Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Karmol, harap és rugdos.3...

Karmol, harap és rugdos.3 évessel mit kezdjek?

Figyelt kérdés
3 éves a lányom és ezt csinálja, ha valami nem tetszik neki. Semmilyen fizikai módon nem szeretnék neki fájdalmat okozni, tehát nem így akarom rávenni, hogy abbahagyja. Mit lehetne tenni, mert már eléggé eldurvult a helyzet.

2017. aug. 22. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Hat elso korben mondanam neki, hogy ez csunya dolog, fajdalmat okoz ezzel a masiknak blablabla. Ha tovabbra id csinalna elzavarnam a szobajaba es majd csak akkor johetne ki ha tobbet ilyet nem csinal.

Mond neki, hogy anya es apa se rugdosodik meg karmolaszik!:(

2017. aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Kapd el a kezét, guggolj le hozzá, nézz a szemébe és mondd, hogy ez fáj, nem szabad. Elég sokszor kell ismételni, mire eredménye lesz, de ez az egyetlen erőszakmentes megoldás hosszútávon.
2017. aug. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

800x kell elmondani neki, mire beépül, és alkalmazni tudja. Te mennyiszer mondtad már el neki?

Szval ne aggódj, sok 3 éves pont így viselkedik, türelemmel, ismétléssel fogja megtanulni. Az első kommentelő által leírt módszer tökéletes. És valóban jól látod, nem szabad visszaharapni, visszaütni, visszakarmolni. Higgadtan, határozottan, erőszakmentesen, és legalább 800x elismételve.

2017. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Én a helyedben átölelném, megpuszilgatnám, elmondanám neki, hogy én most is szeretem. Elmondanám neki, hogy ő egy okos, aranyos, jólelkű kisgyerek, csak most belebújt a rosszaság, ezért viselkedik így. Mondanám azt is, hogy a rosszaság sokszor kimegy az emberből, ha ölelést és puszilgatást kap.

Nekem közel 4 éves fiam van, ez elég jól bevált.

Mások szerint a rosszaságot el kell kezdeni a kisgyerekkel együtt keresni, attól lehiggad.

Mondjuk nálunk ennyire nem kemény a helyzet, csak hadonászik a karjával, felénk rúg (pont olyan távolságban, hogy ne érjen el) és olyanokat mond, hogy nem szeret minket, meg hogy bántani fog minket.

Tapasztalat szerint anyukájával ezt sokkal inkább megteszi, mint velem (apjával). Ha velem kettesben van, akkor pedig gyakorlatilag soha semmiért nem hisztizik.

A legrosszabb kombináció, ha feleségemmel és valamelyik nagymamával van együtt, én pedig nem vagyok ott.

2017. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!