Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak hogy megálljon...

Mit csináljak hogy megálljon a súlya?

Figyelt kérdés

Kisfiam 22hónapos és most megmértem itthon (kíváncsi voltam) 19kg(csak szandi zokni meg egy póló volt rajta) 18hósan 15,6kg, 1évesen 12kg volt.


Egy kicsit magasabb is az átlagnál most 97cm.


Cukros italt nem kap. Víz vagy vízbe frissen facsart citromlé vagy narancslé


Reggeli tej/kakaó

10órai es uzsonna az gyümi

Ebédre és vacsorára azt eszi amit mi


Már nem tudom mit csináljak. Visszavettem az adagjából 18hósan de az sem jött be.


Csokit akkor kap ha éppen valaki hoz neki de ez ritka. Mert aki sűrűbben jár annak mondtam hogy inkább egy alma vagy banán stb. (Ezt be is tartják)


Egész nap pörög. Napi 2x(délelőtt 2óra délután 3-4órát) sétálunk ő vagy motorral vagy futóbiciklivel jön de közben sétál is sokat.


Nem értem az egészet. Van pocak meg combi de nem tünik ránézésre 19kgnak. Nagyon széles a válla és a csípője is. A combja pedig nem lötyög ha megfogjuk olyan kemény hogy alig tudom benyomni. Tényleg nem értem. Fogyóztatni nem szeretném. Van még más is így.....



2019. jún. 9. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
A 4 évesem 15 kiló. Szerintem beszélj a gyerekorvossal, hogy van e valami teendő.
2019. jún. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Érdemes megkérdezni a gyerekorvost. Ugyanennyi idős gyerekem van, 12 kiló. És nem sovány, hanem kifejezetten formás.
2019. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De ahhoz a súlyhoz milyen magasak?
2019. jún. 9. 12:30
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
1-es vagyok. 105 cm a 4 évesem.
2019. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
2019. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Gyerekorvost kérdezd meg, nekem 5 évesen volt 19 kg 115 centihez.

Habár az én fiam is 2,5 éves korától kezdett nyúlni, addig mindig csoválták a fejuket hogy milyen kis husi.

2019. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%

3 éves lányom 14 kg, 98 cm.


Szerintem vastagcsontú a fiad,valamint izmos. Írod,hogy kemény az izom a combján. Az izom nehéz!!!! Valószínűleg az dobja meg a súlyt.

2019. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

Èn amivel kezdeném, hogy ténylegsen egy papírra vagy füzetre felírnám minden egyes falatot amit eszik és minden egyes italt amit megeszik minimum 3-4 napig de a legjobb lenne egy hétig. Aminél csak lehet oda írnám, a kalória értékét és a cukor , zsír gramm mennyiségét.

Ami fontos, hogy amit ti esztek azt lemérni, hogy mekkora adagokat eszik-e.


Mi átlagos fogyasztok vagyunk, de a bátyámék kb 2-3x annyit esznek mint mi. Ha együtt vacsorázunk akkor csak kettö felnöttre kb a mi 4 fös családunk vacsora adag kétszeresét számítom. Ès igen ök túlsúlyosak. De amikor sógornöm elmondja, hogy ö nem nassol, milyen csökkentet vackokat eszik akkor azért tudom(de nem merek szólni), hogy de az átlagos fogyasztásuk sokszorosa egy normál étkezésnek... Még ha csökkentet izéket is eszik.

Ha valaki egyszer megmutatná nekik, hogy minnyi is az annyi akkor gondolom megsértödnének, és nem hinnének neki...


Nálatok is ez lehet. A gyerek lehet az átlag vacsora, ebédnél eszik 2-3x annyit mint egy kora beli adag.


A kisgyerek korban a gyerekek nem csak széltébe híznak mint a felnöttek, hanem magasságra is gyorsabban nönek.


Fogyóztatni nem kell, de tudni kéne mekkora adagokat eszik miböl. Cukrosat sem kell megvonni, csak redukálni olyan mennyiségre ami normál.

2019. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg nagyok az adagok, csak te már megszoktad és nem tűnik föl. Pl. írod a banánt. Abból mennyit eszik? Mert egy átlagos felnőtt ember adagja egy egész banán uzsonnára, mégis sok 1-2 éves gyerekkel megetetnek akár kettőt is és örülnek neki, hogy milyen jó étvágyú a gyerek.
2019. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ha kicsi a banán akkor 1et kap ha nagy akkor felet.
2019. jún. 9. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!