Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell kezelni a testvérf...

Hogyan kell kezelni a testvérféltékenységet?

Figyelt kérdés

2,5 év van a gyerekek közt. A nagy azt mondja szülőknek, hogy vigyék vissza a babát a kórházba, és már az is előfordult, hogy megpróbálta bántani a kicsit. Nagyon elutasító vele és hihetetlenül féltékeny rá.


Hogyan kell ezt helyesen kezelni?


2019. márc. 24. 01:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erről nagyon sok cikket találsz a neten és már itt is sok kérdés volt.

Töltsön anya napi fix saját időt a naggyal, amikor csak vele van. És vonja be a kicsi körüli teendőkbe (fürdetés, pelenkázás), mikor is sokat dicséri.

2019. márc. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tölts több időt a naggyal. Ha apa otthon van, akkor add át a kicsit, vagy bízd rá pár orára, míg elmentek csavarogni. Játszotér, vagy sütizés. Vagy csak ki az udvarra, fogocskázni, vagy amit szeret.

Volt 1-2 hét, mikor a 6 éves fiam is féltékeny volt, mi igy oldottuk meg. Be azoktam vonni a kicsi körüli teendőkbe, segít fürdetni, hozza a pelust, kiválasztja, milyen ruhat adjunk rá, de ha alszik napközben, akkor az csak a naggyal töltöm.

Tudom, hogy nehéz, főleg nálad, mert a nagy is kicsi, de nem szabad, hogy egy pillanatig is azt érezze, mellőzve van, mert ő akkor a kicsire vetíti ki, és ebből fakad a féltékenység is.

2019. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a kicsi az, aki több figyelmet igényel, mert ő egy kiszolgáltatott csecsemő, a nagy viszont már sokkal önállóbb bizonyos szempontból. Vagy nálatok nem forgatta fel az új jövevény az addigi rutinotokat?
2019. márc. 24. 10:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugy, ahogy elottem irtak. Az apuka a kicsinek is teljes erteku szuloje. Fontos, hogy a nagy ne azt erezze, hogy a kicsi miatt le van ejtve, mar nem is fontos anyanak. Ilyenkor a kicsit erdemes masnak adni, hiszen a nagy is kicsi meg, o is vagyik anyara. Ha ez csak napi 10-30 perc, akkor annyi, de mindket gyereknek szuksege van minosegi idore mindket szulovel kulon-kulon is, akkor is, ha a kicsi meg szopizik, szopizas utan atveheti mas csaladtag.
2019. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyel, csunyan mondva a kicsinek tok mindegy. Az a lenyeg, hogy a kaja meglegyen. Nagy figyelmet nem igenyel. Pelus, kaja, alvas.

A naggyal viszont komolyan kell foglalkozni!! Elottem tokeletesen leirtak, hogy mit kell csinalni!

2019. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is mindegy volt ,hogy micsinálnak nekem elég volt a kaja. Anya letett engem a kiságyba utána foglalkozott a nővéremmel
2021. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!