Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudsz elképzelni a gyereke...

Mit tudsz elképzelni a gyerekedet most elnézve, hogy mi lehet belőle ha nagy lesz? Rad mi volt hatással miben erezted magad sikeresnek es mi lett belőled?

Figyelt kérdés

Érdekes, engem pl gyerekkorban egy IQ vagy pszichologiai teszt kapcsán (borzaszto félénk csendes voltam igy anya kivizsgalasokra vitt), a sok feladat közul amikkel engem vizsgálgattak, annyira megfogott az amikor ömlesztett betűhalmazok között kellett egy adott betűt keresgetni hogy abbol hányat találok meg.

Felnőve pénzugyi/számviteli ellenőrzési feladatokat látok el, borzaszto aprolékosan követek nyomon évekre is visszamenőleg számlakivezetés/kiállitás ellenőrzéseket, jogos követelés/tartozás/tulfizetes egyenlegeket határozok meg, Áfaanalitikát ellenőrzök stb.


De pl imádtam vasalni isa jatekvasaloval a babáim ruháit, es felnőve vasalonő is voltam már :)


Te hogyan latod magad a gyerekkori énedhez képest ma?


Valamint gyermekedbol mit látsz ki? Akár a realitástol el is rugaszkodva pl űrhajost vagy egy sztárt stb.


Es mit szeretnél ha mi lenne belőle? Mi az elképzelésed? (Tudom hogy ez nem rajtunk mulik es lehet teljesen mást szerettél volna mit ami lesz, de mégis?)

Es mi az ami szerinted semmiképp nem lesz belőle? Gyermekem szívzörejes, az orvosok szerint ez nem befolyásol semmit, de rendőr vagy katonai pályára v hivatásos sportolonak en igy nem szeretném őt.


De hogy mi lesz a szèp cserfes fiambol én még érdekes, de elképzelni sem tudom valahogy


2019. ápr. 13. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Egész kiskorom óta szeretem a kórházakat , 10 éves sem voltam amikor betegnek tetettem magam, forró víz alá raktam a lázmérőt otthon, csak azért a kórházba kerülhessek. Pontosabban lázas bezeg voltam ugye pár napig ,de utána még egy hétig csináltam ezt a lázmérős dolgot, kórházba kerültem ez a semmi bajom nem volt. Így belegondolva durva , hogy 10 évesn túljártam a gyerekorvos eszén.


Először állatorvos akartam lenni, utána rendes orvos, de mindig azt mondták , hogy nem vagyok elég okos, így visszagondolva ez nem volt igaz, és már nagyon bánom , hogy nem végeztem el az orvosit, tudom, , hogy megtudtam volna csinálni egy kicsit támogatnak benne mármint magában az elvben.

Végül diplomás ápoló lettem, először a főiskolát majd az egyetemet végeztem el. Szeretem, magas beosztásban dolgozom , jó fizetésért, de az orvosit azóta is bánom. Később többen mondták , hogy miért nem iratkozok be, de akkor már késő volt 30 felett már hogy kezdje el az ember.

Annyira érdekelt a dolog pedig, hogy középiskolában angol nyelvű orvosi szakmai folyóiratokat olvastam, pl. a tüdő betegségekről.


Úgyhogy annyi biztos, hogy akármi is akar lenni a gyerekem, én mindig támogatni fogom és nem lebeszélni. Még kicsi, ovodás, de nagyon jó a kézügyessége, ez már pár hetesen is látszott, amikor hat hetesen az egyik plüssnek ami a szalagos volt , a szalagokat matatta egész nap az ujjával a kezében, más hathetes ilyenkor még nem is tudja megfogni a dolgokat, egy éves kora körül meg olyan pici morzsákat szedett fel egyesével a földre amiket én nem is láttam. Úgyhogy egyelőre ezt látom. Meg azt, hogy a versek, mesék, énekek egyáltalán nem érdeklik

2019. ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én gyermekemben még csak azt láton hogy állandoan mozgásban lenne es nagyon műszaki beállitottságu (ahogy szinte minden fiugyerek)viszont nagyon tanulékony is, kapasbol ismétel utánam hosszabb verseket is, pl az öreg néne őzikéjét is pedig nem kötik le az állatos mesék, anno bölcsisen is az autos mese/képeskönyvet kérte mindig


Nem lehet tudni mik azok a mozzanatok ami hatással lesznek ra tudatalatt felnőve, anyum se tudta hogy nagyon tetszett nekem a betűkeresés es vasalas, nem zengtem rola naphosszakat

2019. ápr. 13. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legelőször simán menyasszony szerettem volna lenni :D, de mikortól már reálisan láttam, a világot, bíró. :) Erre is készültem, de mikor befejeztem a jogot, megváltozott több dolog miatt, így aztán "némi" átképzés után könyvelő lettem. Itthonról dolgozom, nagyon szeretem.


