Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Harap. Mit csináljak?

Harap. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kislányom. Nem jellemző de előfordul, hogy indulatból megharap. Ha nálatok is előfordul, ti hogyan reagáltok ilyenkor?
2019. márc. 15. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanúgy, mintha bármi más olyat csinálna, amit nem szabad.
2019. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Visszaadtam. Kb a masodik alkalommal leszokott rola. Persze nem igazabol haraptam meg, csak hogy erezze, de mas nekunk nem valt be.
2019. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

En helyettesitéseket alkalmazok általában beválik.


Ha pl leakarja dobni labdával a tv-t, akkor megmutatom hogy pl itthon szivacslabdaval jatszunk es kint pedig a pöttyössel.

Esetedben azt kántálnám pl rágokát harapunk (adnék is ), anyát pusziljuk.


Ilyesmik

Pl jàtszon hangoskodhatunk, könyvtárban pszt:)

Trambulinon ugrálhatunk, ágyon nem.



Nagyon szépen elsajátitja mindig, mivel mit csinalhatunk

2019. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ebben a korban gyakran előfordul az agresszió (üti az anyját, rúgja, harapja - nincs még tisztában vele, hogy ez a másiknak fájdalmat okoz.

Nálunk én hiába szóltam rá, hogy nem szabad, csak csinálta - de amikor egy kedves ismerősünk mondta, hogy ezt nem szabad, ez anyának fáj - akkor abbahagyta :D

2019. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is harapott. Most 12 éves. Már nem harap. :-)

Amikor harapott, mindig mondtam, hogy fáj, nem szabad, aztán beraktam a kis ágyába, amit nem szeretett napközben, így gyorsan leszokott róla.

2019. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az én fiam is csinálja. 17 hónapos. A vicc hogy azzal akit a legjobban szeret (persze rajtunk szüleim kívül). Rengeteget olvastam a témában, kikértem tanácsadó véleményét.

Kb annyi lett a vége, hogy figyeljek, hogy ne jusson el a harapásig, de hagyjam felfedezni a társai válaszreakcióját, akár könnyebb bunyókig menően is.

Alakul, azt mondhatom, de vannak mélypontok. Ront rajta a fogzás, az éhség, fáradtság, fájdalom, front.

Ki kell tartani, hajtani, hogy nem szabad. El fogja hagyni. Őszintén elég idegőrlő a dolog, de nálunk nem vált be a visszaharapás, meg az “idegen” rászól dolog se.

2019. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondd neki, hogy nem szabad, aztán újra meg fog harapni, mert még kicsi és nem érti, de nálunk pár hét alatt abbahagyta, szeretnek inkább új szokásokat kialakítani, nem csinálják sokáig ugyanazt.
2019. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Elején eljátszottam hogy szomorú vagyok miatta, fájdalmamban felkiáltottam, visszaharapni én nem akartam.

Ám egyszer gyanútlanul ültem a kanapén olvastam valamit, és akkorát beleharapott a lábamba hogy reflexből szájbalegyintettem, és kiáltottam hogy mit csinálsz?!.

De tényleg csak fájdalmamba,ösztönösen, amúgy soha nem ütném meg, és nem is volt erős csak legyintettem.

Soha többet nem harapott.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy üsd meg, idővel leszoknak róla ha megértik hogy ezzel fájdalmat váltanak ki.

2019. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most akkor ez kamuból lett feltéve ez a kérdés, hogy mindenki válasza le van húzva 0-ára? Vagy csak az iskolás lehúzóbanda unatkozik, mivel hétvége van és unatkoznak. :-(
2019. márc. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es, nem értem miért lenne kamu attól egy kérdés, hogy valaki(k) lepontozzák? Mi az összefüggés?


Egyébként egyszer én is nagyon hasonlóan jártam mint a 8-as válaszoló, mert háttal álltam neki, amikor váratlanul belémharapott azokkal az apró pengeéles fogacskáival, és ösztönösen felordítottam (de nem ütöttem meg). Szegénykém jobban megijedt mint én, és nagyon sírt egy darabig. De ezek után is adódott alkalom, hogy megharapott.

Annak ellenére, hogy minden nap rojtosra beszélem a számat azokról a dolgokról, hogy miket nem szabad, a harapásra is mindig ezt hallja tőlem. Remélem mihamarabb kinövi :S

2019. márc. 16. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!