Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2, éves kislányom új ágyatka...

A 2, éves kislányom új ágyatkap és nem kokusz matracot hoznak hozzá hanem sima szivacsot. Aludhat rajta vagy inkább a kokusz matracon érdemesebb?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha elég erős ( nem süpped bele) akkor jó az is. A gerinecének mindenképpen jobb az ha stabilan van tartva a háta.
2019. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Emberek milliói nőttek fel kókusz matrac nélkül. Nyilván aludhat rajta. Ha esetleg később mégis le szeretnétek cserélni (miért ne cserélhetnétek) akkor attól sem lesz baja ha mondjuk 3-4 hónapig is azon alazik.
2019. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Úgy tudom, hogy a kókusz matrac előnye, hogy egyrészt kemény, ami jó a gerincnek háton fekvés esetén, másrészt talán az allergének is kevésbé tudnak rajta megtelepedni.


Attól biztos semmi baja a kislányodnak, ha két-három hétig szivacson alszik (ha új szivacsról van szó, akkor még nem gyűltek össze benne allergének, még nem ütött tanyát a poratka stb.) Ennyi idő alatt pedig utánanézhetsz, hogy mennyiért tudnál kókuszmatracot venni az új ágyba, és hogy ennek az előnyei megérik-e azt az árat.


Mondják, hogy az egészség minden pénzt megér, de a gyakorlatban mégis véges sok van csak az embernek. Lehet, hogy a kókusz matrac helyett többet teszel az egészségéért azzal, hogy mondjuk egy új, szűrős porszívót veszel, így kevesebb por és pollen kering majd a lakás levegőjében.

2019. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha antiallergén, rendes matrac van benne akkor nincs semmi gond. Fiam sosem aludt kókusz matracon.
2019. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen aludhat szivacs matracon, abból is van nagyon egészséges típus, de a kokuszmatrac sokkal keményebb, hónapok után nem hiszem, hogy visszaszokna rá.
2019. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

a kokuszmatrac inkabb kisebbeknek valo


Nagyobbaknak mar kokusszal kevert hidegszivacs vagy barmi ami nem olyan kemeny mert azert mar kezd sulyuk lenni.


En aludtam mar pl földön, a csipőm, bordam minden csontom fajt utana ami fekudtem

2019. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kókusz a babáknak való. Azért, hogy ne fulladjon bele.


Én elkövettem azt a hibát, hogy kétéves korig azon altattam.

Mikor már nagyfiú lett, rájöttem, kemény, kényelmetlen a súlyához.


Normális, puha matracot kapott (2 évesen), onnantól boldogan aludt az ágyában.

2019. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

"A kókusz a babáknak való. Azért, hogy ne fulladjon bele."

Így van! Egyrészt. Másrészt a többek által emlegetett poratkák ellen, mert azon nehezen tapadnak meg. Kb másfél éves korig szokták javasolni a kókuszmatracot, sőt, életmentő lehet addig.

2019. febr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!