A kislányomról még nagyon-nagyon korai lenne nyilatkoznom. A 11 éves fiam apás, a párom autókkal ilyen-olyan módon foglalkozó cégeket vezet és valahogy ez irányba fog terelődni szerintem a fiunk is. Imádja az autókat, jön-megy az apjával - akár tárgyalásokra is, imádja. Ha rákérdeznek, mi akar lenni, azt mondja: "mint apu". Úgyhogy látok benne realitást. Aztán majd meglátjuk... :) Mi támogatjunk bármiben.

2019. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A dokikat anno en is atvertem amugy. Mert tetszett a szemuveg.Iskolai majd orvosi szemvizsgàlat es megallapitották hogy borzalom erős szemuveg kell, de lencseprobálasnál azzal meg nem lattam ugye igy végul nem lettem szemuveges, anya azota is megvan arrol győződve hogy en kinőttem es magatol àllt helyre a latasom :)
2019. ápr. 13. 09:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyermekkoromban állatorvos akartam lenni, mert imádom az állatokat, volt mikor több mint 10 kutyám volt otthon. Macska, ló, szarvasmarha, liba, minden féle állat jöhet, viszont a vérző, gennyes gyulladt sebek látványát nem bírom. Már ált. iskolában kiderült, hogy a biológia nem a kedvencem, inkább a reálos tárgyak felé húzok. Végül mérlegképes könyvelő lettem, és nagyon imádom a munkám. Amúgy csendes, félénk, sírós voltam kicsinek én is. Dolgoztam már ügyfélszolgálaton is, és rájöttem, hogy az emberekkel való foglalkozás nem nekem való, viszont imádom a papírokat, nyomtatványokat. Az állatok szeretete megmaradt hobbinak (jelenleg 3 kutya és 3 cica).

A fiam most 6 éves, szeptemberben kezdi majd a sulit. Azt már kicsi kora óta látom/tudom, hogy hiába örökmozgó őt testileg nem lehet lefárasztani, ha az agya nincs elfáradva. Egy foglalkoztató füzet jobban elfárasztja mint egy egész délutános foci. Nagyon jó logikai kepessége van, a kezügyessege is jó, sokat rajzol, legózik, építőzik. A kepzelőerővel sincs baj, gyorsan tanul. Egyelőre úgy néz ki, hogy őt is a számok világa vonzza, de higy ez mennyire változik majd meg mikor sulis lesz, aztnem tudom. Egy építészt mondjuk el tudnék neki kepzelni. :)

2019. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amióta önálló gondolkodásom volt, fodrász akartam lenni,folyamatosan vágtam a hugom haját és a sajátomat is :D és így helyette kozmetikus lettem :)
2019. ápr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TheSoldier ***** válasza:
100%

Kisgyerekként tetszett a katonaság, és bár kamaszként felelőtlenül viselkedtem, a tanárok életét is rendesen megkeserítettem, végül csak katona lettem.


A gyerekeimnek megvan a saját elképzelésük, az egyik informatikus akar lenni, a másik jelenleg matektanár.


Nekem teljesen megfelel ha ezt a pályát akarják választani. Persze reméltem hogy legalább egyiküket vonzani fogja a katonaság, de ez nem illik a személyiségükhöz.

2019. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lányom 9éves és néha aggódom miatta. Minden olyan dolog érdekli, ami kifejezetten fiús. Barkácsolás, építés, szerszámok.... mindenféle kísérlet.... szóval természettudományok, állatok stb. Volt már hangyafarmja, mini üvegháza, mikroszkóp, stb....Kapott egy tacskót, mert mikor mondtuk, hogy nem lesz itthon állat, elment a nagyiékhoz és szöcskékkel állított haza egy befőttesüvegben. Néz meséket is, de sokkal többet kér David Attenborough filmet, vagy bármilyen dokumentumfilmet állatokról, univerzumról, fekete lyukakról.... Az oviban közölte, hogy nem fog verset mondani, mert ő nem papagáj. A humán tárgyak a suliban sem érdeklik. Annyira meglepődve nem vagyok, én is, és a férjem is mérnökök vagyunk, de azért gyereknek nem épp ilyenek voltunk. 😂
2019. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!