Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell elképzelni nagyszü...

Hogyan kell elképzelni nagyszülős nyaralást vagy utazást? Aki csinált már ilyet, az hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

Mindkét nagyszülő megy? Ti fizetitek a repülőjegyüket meg a szállodát vagy ők? A gyerekkel ti is mehettek hármasban pl. a partra vagy átutazni egy másik városba vagy csak a nagyszülővel/nagyszülőkkel együtt? Este az étteremben ki fizet? Hogyan kell ezt az egészet elképzelni?:) Mi még sosem csináltuk, de lehet, hogy jó volna majd jövőre. Itt sokat olvasom ezt a fajta nyaralást, hogy megy a nagyszülő is, hogy a párnak könnyebb legyen, esetleg kicsit kettesben is lehessen lenni.

Minden érdekel!



2018. nov. 4. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk ahogy megbeszélik?
2018. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Mi mindig nagyszülőkkel megyünk, az én szüleimmel. DE soha nem úgy ahogy te fogalmazol, hogy "a párnak könnyebb legyen". Mi EGYÜTT nyaralunk. Mindenki magának fizeti, a kaját is, persze oda-vissza hívjuk egymást egy-egy koktélra vagy jégkremre.

A nyaralóhelyen többnyire együtt mozgunk de volt hogy anyuék esti sétára mentek, mi nem mentünk, vagy fordítva.

Utálom amikor valaki pesztonkának nézi a mamákat...

2018. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy én (2. vagyok) ha nagyszülő lennék eléggé sértene ha azért hívnának csak a fiatalok hogy nekik könnyebb legyen. De szerencsére nem ebben a szellemben nevelem a gyerekeimet és tőlünk pláne nem azt látják amit ma rengeteg kisgyerekes szülőnél látok, hogy "oké már szültem szóval anyu már csak vendég ha ÉN akarom hogy babázzon amíg dolgom van, amúgy meg ne zavarjon és meg se szólaljon, a kérdezésem nélkül meg ha csokit ad a gyereknek vagy bármit akkor nincs unokázás!!!"

Elég gusztustalan :(

2018. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Persze, ahogy megbeszéljük, ez igaz, csak nem tudom, illik-e fizetni a dolgaikat, mert mi azt nem tudnánk vállalni. Egyébként érdekes, amit felvetettetek a nagyszülők szerepével kapcsolatban, a mi ismerőseink között van ilyenre és olyanra is példa. Mi szoktuk kérni őket, hadd mehessünk el egy moziba és addig vigyáznak a gyerekre. Ők ennek örülnek, de persze velünk is találkoznak. Nem tudom, ez minek számít. Valahogy nálunk az van, hogy szeretnek az unokával egyedül lenni, a saját szabályaik szerint.
2018. nov. 4. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Mi most voltunk együtt ilyen nagy családi nyaraláson, anyumékkal meg a húgomékkal. Nekik még nincs gyerekük, nekünk 3 éves a lányunk. Egy nagy apartmant béreltünk, elharmadoltuk az árát. Mozogtunk együtt is, külön is. Egy estét kértünk kettesben a férjemmel, akkor a tesómékkal aludt a lányunk, mi elmentünk vacsorázni. Voltak közös programok, volt, hogy hárman mentünk valahová, meg olyan is, hogy a nagyszülők maradtak a szálláson, mi meg a tesómékkal és a gyerekkel mentünk sétálni, vagy a partra. Kinek mihez volt kedve, megbeszéltük, ahogy a helyzet adta, nem volt lefixálva így semmi. Jó volt amúgy.
2018. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk így nyaralni. Apartmanba mentünk, amit közösen fizettünk, de úgy számoltunk hogy a nagyik kicsit jobban járjanak, mert mi jobban álltunk anyagilag. Általában közösen mentünk a tengerpartra, meg sétálni, kkirándulni, de nem voltunk egymáshoz kötve, ha valakinek nem volt kedve jönni akkor maradt, vagy ment másfelé. A gyerekek alapvetően a mi gondunk voltak, de mivel kölcsönösen imádják egymást a nagyszülőkkel, viszonylag sokat voltak körülöttük, így bár nem kettesben, de tudtunk pihenni a párommal. Egy este mentünk a gyerekek nélkül vacsizni, kettesben. A kaját közösen fizettük, illetve főztünk is, szintén közös bevásárlás után.
2018. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!