta ki, de akkor ezt nem direkt csinálja...

Nézesd meg!

2010. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A csúszdán vagányul-már vakmerően -lecsúszik a mélyvizbe is akár,és simán kiúszik a partra.Úszáskor volt ez a sirás,majd a sirás pár perc múlva kezdett hisztérikussá válni,és a végén kapkodta a levegőt.figyelemelterelésre kis idő múlva megnyugodott,visszament az úszásra és mintha misem történt volna.Azóta is jár úszni,nem volt hasonló.Pánikbetegséget ez alapján nem feltételeznék,kicsit inkább figyelemfelkeltésnek gondolnám esetleg.Ha valaki azt mondja neki,hogy jó,nyugi ,tessék abbahagyni a sirást ,fújd ki az orrod-ott folytatja ahol a sirás előtt abbahagyta.Tényleg a csúfolástól féltem,ill.előbb-utóbb a tanitó nénik türelme is elfogy...
2010. dec. 15. 13:46
 9/15 anonim ***** válasza:
valami mégis nyomhatja a kicsiny lelkét...beszélgess vele, ha más nem, pszichológus...
2010. dec. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem tul van terhelve.Mármint az iskola sugallta elvárások számára megterhelőbb mint az átlag.Nagy megfelelési kényszer lehet benne,és mindig feszült nála a húr,ami egy kisebb ziccernél rögtön el is pattan.Én lányom is 7 éves ,és ő is könnyen elsirja magát ha fáradt,ha verset kell tanulni,ha szereplés van láthatáron.Most elsős.Új emberek,új helyzetek,figyelni 45 percben,közben szólongatják őket,ha nem tudja kudarc.Sok sok beszélgetés,babázz vele szeretgesd még többet.Tedd le este 1 órával előbb aludni,és gyógyszerésztől kérdezd meg,van erre homeopátia bogyócska többféle gyerekeknek,bár nekünk nem vált be.Esetleg b vitamin.
2010. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!