Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Identitászavar lehet vagy...

Identitászavar lehet vagy csak szokásos kisgyerekkori értetlenkedés? Fiu/lány -rol kérdések

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem, nem tudom jelent e vmit.


Eleinte ugye a gyerekek nem tesznek különbseget hogy fiu/lany e akivel játszik, vagy akár abban sem hogy milyen a bőre, bölcsisen labdáznak, homoknak, elvannak, mindenféle megkülönböztetés nélkül.



De oviban már megesnek azok pl amikor előadásra keszulnek hogy olyanokat hall, fiuk balra, lányok jobbra állnak, vagy most locsolkodásnál, fiuk locsolnak, lányok tojást adnak, vagy ugy hivják ki őket udvarra, gyertek fiuk, lányok.

A gyerekem míg kisebb volt es kerdeztem, nem tudta azt sem hogy ő most fiu vagy lány, de azt sem hogy az mit jelent, pedig mutattam már neki szél mesekönyvet erről amiben gyereleknek meselik el gyereknyelven képekkel kik az emberek, a terhessegtol kezdve a nemiségeken át azt is, milyen nemzetisegek vannak es milyenek más gyerekek.


Amugy fiu, szerel, autokkal játszik leginkább, oviban szereti a közössegi játékokat is pl torna, fogocska, stb, lányokkal is szivesen rohangál, csuszdázik, stb


Szoval mostanában visszatérő kérdései, logikai levezetése, mintha valamit nem értene, kérdezget kb igy:


Anya te a lányokat szereted? Kérdem miert azokat szeretném?

Mert szerinte mivel nekem lány barátnoim vannak (bnőmmel es gyerekével szoktunk találkozni, vagy pl tesom is lány, altalaban tenyleg nem pasikkal beszelgetek a játszon sem, volt a gyerek apja után egy futo kapcsolatom amiből azt hittem komoly lesz, de a gyerek nem tudta tisztelni, igazabol jatszotarsnak nézte csak, es sok volt ebbol a konfliltus is hogy rá nem hallgat a gyerek es az illető mivel le is lépett, azota a gyerek volt hogy le is hülyézi mintha az lenne a vezetékneve ugy emlegeti, az apjával nincs semmilyen kapcsolata, magyarán nincs ffi mintája)

Szoval szerinte mivel en lanyokkal baratkozom, vagy mas miatt, de bele van abba zavarodva hogy szerinte a lányok a lányokat szeretik, ő pedig fiu es ezért ő a fiukat szereti.

Meséltem arrol más a barát, tenyleg a fiuk pl a fiukkal fociznak az életben is, de amikor párkapcsolatrol beszunk akkor a fiu es a lany szeretik egymást, ugy lesznek egy pár. Ha a fiukat szereted ki lesz a feleséged? A ferfi ferfinek a barátja de a ferfi a nőnek a párja.


De másnap, harmadnap megint kerdezi, anya te a lányokat szereted?


Most azt nem tudom eldönteni hogy ez most szimpla értetlenség e mint ovisoknál az olyanok pl hogy miből van a nap, mert nem tudja nem érti, vagy pl mostanaban azon is agyalt miert nem lehet a vizet megfogni, meseltem neki a halmazállaotokrol pl a jatek szilárd, a viz, udito folyekony, a vasalo gőze, kémény fustje vagy a felhő gázhalmazállapotu azt sem tudjuk megfogni, erre megkerdezi hogy a fény is gáz akkor?

Szoval betudjam ilyen szokásos, nem érti a logikáját dolognak, vagy pedig a saját nemi identitásában lehetnek zavarok esetleg?


2019. ápr. 23. 08:56
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
5 éves lesz
2019. ápr. 23. 08:57
 2/23 A kérdező kommentje:
Amugy erre nem is tudtam vàlaszolni neki. A fény gázhalmazállapotu?
2019. ápr. 23. 09:13
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak nem tudja értelmezni szerintem, hogy nincs apukája, ezért köti össze másképp a dolgokat. Ilyen kis korban még nem határolódik el egymástól a barátság és a szerelem, nekik ez ugyanaz az érzés, mondhatni.

