Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért tűnt aggódónak az orvos...

Miért tűnt aggódónak az orvos a súlya miatt?

Figyelt kérdés

Másfél hete légúti betegséggel (láz, rossz közérzet is kísérte) orvosnál voltunk a két éves lányunkkal. Az azt megelőző napokban eléggé visszaesett az étvágya, de a közérzete is láthatóan rossz volt.


Az orvos megmérte,82 cm, 11 kg volt. A súlyát nagyon nézegette, hogy nem elég.

Megnéztem percentilis táblázatokat és szinte középvonalon van a súlyával, én magam se látom kórosan vékonynak - a gyógyulása óta kerekedett, bár nem mértük meg.


A magassága kicsit kevesebb, mint az átlag, viszont az egész család alacsony, ezt az orvos is elintézte annyival, hogy mi is alacsonyak vagyunk, a gyerektől se várunk komolyabb testmagasságot.


2016. máj. 13. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha láthatóan nem túl vékony a gyermek, s tápanyaghiánya sincs, akkor ne aggódj. Vannak emberek, akiket valamiért zavar, ha egy gyerek kisebb súlyú, nem kell foglalkozni velük, ha százszor orvosok is. Sokunk volt apró gyerekkorában, mégis szépen felnőtt. Nyilván ha tényleg vézna lenne, az gond lenne, de ha egyszer nem az...
2016. máj. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, milyen táblázatokat néztél, szerintem 2 évesnek a 82 cm is meg a 11 kg is a táblázat alján van. De ebben - ahogy az orvos is mondta - szerepet játszik a genetika is. Ha a gyerek kiegyensúlyozott, és a súlya és hossza folyamatosan nő, nem áll meg pl. egy fél évre, akkor én nem foglalkoznék vele. Van ismerősöm, ahol szintén alacsonyak a szülők, és a gyerek magassága és súlya is elmarad az átlagtól.
2016. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én meg azt nem tudom, hogy a 2-es válaszoló milyen táblázatot néz, mert ezek az adatok bőven benne vannak a normál tartományban.
2016. máj. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a who táblázatát nézem és aszerint a súlya 20 % körüli (ennyien kisebbek a korosztályból nála), a magassága 5 % körüli (ennyien alacsonyabbak nála). Tehát elég csöpp, de saját magához, azaz a súlya a magasságához jó, csak a többséghez képest pici.
2016. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fiam ugyanekkora, most 2 éves, magasságra és súlyra is. Kérdeztem nem kevés? Mondta, hogy dehogy nézzek rá, arányos. És tényleg az.
2016. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!