Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te melyik nevelési stílus...

Te melyik nevelési stílus híve vagy? : meleg-engedékeny, meleg korlátozó, hideg-engedékeny, hideg korlátozó

Figyelt kérdés

[link]



Én valahova a meleg-engedékeny és a meleg korlátozó közé tenném magam. Nem vagyok híve se a "gyereknek kuss a neve", se a "soha rá se szóljunk semmiért" mentalitásnak. Vannak szabályok, amiket be kell tartani, és büntetés is van, ha olykor megszeg egy szabályt, de azt is fontosnak tartom, hogy akkor is érezze, hogy szeretve van, ha rosszat tett. A gyerek megalázása, megütése nálam nem pálya.


2019. ápr. 18. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Vannak szabályaink és elvárásaink, amit feltétel nélkül betartatunk és elvárunk. Persze a legtöbb az a gyerek saját biztonságáért van: az ajtón nem mehet ki kérdezés nélkül, az úton nem mehet át úgy hogy nincs felnőtt mellette, a bicózásnál ha szólok, hogy állj, akkor azonnal és gondolkodás nélkül áll meg, satöbbi, ilyesmi. Elvárás például hogy bárhová megyünk, köszönni kell, kérem szépen-köszönöm szépen-nem kérem, köszönöm dolgok is elvárások. Ha felnőttek beszéletnek, beleszólhat ha valami baj van, de egyébként ne vágjon közbe a beszélgetésbe, úgyis a következő mondat után már rá figyelek. A nem az nem először, másodszor és harmadjára bünti van. Én egyébként maximálisan igyekszem meghallgatni és figyelembe venni a véleményét, de közben próbálom az alap társadalmi normáknak megfelelően alakítani a viselkedését, illetve illedelmességre szoktatni. Ez valahol a meleg-engedékeny felé hajlik, néhány hideg-engedékeny elemmel, szerintem. Soha nem aláztam még semmiért, illetve soha nem ütöttem meg.
2019. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
A cikk elolvasása nélkül meleg-korlátozónak tartottam magam, most inkább meleg-engedékenynek. Bár ezek a típusok elég rugalmatlanok, mert a hideg-meleg és az engedékeny-korlátozó is egy skálának a két legszélső pontja.
2019. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem olvastam a cikket, az en fejemben 3 kategoria van, engedekeny, szigoru es embersegesen hatart szabo. Utobbiba sorolnam magam nemi engedekenyseggel. A pozitiv fegyelmezes hive vagyok, szeribtem sem az engedekenyseg, sem a tulzott szigor nem celravezeto hosszu tavon. Azt szeretnem, ha a gyerek azt erezne, hogy egy csapatban jatszunk, mivel egyuttelunk, olyan legkorben, ami szeretetteljes, de vannak benne szabalyok, amikkel kifejezzuk az egymas iranti tiszteletunket. Ezeket a szabalyokat, vagy ha ugy tetszik, hatarokat tanitjuk neki a ferjemmel.
2019. ápr. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennél azért több típus van:)


Röviden:

Harmonikus nevelés (meleg- nyílt- erős)- igényei a gyerekekhez alkalmazkodnak. Ésszerű követelményeket állít, meghallgatja a gyermeket, érzelmileg is kielégíti.

Liberális nevelés (meleg- nyílt- gyenge)-a felállított követelményeket nem tudja betartani.

Ambiciózus vagy normatív nevelés (meleg –zárt –erős)- biztonságban, szeretben, de mereven nevel.

Túlgyámolító (meleg –zárt –gyenge)- passzívan gátolt a gyerek, mert a szülő mindent helyette megcsinál.

Demokratikus vagy hideg nevelés (hideg – nyílt- erős)- elvárásokat a gyerek képességeihez irányítja, túl racionális, érzelemmentes.

Elhanyagoló nevelés ( hideg- nyílt- gyenge)-érzelmi téren hanyagolt, anyagi téren ellátott nevelés.

Kemény nevelés (hideg- zárt- erős)- a nevelés alapja a félelem keltés, fenyítés, parancs, büntetés.

Diszharmonikus nevelés ( hideg- zárt-gyenge)- szeretethiány, fejlesztő hiányok, a nevelési eszközök: szidás, megalázás. A követelmények nem egyértelműek a gyereknek, ugyanazért néha jutalmazzák, máskor büntetik.


Persze nincs olyan, aki csak ez, vagy vagy. Néha egy kicsit mindenki engedékenyebb, bizonyos helyzetekben pedig racionálisan kell dönteni. Inkább az a kérdés, nagy átlagban ki melyikbe tartozik, vagy melyik kettőbe-háromba.

2019. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Az optimumé.
2019. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!