Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet ilyen esetben tenni...

Mit lehet ilyen esetben tenni hosszú távon?

Figyelt kérdés

Ha az alattunk lakó szomszéd - aki időről-időre feljött panaszkodni, hogy túl hangos a gyerekünk - ma nemhogy durván bezörgött, és egyből fenyegetni kezdte a neki ajtót nyitó gyermekem apját, de meg is ütötte őt többször (a mi lakásterületünkön), mindezt a kétéves kisfiunk szeme láttára. Végül a másik szomszéd választotta őket szét, gyermekem apja meg nagy nehezen kituszkolta a bántalmazót a lakás előszobájából és kizárta őt.


Hosszú távon mi legyen a teendő? Ez esetben már tarthatatlan lett az egy házban élés? Csak a költözés maradt?


Távolságtartás szomszéd ellen nem kérhetünk (féltjük a gyereket)?


Illetve mivel kisfiunk szeme láttára történt az eset, ez nem minősül lelki gyermekbántalmazásnak vagy valami hasonlónak? Egyáltalán nem érdekelte, hogy látja a kisfiunk, tisztára begőzölt.


A többi szomszédot már kérdezgettem többször, hogy mennyire vagyunk hangosak mi illetve leginkább a kisfiunk (eléggé áthallatszanak a zajok)és azt mondták, teljesen normális kisgyermekes család zajok, sőt, még csendesebb is a kisfiunk, mint általában a hasonló korúak. Amúgy jó alvó, elalvás után ha fel is ébred éjjel, csak inni kér, megitatom, visszaalszik, nem sír, nem hisztizik, nem éjszakázik.


A szomszéd kérésére este 9 próbálunk nem zajongani, ilyenkor átmegyünk a másik szobába (ami alatt már nem ez a szomszéd lakik), és ott altatjuk, tettünk le habtapit, hátha szigeteli a zajokat egy kicsit. Sűrűn ki van víve a kisfiunk szabad levegőre illetve rokonoknál is gyakran van, előfordul,hogy 2-3 napot is rokonoknál alszik; ilyenkor nem akar hazajönni aludni és ezt elfogadjuk, a rokonok is imádják a kisfiunkat.



2018. ápr. 30. 18:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Huha.

Nagyon nehéz helyzetben vagytok.

Sajnos ebből már jó szomszédi viszony már nem lesz!

1. Vagy a gyerekedet egész nap elviszed otthonról?

2. Vagy bevállaljátok hogy verekedik ez az elmbeteg és feljelentitek(attól nem lesz jobb)

3. Elköltöztök kertes házba.


Én is félteném a gyerekem,meg ez a streszz minden nap minden órában kikészíti az embert...

2018. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Vagy a gyerekedet egész nap elviszed otthonról?"


Fél napot van itthon, utána délután rokonom vigyáz rá, amíg én részmunkaidőben, fél napot dolgozom. Tehát délutánonként és kora este is gyakorlatilag nincs senki itthon.


"Vagy bevállaljátok hogy verekedik ez az elmebeteg és feljelentitek(attól nem lesz jobb)"


Nem szívesen pereskedünk vagy hasonló...


"Elköltöztök kertes házba"


Az most nem fog menni. Jelen pillanatban, mivel albérletben lakunk, és sehonnan nem várhatunk anyagi segítséget, max egy másik albérletbe tudnánk költözni.

2018. ápr. 30. 18:48
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

A verekedés kezdeten azonnal hívtam volna a rendőröket és feljelentettem volna.

Távoktatási végzés szomszédok eseten kivitelezhetetlen.

Este 9utan egy 2 evésnek már régen ágyban a helye....

Költözzetek el

2018. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Távoktatási.... Tavoltartasi akart lenni
2018. ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

1. Kapásból rendőrt hívok, és feljelentem, mert: megütött, fenyegetőzött, magánlaksértést követett el. Remélem, hogy ti is ezt tettétek.

2. Kérem a távolságtartást vagy bármi egyéb dolgot.

3. Költöznék, amilyen gyorsan csak lehet, de költözés napján megmondanám a szomszédnak, hogy most nagyon szarul járt, mert mi még csendesek voltunk ahhoz, ami ezek után jön. (Ez lehet mulatós cigó család, vagy valami hasonló kaliberű paraszt család, aki nem fog lelkiismereti kérdést csinálni abból, ha szét kell kapni az ember arcát.)

4. Messziről tönkretenném az életét, lassan de biztosan, és tudná, hogy én tettem.

2018. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

Hosszútávon javulni fog a helyzet, mert egyre jobban képes lesz majd megérteni a gyerek, hogy ne zajongjon. Napközben kéne jól lefárasztani, kint futkározzon, ugrándozzon sokat, estére már csak egyhelybenülős játékokat lesz kedve játszani. Mindig szólj rá, csitítsd, ha nagy hangon, kiabálva szeretne megszólalni esténként.

Mutass példát a gyereknek, te is csendesen szólj hozzá estefelé. Ne rohangáljon este a lakásban a gyerek, erre még érdemes figyelni. Ha ezek megvannak, nem lesz gond.

2018. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

1 -Nem minősül “lelki gyermekbántalmazásnak”, de testi sértésért fel lehetett volna jelenteni. Még most sem késő.

2 - A többi szomszédot hiába kérdezgeted, a dübögés lefelé megy, az alattad lakó élvezi leginkább, ha babóka futkos és dübög.

3 -Ha nem egy sorozat-ámokfutó az illető, így feltételezhető, hogy valamivel ti hoztátok ki ennyire a sodrából, márpedig akkor durván hangosak vagytok. Senkinek nem az a szórakozás, hogy 40 évig békésen elvan, majd 41 évesen kiválaszt egy random szomszédot, akihez -hogy téged idézzelek- “időről-időre feljött panaszkodni, hogy túl hangos a gyerek”.

2018. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
A pasikád kemény csávó lehet ha a gyereke szeme láttára verik péppé a saját lakásában. Erre valóban nincs megoldás.
2018. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Fel kell jelenteni, de közben megnevelni a gyereket is.
2018. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Panelban lakom, onnan tudom, hogy egy normális (szőnyeges) lakásban egy normális életmódot élő gyerek nem zavaró. Ti valamivel kihúztátok a gyufát. Persze ilyenkor mindig jön a "nem tudom, mi a baja az alattam lakónak, hiszen a hat emelettel arrébb lakó Marika szerint csendesek vagyunk", mert ahogy előttem is írták, senkinek nem az a hobbija, hogy kiválaszt egy random családot és cseszteti. Fel kell hagyni a "nem korlátozom mert sérül a lelke" nevelési elvvel.
2018. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!