Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem láttam, ivott-e belőle,...

Nem láttam, ivott-e belőle, mire figyeljek, és mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éves kislányomhoz egy doboz Tobrex szemcseppet került (nem tudom, hogy szerezte meg, mert fent volt a polcon), a kupakot letekerte, a szájánál volt. Ahogy észrevettem, rögtön el ettem tőle, de nem tudom, ivott-e belőle. Ha esetleg igen, mi baja lehet, és mikor? Mire figyeljek, és mi a teendő ilyenkor?


(Nem kérek kioktatást, elég ideges vagyok így is.)



2019. jún. 27. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Lehetsz is.
2019. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Hívd fel az Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálatot, ezért vannak:


[link]

2019. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Bár nem próbáltam még. De szemcseppből inni azért szerintem nem olyan egyszerű.


Esetleg nem kérdezted meg?

2019. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

nem tudom, hogy szerezte meg, mert fent volt a polcon


Mondjuk egy három éves gyereknek már nem probléma felmászni egy székre pl.

Az ilyen dolgokat vagy magasabbra kell tenni vagy elzárni...

2019. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
3 éves...nem kérdezted?
2019. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Szemcseppböl nem lehet inni, több másodperc és erős nyomás kell ahhoz, hogy egy cseppet kisajtolj belőle. A biztonság kedvéért olvasd el a betegtájékoztatot.
2019. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

2-esnek köszönöm, meg is történt, azért megnyugtattak, hogy annyi nem kerülhetett a szervezetébe (ha ivott egyáltalán belőle), ami komoly problémát okozhat, igyon több folyadékot, és vizelettel kiválasztódik.

(A kiegészítésem meg pont az elsőhöz hasonló válaszolókra vonatkozott, akik megmondják a nagy semmit, mert nincs életük, mindenhez oda kell köpni valamit.)


Nem tudtam, hogy egy ilyen kérdésnél a gyerekem beszédfejlődése a lényeg, van lemaradása, nem ezt akarom elemezni, nem tud mindenre válaszolni még, hiába érti.


Nem mászott fel sehova, kb 150 cm magas polcról van szó, ahonnan valaki (valószínűleg a nagy keresett valamit, és nem vette észre) leverhette, így került a földre.

2019. jún. 27. 11:50
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
A beszédfejlődés itt lényegtelen, megkérdezed hogy "ittál belőle?" és ha nem tud beszélni gondolom azért bólogatni vagy fejét rázni tudja. Magyarul, már azt tuti érti amit te kérdezel tőle. Nem kell felhúzni magad, senkinek nem jutott eszébe hogy a gyereknek mondatokban kellene válaszolnia.
2019. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Èn totál megértelek, és azt is, hogy egy 3 éves gyerek konkrétan nem tud arra válaszolni, hogy viotte egy dologból ami nem pohár vagy ivos dolog, de a szájához is emelhette.


A szemcsepp meg ugye kötöhártyára van és bizony le is nyelünk csepektetéskor belöle, így néhány csepp még hasmenést sem fog okozni.

2019. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtattak,akkor ne aggódj. Kevés olyan kisgyerekes családot ismerek,ahol soha semmi olyan nem történik,ami miatt az anya nem érezné magát rosszul. Persze fokozott felügyeletre is szükség van. Főleg ebben a felfedező korban.
2019. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!