Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem depis vagyok,...

Úgy érzem depis vagyok, mindenkit utálok magam körül. Hogyan kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok a kisgyerekemmel, hiába van párom messze dolgozik ez által teljesen olyan mintha egyedülálló anya lennék.

Nagyszülői segítség nincs, anyám néha néha átjön de inkább magával szeret foglalkozni, anyós le sem toj minket. Semmiféle család, és barát nincs.

Egyre kialvatlanabb vagyok, ezáltal extra nyűgös.

Ma például anyám is felbosszantott, ezáltal az egésznapom romokban.

Semmihez nincs kedvem, utálok mindent és mindenkit. Ma azt éreztem hogy a gyerekemet is és nem utolsósorban magamat főleg. Úgy érzem egy szar anya vagyok. Türelmetlen sokat kiabálok mert mindig rossz pedig biztosan nem akar ő az lenni még fogalma sincs róla de én mégsem vagyok megértő.

Elegem van hogy nincs 5 perc pihenő. Reggel akkor ébred amikor én egyből észreveszi ha kikelek az ágyból így a reggeli wc és kávé közös program és zavaró.

Nem tudok egyet kényelmesen enni, nem tudok tőle aludni. Bele vagyok már fáradva.

Nyűg a kimozdulás bár szoktunk menni hetente 3 4 szer de utálom.

Ezáltal is azt érzem szar ember vagyok, miért nem viszem mindennap.

De ha kimozdulunk akkor is mindig fegyelmezni, a triciklibe feláll hiába a bekötés, súrolja a cipőt a járdához. Egyszóval rémes, a játszótéren is mindig veszély forrás kerülget minket.

Mit tehetek? Adjatok tippet tanácsot!

Gondoltam bébiszitterre hogy legalább addig takarítok de hát egy szoba konyhás 36 nm lakásban vagyunk ráadásul van egy kutyánk aki állandóan ugat ha idegen ember van itt, be nem áll a szája...

Szóval ez sem megoldás.


2019. ápr. 4. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsőde nem opció? Neked meg visszamenni dolgozni.
2019. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaja, menj dolgozni.
2019. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Normális párkapcsolatban nem gondolkodtál még, esetleg? Ha nem magad miatt, akkor legalább a gyerek kedvéért.
2019. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Azért egy 36 2m-es lakást egy gyerek mellett simán kitakarítok..

2 gyereket nevelek így mint te, de én élvezem a kicsikort.

Vagy menj el dolgozni, vagy sportolni, nem kiabálhatsz állandóan a gyerekeddel..

Barátnőid nincsenek?

Ha a gyereket csak heti 3-4x viszed ki az neki kevés ilyen jó időben, és neked is!

2019. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én annyira megértelek, még a lakásunk is akkora volt, mint a tiéd, néha hatalmas rumli volt, néha makulátlan tisztaság.


A saját érdekedben szerezz segítséget, aki foglalkozik a gyerekkel AMÍG TE PIHENSZ/KIMOZDULSZ!


Nem, nem takarítasz. Szerezz takarítónőt, amíg pl fürdesz, az egyik gyerekezik, a másik takarít.


Kegyetlen volt nekem is a gyerekem 1,5től 3 éves korig tartó időszaka, utáltam kimozdulni, mindent soknak éreztem. Az 3 havonta anyám megerőltette magát és vigyázott kemény 3 órát a gyerekre, amíg moziztam, és tádámm, úgy éreztem feltöltődtem.


Aztán elkezdtem bébiszittert alkalmazni, mellette sulizni, sőt néha akkor is jött, ha én otthon voltam, de ki voltam készülve


Kisebb lakásban sokkal hamarabb rendetlenség lesz.


Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ha nem mozdultok ki minden nap. Nem kell. Én is van, hogy napokat benn töltök, semmi bajom tőle, max a teraszra megyek ki.


Még azt is csináltam, hogy néha benyomtam valami agyzsibbasztó mesét, és egyszerűen letettem elé, amíg fürödtem egyedül, a csendben, nyugton, imádtam. Most is ezt fogom tenni, csak már elég nagy, hogy eljátsszon magában úgy, hogy ne eshessen baja.


Amit én későn fedeztem fel még az a játszóház. Istenem, az egy áldás a szülőknek. Nincs homok, vagy bármi, amit meg tud enni és belefullad, körbe van kerítve, nem csaphatja meg az áram, nem eshet rá semmi, sem eshet le semmiről. Találkozik gyerekekkel, felnőttekkel, miközben te lezuttyansz egy bőrkanapéra, végignyúlsz rajta és csendben figyeled, ahogy pakol, és nem kell utána elpakolnod sem.


Ha hamarabb felfedezem, hogy ez ennyire jó, sokkal könnyebb lett volna az életem. 2000ftért betelepedsz egy egész napra, a pelenkázóban tisztába teszed, viszel váltócuccokat, a kajáldánál megeteted, vagy mégjobb, ha a játszóházban is van kajálda, a kanapén vagy a babakocsiban szunyál egyet délután.. Kb beköltöztem az egyik játszóházba a gyerekem 3 éves kora körül:)


Ha pedig könyvet vagy telefont veszel elő, hozzád sem szólnak mások, úgyhogy elviselni sem kell őket.


Komolyan, próbáld ki hétköznap délelőtt, még emberek sem lesznek, akikkel a gyerek veszekedhetne

2019. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És a kutyát sem viszed le minden nap? Vagy azt hogy?
2019. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1. számú problémád a kialvatlanság, a 2. számú problémád az, hogy nincs én-időd, amikor igazán felnőtt lehetsz, felnőtt dolgokkal foglalkozhatsz. Hány éves a gyerek? Hamarosan neki is sokat fog jelenteni a közösség. Amint lehet, vidd bölcsibe, oviba! Esetleg olyan babysittert kereshetsz, akihez el tudod vinni a gyereket, saját otthonában vigyáz rá. Nem vagy szaranya, a problémáidat a fenti két dolog okozza, és meg fog szűnni, amikor a gyerek nagyobb lesz, vagy ha megoldást találsz a felügyeletére. Első körben próbálj komolyan beszélni anyukáddal, mondd el neki őszintén, hogy kimerültél, szükséged van a segítségére.
2019. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm szépen a válaszokat! Először is kertes házban lakunk és a kutya ezáltal szabadlábon van, a gyerek is sokat van az udvaron csak én arra értettem hogy kimozdulni heti 3 alkalom kb amikor kitesszük a lábunkat az udvarról is.

Köszönöm a válaszokat, ma meg a tegnap ellentétje volt egésznap jó kedvem volt persze a helyzet semmit se változott de ma nem voltam ilyen depis.

2019. ápr. 5. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!