Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves volt a gyereked...

Hány éves volt a gyereked amikor már nem akart esti mesét?

Figyelt kérdés
Egyik este mondta, hogy már nem szeretne mesét? Vagy hogy volt?
2019. máj. 22. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Elképzelni sem tudom, hogy eljön majd ez az idő. Persze el fog, majd amikor már magának olvas. Most 8,5 éves, évek óta gyermek- és ifjúsági regényeket olvasok fel esténként.
2019. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Angliában lakom, itt négy éves kortól iskola van , mire öt évesek már folyékonyan olvasnak, úgyhogy akkor már magának olvasott.
2019. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már tudott magának élvezetes sebességgel olvasni, olyan 2.-3. osztály környékén.
2019. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
9 éves és még mindig az esti rituálé része az összebújás és meseolvasás. Most a Harry Potter érdekli. Nekem nagyon hiányozna, ha már erre nem lenne igénye.
2019. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Úgy érzem, ezzel nem leszek népszerű itt, de a fiam már 13 éves, de még mindig nagyon szereti, ha felolvasok neki. Persze most már főleg egyedül olvas esténként is, de vannak olyan könyvek, amiket mi olvasunk neki, jókat szórakozunk rajta együtt.

Egyébként úgy alakult ki ez nálunk, hogy úgy 10 éves koráig rendszeresen mi olvastunk neki esténként, aztán mikor elkezdte éjjel-nappal falni a kalandregény-sorozatokat, akkor ezeket maga olvasta csak, mi pedig valami más könyvet olvasunk neki. Szóval egy lassú átmenetről volt szó, nem hirtelen váltásról.

2019. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Előző, nincs ezzel semmi gond , sőt nagyon is jó , a felolvasás nagyon jót tesz. Egyébként vannak az audio könyvek azokat felnőttek is hallgatják, ugyanaz a kettő.

Én például bevallom , utálok olvasni, úgyhogy én képtelen lennék erre.

2019. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
12 éves fiú még nagyon igényli elalvás előtt ezt a "rituálét" is. Sokszor csak elég odaülni mellé az ágyra megfogni a kezét és akár csak 1 fejezetet felolvasni neki estleg egyet a régi kedvenc meséiből. Nem tudom még meddig fog ez így menni, de annyira nem is bánom! Minél tovább annál tovább marad gyerek
2019. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

18 éves vagyok, és szoktunk anyuval "esti mesét" olvasni😅

Volt egy jó pár év, amikor nem igényeltem, mert az a tipus vagyok, aki ha kap délben egy könyvet, másnap hajnali háromkor leteszi, hogy kösz, kiolvastam. Új könyvet egyedül szeretek olvasni.

De vannak közös kedvenceink, pl Harry Potter, Időfutár, amit szívesen kielemezgetünk, úgyhogy mindig újraolvassuk őket együtt. És hát leginkább este van rá idő. Meg ugye nem csak ő olvas fel belőle, hanem én is.

Illetve szeretem, hogy az ilyen közös könyveink által programokra is el tudunk menni. Voltunk színházban az Időfutárt megnézni, Harry Potter esten a könyvpalotában, amikor megjelent az Elátkozott gyermek. Ugye többi ilyen könyvnek nincs nagyon adaptációja - olvastunk atlantiszos könyvet, Rejtőt...

De ezek is tök jók voltak.

És ciki? Lehet. Érdekel? Nem. Mert jól érezzük magunkat közben, rengeteget nevetünk, élvezzük.

2019. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

(5. válaszoló vagyok megint)

Örülök, hogy mások is vannak így az olvasással, élvezik, jó közös programnak tartják! :) Az utolsó hozzászólásról beugrott, hogy nálunk van időnként, hogy a fiam olvas nekem, ha pl. nagyon fáradt vagyok. És az is hasonló, hogy sokszor ő is a „régi kedvenceket” kéri újra, Rumini, Harry Potter, Pettson és Findusz… (az Időfutár az ő korában még nem számít ennek).

2019. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kb. hatodikos koráig olvastam a fiamnak.
2019. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!