Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyerek egyhuzamban...

3-4 éves gyerek egyhuzamban mennyi ideig lehet távol az anyjától?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Mármint hogy ne sérüljön? Akkor lehetőleg csak napi 8 órát legyen távol a szüleitől (apa ugyanolyan fontos), míg oviban van.
2019. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy pl. nagyszülőnél, ameddig a szülei nyaralni mennek a gyerek nélkül. 3 nap belefér? Mi az, ami már sok?
2019. ápr. 14. 12:26
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Nekem egy nap se fér bele így. Nem megyek a gyerek nélkül nyaralni.

Egyébként meg nyilván a konkrét gyerektől, a szüleitől, a nagyszülőkhöz fűződő viszonytól függ.

3,5 éves gyerekem 1 napnál és 1 éjszakánál többet egyhuzamban még nem töltött a nagyijánál. Ennyire van igénye.

2019. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Talán három nap még nem sok. Attól is függ, ezelőtt mennyit töltött a nagyszülőknél, aludt e már ott korábban is stb. Nővérem gyerekei pl ennyi idősen minden nap voltak szüleinknél, mégis mikor ottalvásra került a sor, egy éjszakát se bírtak ki, sírtak az anyjukért. Szóval ez gyerek függő is. De ha már aludt ott egy-egy éjszakát talán kibír egyhuzamban kettőt is. Bár én nem mennék nagyon messze ebben az esetben, hogy ha az éjszaka közepén a gyerek vigasztalhatatlanul sírna utánunk, akkor érte tudjunk menni.
2019. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

3nap beleférhet, HA szoktatva van a gyerek a szüleitől napokig külön alváshoz.

Nekem 5 évesem van, 2 éves kora óta alszik anyumnál 2havonta 1-1 éjszakát, mióta ovis, a nyári szünetben 2 nagyon max 3 éjszakát is ott alszik, de így is van hogy rájön a dilihopp és haza akar jönni. 3.nap meg már nem bír vele anyu, annyira engem akar... mondjuk ő matrica amúgy is, szóval erősen gyerekfüggő

2019. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
3 nap nem a világ, ha a gyerek nem az a tipikus anya nelkul sehova sem megyek.
2019. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Simán belefér! Én lányomra 1 éves korától többször vigyázott a nagyi (2 havonta 1-2x pár órára), 2 éves korától pedig már ott is aludt 1-1 napot, aztán 2-t, most már 3 éves és simán el van 3 napig, amíg mi wellnesselünk egyet a férjemmel. :) 1-2x fordult már elő, h hisztizett lefekvésnél, hogy ő anyát akarja, de mondta neki a nagyi, h anyu most nem tud idejönni, úgy hogy aludjon szépen. Kicsit még ment a hiszti utána, de aztán megnyugodott, kénytelen volt, hisz nem tudtunk volna amúgy sem érte menni. 1x vágta be annyira a hisztit, h érte mentünk, utána mire odaértünk végre, közölte, h de ő maradni akar mégis a mamával. Na ott mondtuk, h jó több ilyen nem lesz, h érte megyünk az éjszaka közepén, ha hisztizik, majd lenyugszik.
2019. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Mi ennyi idosen 2-3 hetet toltottunk a mamanal mar nyaron. Nem nagyon volt mas opcio. Nem hogy kibirtuk de hihetetlen szoros a kapcsolatunk. Szerintem ma sokan tultoljak ezt.
2019. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha rendszeresen van a nagyszülőkkel, akkor pár nap nem gond. Nálunk anyukámék 3 km-re laktak, szinte minden nap voltunk náluk, 1,5 éves korában visszamentem tanulni, minden hétköznap 4 órát anyuéknál volt, szinte második otthona volt. A másik mamáék messze laktak, náluk nem hagytam volna hosszabb ideig.
2019. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

Tipikus gyikes reakció. :) Már megint az van lepontozva, aki jobban ragaszkodik a kisgyerekéhez, holott ez a normális.

Mikor ragaszkodjunk hozzájuk, mint ilyenkor? Később le se kell passzolni, mennek maguktól is.


3 évesem eddig egyszer aludt máshol, amikor megszületett a testvére. Mindannyiunknak sok lenne még 3 nap.

2019. ápr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!