Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet így kezelni a “ezt nem...

Lehet így kezelni a “ezt nem eszem meg” hisztiket?

Figyelt kérdés
Egy ismerős pár átjött vacsorára, és a fiam (nagycsoportos) épp előadta ezt a fajta kirohanását. A vendégeim azt mondták rám, hogy rossz anya vagyok ha így csinálom.... szóval vacsorára többféle grillezett hús, saláta, volt. Megkérdeztem a fiamat, hogy mit enne vacsorára. Ő mondta, hogy halrudacskát. Így azt is gyorsan betettem a sütőbe. Vacsoraidő: fiam közölte, hogy ez neki nem kell, nem szereti, nem eszi meg. Mondom oké, ehetsz ami van az asztalon. Hiszti kiteljesedett, közölte, hogy azokat sem szereti. Ezen túl én már nem kezdem el kínálgatni, más ételeket főzni stb. Mondtam neki, hogy vagy eszik ami van az asztalon vagy akkor vacsora nélkül zárja a napot. Így is lett. Közben a vendég megkérdezte hogy amúgy éges e és hogy mit enne. A fiam közölte, hogy tejberizset akar enni. Mindtam hogy nem, nem állok neki egy 23. Ételt főzni. Vendég megjegyzése: márpedig ha a gyerek azt akar bekem kutya kötelességem elkrszíteni neki. Most én vagyok ilyen sz.ranya ?! Eddig is mindig így rendeztem a kajahisztiket, nem hiszem hogy baja lenne ha egy nap egy étkezést kihagy. Ez olyan havonta egyszer fordul elő. Nem fogom ilyen szinten elkényeztetni...
2019. márc. 16. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem neked van igazad, de ha még nem is lenne, a vendég meg milyen jogon szól bele?

Jó, nyilván ha azt látnám hogy a gyerek állandóan éhezik és nem kap enni, akkor talán én is szóvá tenném, de itt nem erről van szó, hanem hogy próbálgatja a határait, és te ezt próbálod kezelni. Egy kihagyott étkezéstől valóban nem lesz semmi baja. Engem komolyan a vendéged viselkedésre húz fel.

2019. márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen jól csináltad. Nem kell megszoknia, hogy kibök valamit a száján és azonnal minden ott terem. Eleve csináltál húst, az is bőven jó lett volna neki vacsorára, nem kellett volna még halrudacskákat is sütni neki. De megkérdezted, ő azt mondta halat, te megcsináltad, rendben van. De hogy még ezek után behisztizzen és ne kelljen neki, az több a soknál nálam. Ez van, ez a vacsora. Anya most a vendégekkel beszélget, nem ér rá neked tejberizst főzni. Ha éhes vagy egyél húst vagy halat, ha nem vagy éhes, feküdj le vacsora nélkül. Ennyi. Teljesen jól kezelted a hisztit, nem kell hallgatni senki másra ezügyben, hidd el.
2019. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
A kijáratot kellett volna megmutatni a kedves vendégnek ezek után.
2019. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Hee?? Nálunk a vendég nem szokott "Belépő fázni" a gyereknevelésbe... Az a szülő dolga, én sem oktatok ki senkit, hogy hogyan is kéne nevelnie a gyerekét. Ettől még van véleményem, csak nem fogom a szülő tekintélyét csorbítani az okoskodásommal!
2019. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
*"Belepofázni"
2019. márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Féltem olvasni az elejét, mert azt hittem pontosan azt teszed amit kedves vendégek szerint kéne.

Teljesen jól csinálod, ne hagyd magad.

Több szülőnek kéne felfogni, hogy nem kell rettegni a gyerektől

2019. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Vendég megjegyzése: márpedig ha a gyerek azt akar bekem kutya kötelességem elkrszíteni neki."


Erre a legenyhébb válaszom az lett volna, hogy: "Jó, akkor te majd így csinálod a magad gyerekénél, én viszont a magam elképzelése szerint nevelem a magam gyerekét."


Ide a rozsdás bökőt, hogy nincs gyereke a vendégednek!

2019. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
jol csináltad.megkapta kért halrudat de nem kellet még sem neki.
2019. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Mondd meg anyósodnak hogy neki is volt alkalma nevelni a gyerekét, de ő meg a te gyereked. :D
2019. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csináltad! A gyerek próbálgatja a határait, ha engedsz neki akkor ő nyert... A vendég meg vendég nem az anyja és tuti nincs gyereke. Kívülállónak ez ketyetlenségnek tűnhet holott ez lenne a normális szülői hozzáállás .. Sajnos sokan félnek a saját gyerekük től tapasztalom pl. a játszón.. Nem mernek nemet mondani. Az életben hányszor fog majd találkozni olyan szituációval, amikor nem lesz beleszólása dolgokba. Ha most nem tanítja meg az ember később nem fog tudni kezelni egy ennél nagyobb volumenű szitut. Szóval nem vagy szar anya csak következetes. Nem mellesleg a vendég nem ismeri jobban a gyereked nálad!
2019. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!