Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 éves kisfiúnak engeditek...

10 éves kisfiúnak engeditek hogy mestermc és fortnite játékokkal játszon?

Figyelt kérdés
Minden barátja ezt játsza, még egy anyuka engem is kioktatott hogy mennyire rossz hogy a gyerekem nem játszhat velük. De annyira agresszívnek tartom, mi lesz ha nagyobb lesz? Félek emiatt lesz agreszív.
2019. máj. 27. 18:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%
Én nem engedném őket egy bizonyos korig amíg nem tudja "feldolgozni" jobb szót nem tudok rá mert igenis kihatással van rá (nagyon ritkán agresszivitás) pl elmentem ovodába 1-2 éve unokaöcsémért és amíg vártam rá addig a 4-5 éves gyerekek beszélgetése arról szolt,hogy hogy lövöldöztek a gta ban meg "te is minecraftozol" és picit lefagytam mert mi nem beszéltünk ilyenekről( bár én se vagyok öreg 22 lehet mert akkor nem voltak nagyon ilyen játékok) gyakran azért dugják be a gyerekeket a gép elé mert nincs idejük a gyerekre ha mindenképpen le kell foglalni a gyereket akk inkább a tv. ;D
2019. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

6 éves korom óta játszom, anno fater műhelyében a doom-mal kezdtem többek között.

Soha életemben mégcsak nem is kiabáltam, nemhogy agresszívvá váltam volna, és mégis sikeres felnőtt lettem.

2019. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Istenem! 2019-ben még mindig vannak ilyen ostoba emberek? Komolyan azt hiszed, hogy a videójátéktól agresszív lesz a gyerek? Hát persze... Aki a Pac-Mannel játszott gyerekkorában, az ma villogó folyosókon rohangál monoton zenére, és világító pöttyöket zabál, ugye?


Láttál te már videojátékot közelről? Mondjuk a Doom? Quake? Commodore 64-en a Barbarian? Postal? Jagged Alliance? Fallout? Call of Duty sorozat? Na, azok "erőszakosak". Ezeken nőttem fel, és nem öltem meg senkit. Viszont az ilyen prűd nyomorékok, mint te, mindig felcsesznek. Szatyorban élsz, vagy mi? Mondj már egyetlen dolgot az elmúlt harminc évből, amit a fiatalok szerettek, és nem állt ki valami begőzölt hülye pampogni, hogy úúú, ez fogja elrontani az agyukat. Videojáték, filmek, szerepjáték, Pokémon, Dragon Ball... tök mindegy, minden a Sátántól való. Egyes idiótáknak.


Az más kérdés, hogy a Fortnite egy szégyen a videojáték-kultúra történetén. Ha az én gyerekem játszana vele, adnék neki két pofont, és megkérném, hogy ne legyen homoszexuális.

2019. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
3, szakadok a kommenteden 😂 De egyetértek,ezektől semmi baja nem lesz a gyereknek. Csak oda kell figyelni hogy ne "szívja be", azaz ne csak ez okozzon örömet hanem a bringázás, társasozás, stb. is.
2019. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A fortnite egy lövöldözős videojáték, ugye? Pedagógusként mondom, hogy bármelyik nemű 6 éves és idősebb gyermek részéről önmagában semmi kivetnivalót nem látok abban, ha egyszerűbb lövöldözősekkel játszik, persze ha nem más, tartalmas tevékenység rovására megy (pl a ráfordított idő tekintetében).


Már 6 évesen is (néha még lányok is) játszanak élőben játékpisztolyokkal, ez egyfajta szerepjáték (pl tv-ben látottak kijátszására; más kérdés, hogy csak az életkorának megfelelőt nézze tv-ben, videón). Az élet poláris jellegű, szépség, csúfság, gyorsaság-lassúság, kedvesség, agresszió is jellemzi.


Nem cél bár az agresszív játék, de belefér, és ez is egy eszköz a frusztráció levezetésére azon gyerekek számára, akik spontán, önként játszanak ilyet. Valamint tehát tv-ben látottak kijátszására.


Az egyetlen igazi problémám ezen videojátékokkal a 14 év alattiak esetén -ez az új évezredben jellemzőbb-, ha felnőtt tartalommal párosul, pl szexualitással, vagy ilyen jellegű reklámmal (felugró ablak stb), extrém erőszakkal, élethűen ábrázolt erőszakkal (anatómiailag túl pontosan ábrázolt leszakadt végtagok, vérfröcsögés stb).


Szóval nem ismerem a fortnite-t (itt hiába sorolnám a gyerekkori játékaimat, a mai fiatalok alig ismerik már, én meg az utóbbi 20 év videójátékait nem igazán ismerem), de aki igen, javaslom, annak ismeretében mérlegeljen, extrém-e, vagy sem, egy 10 éves számára vajon, a fortnite. A szempontjaimat tudtam felsorolni.

2019. máj. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógus? Az olyan, mint a pedofil, csak a pedofilok szeretik is a gyerekeket, nem?
2019. máj. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

MesterMC és Fortnite egy f*s.

Egyébként én is Minecrafttal kezdtem "gamer" pályafutásomat (gyorsan véget is ért).

Feltennék a gépre szerintem neki való játékokat és hagynám válogatni, játszani.


Fortnite-ot viszont nem szeretném, ha játszana a csemete.

MesterMC helyett meg rábeszélném más, jobb MC szerverre pl. LegendaryMC, Avalion stb.

2019. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát győzött a közösség ereje, fortnite mánia lett itthon. Konzolt vásároltunk hozzá egeret, billentyűzetet mikrofonos fejhallgatót. Nem örülök neki de minden barátja ezzel játszik
2019. jún. 15. 13:54
 9/11 anonim válasza:
95%
Na Gratulálok, Azt akartad hogy Homoszexuális legyen a gyereked, ilyen szégyenekkel játszani. Hármas válaszoló válaszát ajánlom figyelmedbe. Még ha 10 évesen GTA-zna az is jobb hatással lenne rá mint ez a sz*r
2019. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem
2021. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!