Szerintem korai még ezen aggódni. :) Ha saját magát mostanra màr azonosítja fiúként (màrpedig megteszi, hiszen így von párhuzamot, hogy neki a fiúk a barátai), akkor nincs nagy gond.

2019. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Megtaláltam. A fény plazmaállapotu.

Mindig tanul az ember :)

2019. ápr. 23. 09:15
 5/23 A kérdező kommentje:

Valo igaz, nem tud még különbséget tenni aközött hogy barátokat szeretni vagy vkibe szerelmes lenni. Az utobbit szerintem nem ismeri még.


Remélem azert minden jol alakul mert amugy belül is fiu azaz fiukra jellemző minden eddigi beállítottsága

2019. ápr. 23. 09:39
 6/23 anonim ***** válasza:

A lányom is ilyesmi, neki sincs apukája, egyedül nevelem.


Neki sem teljesen tiszta, hogy a szerelem és szeretet különbözik, mivel előbbire nem lát példát a hétköznapokban, csak ritkán az életben, ismerősi körben.


Neki is nehéz volt behatárolni, hogy ő lány, és engem úgy szeret, mint az anyukáját. Sajnos én elrontottam ott, hogy a szerelmet fiú lány példával hoztam elő, gondolom ezért sikerül néha fiúként gondolnia magára(ő lesz a férjem, szerelmes belém, lányokba is szerelmes)


Elég korán előjön a szerelem a mesékben.


Szerintem nincs gond, idővel rá fog jönni, hogy ő lány és kiket hogy szeret, ahogy a te fiadnál is tisztázódik ez a kérdés.


Szerintem inkább a különböző szeretetformákat nem értik még.

2019. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Tényleg az anya-gyerek kapcsolatot sem érti. Nem érti pl az exem miért csokolhat meg és őt meg miért utasitom el (probált nem egyszer megcsokolni)mindig mondtam majd ha nagy leszel es lesz párod, szerelmed, egy kislány, majd őt kell csokolni.

Most ha ebből is neki az jön le, hogy azert nem csokolom őt, mert ő fiu es a lanyokat szeretem, az már tényleg hab lenne a tortàn.


Valoban, akkor arrol lehet szo, hogy a szeretetformákat nem érti, nem ismeri.

2019. ápr. 23. 10:01
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy az aggasztja, hogy ha te a lányokat szereted, akkor őt esetleg nem is szereted, mert ő fiú? Szerintem felesleges belekeverni a párkapcsolatosdit. Én megmondám, hogy sok embert szeretek, lányokat is és fiúkat is (mondanék példát mindkettőre, akiket ő is ismer), aztán hozzátenném, hogy de legjobban őt szeretem. Lehet, hogy ezután többet fel sem hozná.
2019. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A csókolózásra meg mondd inkább, hogy felnőtteknek való, és adj helyette neki puszit.
2019. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

A szeretet nagy részét a gyerekek a szülöktöl látják.


Vagy is mikor a két szülö megcsokolja egymást, megöleli egymást, akkor azok szeretik egymást. Mikor a szülö megöleli a gyermekét az szereti öt.

Nekem a nagyobbik lányom 8 éves és még mindig a legjobb barátnöje lesz a felesége. Pedig már sexuálisan is fel van világosítva...


Nálatok ugye nincsen nap mint nap szülöi kép elötte ezért csak amit az oviban lát azt ismeri. Vagy is fiuk fiukkal, lányok lányokkal játszanak. Vagy is neked a lányokat kell szeretni.


Szerintem ez a kérdés nagyon egyszerüen megválaszolható. Kisfiam én szeretem a fiukat is(itt vagy te és téged is nagyon szeretlek), de szeretek a barátnöimmel is beszélgetni, bulizni. Azt is elmondhatod neki, hogy a gyerekek sokszor külön veszik, hogy lány a lánnyal játszik, fiua fiuaval, de a felnöttek már mindenkivel szeretnek együtt lenni, fiuval és lánnyal is.


Ès ehhez semmi köze nincsen a sexualitásnak. Mert a te gyereked még egy ici picit sem sexualitásról beszél, hanem maga az együtt töltött idöröl.

Vagy is ha a gyereked megkérdezi, hogy anya te szereted a nagypapát, akkor mindenképpen a szeretetröl kérdez.

2019. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!