Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6 éves fiammal nem bírok,...

6 éves fiammal nem bírok, állandóan hisztizik. Hatalmas hisztiket vág, ordít mint akit ölnek minden ok nélkül piti dolgok miatt. A tesókat piszkálja, és nekem nem akar szót fogadni. Hogy tudnám büntetni, vagy egyáltalán kezelni a helyzetet?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Üsd a majmot.
2013. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Üss a fenekére, és ne engedj a hisztijének.
2013. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Találj ki egy büntetést!

Ha rossz, 5 perc a sarokban! Először szólsz, ha nem haggya abba a rosszalkodást akkor sarokba megy!

Az elején biztos ki fog jönni a sarokból, de ahányszor kijön, vissza viszed, s mondod neki azért állat itt, mert ezt és azt csináltad, majd ott hagyod!

Ne kiabálj vele, ne hagyd magad kihozni a sodrodból!

Megszokja majd hogy ott kell állni ha büntetés van!

2013. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Mekkora tesói vannak? Nem biztos, hogy büntetni kell, a kiváltó okot kell kideríteni, ha eddig nem volt baj.
2013. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

A büntetés ilyen esetekben semmit nem ér. Ez tapasztalat. Maximum nem előtted fogja csinálni, hanem a hátad mögött.

Meg kell tanítani az indulatkezelésre. Valamilyen formában igenis ki kell jönni az indulatoknak, pl. vegyetek egy boxzsákot, vagy legyen egy püfölős párnája és azon vezesse le a dühét. Ha nem teszi, akkor szorongóvá válik - lehet, hogy az nyugisabb a szülőnek, de a gyereknek semmiképpen nem jobb!

És ha megtanulja átfordítani az indulatot más területekre, azt viszont értékelni, sőt, jutalmazni kell.

(Speciális iskolában dolgoztam problémás gyerekekkel, és nekem is sajátos nevelési igényű gyermekem van.)

2013. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 princessluna33 ***** válasza:
35%
én meg szoktam ilyenkor büntetni pl nincs tv 3 hétig, és 4 hétig nem főzöm a kedvenceit csak amiket utál!! meg a játékait is elveszem tőle és ha meg van neki ígérve aznapra program akkor nem tartom be és ülhet az ágyán játékok meg gép nélkül!!
2013. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De, ha olyankor nem lát ,nem hall csak hisztizik pillanatnyilag mit kezdjek a helyzettel?Ott akkor mit csináljak,hogy le nyugodjon?
2013. jún. 11. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hideg víz. Sok és hirtelen. Már ha tényleg semmi nem téríti magához.
2013. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig ilyen akaratos 14 évesen is?
2021. okt. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!