Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A párom nagyobbik gyerekének az ovis ballagásán voltunk. A kisebb is ott volt. Amikor meglátott engem, rögtön odaszaladt hozzánk, az ölembe ült. Az anyjával én igazán nem beszélek, de mondta a gyerekek anyjának a testvére nekem, hogy talán jobb is így, maradjon nálunk a műsor alatt, mert az anya fényképez, nézi a műsort. Aztán a műsor kicsit hosszabb lett, már nem a gyerek szerepelt, és el akarta kérni a kislányt, de az nem ment, sírt mikor erőltetni akarta, ezért ráhagyta.


Mikor vége lett, odaadtuk a virágot, pár képet csináltunk. Mondtuk a kicsinek, hogy indulunk haza, ők is mennek, stb. A kislány nagyon sírva fakadt (amúgy ez nem meglepő reakció, hazamenni sem akar soha), erre az anyja közölte, hogy köszöni a hisztit. Az apja oda akarta adni az anyjának erre közölte, hogy oldja meg (mármint azt, hogy sír). Üvöltött a kislány, de ott hagytuk a gyerek anyai nagyanyjánál, bár a párom nem akarta, mert olyan durva volt az anya, de mondtam, hogy ne legyen nagyobb baj.

Aztán este jött az üzenet a páromnak, hogy nagyon köszöni, én elértem, hogy mindenki velem foglalkozzon, a gyereket is megőrjítem teljesen, kifordul magából amikor velem van, tiszta szégyen ami történt, és ezt még egyszer meg ne próbáljam.


Mit lehet tenni ilyen esetben? Hagyjuk rá az anyját? Szegény gyerekeket sajnálom, mi lehet egy ilyen után otthon? Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Nálunk ez nem egyedi eset volt, bár kerülöm az ilyeneket, ahogy lehet. Ti mit tennétek?



2019. jún. 3. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Jaj, azért el ne ájulj már magadtól!

Minden kisgyerek ilyen. Akkor is eljátsza ezt az ideiglenes gondozónak, ha imádja az anyját. Pont a megfelelő kötődést is jelzi.

2019. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Hűha, fel kéne nőnie az anyukának. Biztos kínos lehetett, de a gyerek hozzád rohant, ennek oka lehet.
2019. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ebben a történetben senki sem hibás, csak az anyukának el kellene fogadnia, hogy szeret a kislány. Ez pont olyan mikor a nagyszülőktől nem akarnak elmenni. Az enyém is őrületes hisztit tud csapni, mert olyankor a mamák, papák, tesóm a minden. Teljesen kifordul magából mikor elválnak. Mikor már itthon van a kis megszokott környezetében még telefonon se akar velük beszélni. Nekem ez úgy jön le a ti esetetekben is, hogy te nem nevelő célzattal vagy irányába, ami normális.
2019. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Minden anyának rosszul esik, ha a gyereke az ex új partneréhez ragaszkodik. Idő kell hozzá, hogy ezt feldolgozza. Kb a világon semmi nem történt emiatt otthon, folytatódott simán a nap. Nem kapott a gyerek verést miatta, sőt, es3lyes hogy anya egy mukkot nem is szolt. Nem a gyerekre haragszik, hanem rád. Majd elmulik
2019. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Én semmit nem tennék, kb az összes kisgyerek ezt csinálja, mindig más a sztár náluk. Nagynéni, nagymama, sógor. Mikor ki. A gyerekek anyja viselkedjen intelligensebben azt kész.
2019. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell tenned. Anyukának csak simán nem tetszik, hogy veled van a gyerekei apja. Mit csináltál, amire azt mondta az anyuka, hogy meg ne próbáld még egyszer?

A gyerek pedig azért hozzád ragaszkodott éppen, mert te voltál számára az érdekes (gondolom esténként nem veled van), vagy te nem szóltál rá aznap reggel, hogy ne kenje szét a vajat a földön.

2019. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy elvált férfi ezzel jár. Ha miattad váltak, akkor ezt szorozd be hárommal.

Sose jönnék össze olyannal, akinek van már két gyereke. Borítékolhatóak az ilyen jelenetek.

2019. jún. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!