Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért sajnálják az új felesége...

Miért sajnálják az új feleségek a gyerektartás összegét?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő adott egy 9 éves kislány, anyukája neveli itthon, a bíróság annak idején megitélt 30 ezer forintot, az apuka és az új család kiköltözött külföldre, a fizetése nyilván többszöröse lett, de az összeg maradt ugyanannyi. Az anya kérte hogy kicsit több pénzbe eggyezenek meg mert nő a gyerek igénye és nem bírja.

Ezt az új feleség nehezményezi. Szerinte elég a 30 ezer forint.


2019. ápr. 17. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Ez egy eleg alszent kerdes. Nyilvan azert nehezmenyezi mert akkor kevesebb marad nekik. Hogy mennyit keres a pasi es mennyivel dragabb az elet ahol el, azt en nem tudom megitelni.

Masfelol ha apa tobbet akarna adni, tobbet adna nem takarozna az asszonnyal...

Ha apa ad 30-at es anya is ennyit melle tesz az nem eleg egy 9 evesre? Gondolom melle meg szulinap ajandekok, nyaralas apaval. Csak tippelek, lehet hogy nem.

Meg persze lehet gyereket nevelni havi milliobol is. Nem kerdes.

A lenyeg, hogy egyertelmu a feleseg miert nem akarja, azt nem tudom, hogy apanak mik az indokai, de ha adni akarna megtalalna a nodjat.

2019. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2 éve költöztek ki vagy talán egy kicsit több is, de a pohár az most telt be.
2019. ápr. 17. 22:35
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Elsőnek részben igaza van. Abban téved, hogy nem kell anyagiakban ugyanannyit odatennie az anyának. (Elvileg.) Ő természetben teszi bele a részét elsösorban, az apa anyagiakban. Amennyiben persze apuka ugyanúgy odateszi a maga 50%-át nevelésben, és otthon van vele, ha beteg, este hányást takarít, minden másnap vele ír leckét, vele tanul biciklizni, edzésre hordja, stb, akkor én kérek elnézést.

Azért elvileg, mert se 30, se 60 ezer nem fedezi a megélhetését, ahogy egy felnőtt se tudja ennyiből kijönni havonta. A legtöbb anya nem csak a maga 30 ezrét, de a dupláját is odateszi.


Ha eltelt két év, be kell adni a kérvényt emelésre, az új asszony meg fejre is állhat, ha a bíróság megítéli.

2019. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem számít, hogy külföldön élnek már. A magyarországi azonos munkakör alapján számítják ígyis úgyis a gyt összegét. A gyerek maradt Magyarországon, így nincs változás, az alapigények nem nőnek. Lakhatás, rezsi és kaja az alap.
2019. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért pontozták le az utolsót, pedig egy igaza van. A bíróság nem a kinti fizetést nézi, hanem itthon az azonos munkakörben dolgozók bérét, és abból állapítják meg a gyt+t.
2019. ápr. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Én új feleség vagyok, már konkrétan nagykoruak a párom gyerekei meg tanulnak. Havi 200 gyerektartas. Nem sajnálom. Szerencsére marad ez mellett nekünk is. Ezen felül ruhák, nyaralasok, telefon stb.

Attól h el váltak ugyanúgy a gyerekei és a kötelessége felnevelni őket! Sosem értettem az ilyen soher apákat. Az enyém is pont ilyen volt... Az új nő a főnök a mai napig... 30eve váltak el a szüleim. Pláne ha lenne is miből adni, a kérdésben szereplő apukanak pedig lenne.

2019. ápr. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az új asszony addig szokta sajnálni a pénzt a gyerektől, amíg ő is lapátra nem kerül. Nem bírom megérteni ezeket a nőket. Adott egy pasi, aki otthagyta a gyerekét, másik országba ment, fizet 30 ezret és le van tudva a meló meg a felelősség, már ami a gyereket illeti. Az ilyen nő nem gondol bele, hogyha egyszer megcsinálta, akkor ő is lapátra kerülhet? Az ő gyereke is le lesz tudva 30 ezerrel, aztán mindent csinálhat egyedül. A Férjem családjában is van ilyen pasi, aki több asszonyt is otthagyott gyerekestül, 15 ezret fizet gyerekenként és minden alkalommal sír a szája, hogy mikor lesznek már nagykorúak, és akkor megmarad neki az a pénz. Undorító, a gyomrom forog olyankor, persze a gyerekeket nem látogatja, és a gyt-on kívül max. szerény karácsonyi ajándék van, nemhogy ruha, nyaralás, stb.
2019. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagyok lepontozva, mert a kérdező az exfeleség és nem tetszik neki, hogy hiába magasabb a fizetése az exének, nem fog többet kapni. Bizonyítani kell, hogy nő a gyerek igénye. De ha okostelefont akar, vagy 40 ezres airmaxot, vagy mert az osztálytársainak van ez meg az, az nem létszükséglet. Ha eddig normális ruhákban járt, evett, nem fázott, "elég" volt az összeg, akkor ez nem lesz indok az emelésre. Nyugodtan lepontozhatod ezt is, attól még a tény az tény.
2019. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tévedsz, egy kedves ismerősömről van szó! Én nem vagyok egyedülálló anya szerencsére, és csak elképzelni tudom hogy neki milyen nehéz lehet viszont az én férjemnek le sülne a képéről a bőr ha ugyanannyit fizetne mint itthoni fizetésből!

És én ennyi összeget elköltöm a 2 évesemre pedig nem óvodás és nem iskolás

2019. ápr. 18. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos en tovabbra is azt mondom, ha apa akarna adna. Nem kell az uj feleseget hibaztatni. Aki oda van a gyerekeert azt egy no nem fogja megallitani, hogy elkenyeztesse...
2019. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!